gemka
03.01.08,15:30
dobrz den,
tento rok idem robit uz aj DP zo ZC. mam k tomu len jednu otazocku, DP zo ZC za pracovnika vypracujem, dam mu patricne potvrdenie. To vypracovane DP potom len zalozim do pracovnikovej zlozky alebo aj posielam na DU?

je mi jasne, ze dan DU odvediem.

Dakujem za odpoved ...
Zoltán Kovács
03.01.08,14:32
dobrz den,
tento rok idem robit uz aj DP zo ZC. mam k tomu len jednu otazocku, DP zo ZC za pracovnika vypracujem, dam mu patricne potvrdenie. To vypracovane DP potom len zalozim do pracovnikovej zlozky alebo aj posielam na DU?

je mi jasne, ze dan DU odvediem.

Dakujem za odpoved ...

Máš na mysli ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti,alebo DP je daňové priznanie, tak to sa musí odovzdávať na DÚ do 31.3.2008.
Braňo
03.01.08,14:34
Priznanie sa nerobí pre účel založenia, ale predovšetkým pre priznanie všetkých príjmov daňovému úradu - čiže pošleš. Z Tvojho zadania nie je jasné, či budeš robiť typ A,B alebo iné a z akého titulu.
gemka
03.01.08,14:41
idem robit DP pre zamestnaca firmy. ten si DP nerobi sam ale musi mu ho spravit firma.
takze idem robit DP typ A. Pre DU potom ako firma posleme o dani predsa prehlad a aj hlasenie o dani zo ZC za tohto zamestnanca. Ide mi o to, ci aj tak mame ako firma este toto DP posielat DU...

dakujem
Zoltán Kovács
03.01.08,14:44
idem robit DP pre zamestnaca firmy. ten si DP nerobi sam ale musi mu ho spravit firma.
takze idem robit DP typ A. Pre DU potom ako firma posleme o dani predsa prehlad a aj hlasenie o dani zo ZC za tohto zamestnanca. Ide mi o to, ci aj tak mame ako firma este toto DP posielat DU...

dakujem

Firma pre zamestnanca nerobí daňové priznanie predsa, ale ročné zúčtovanie zrazených preddavkoch na daň zo závislej činnosti.
A to je obrovský rozdiel.
Zoltán Kovács
03.01.08,14:45
idem robit DP pre zamestnaca firmy. ten si DP nerobi sam ale musi mu ho spravit firma.
takze idem robit DP typ A. Pre DU potom ako firma posleme o dani predsa prehlad a aj hlasenie o dani zo ZC za tohto zamestnanca. Ide mi o to, ci aj tak mame ako firma este toto DP posielat DU...

dakujem

Do ročného hlásenia sa uvádza výsledok ročného zúčtovania a nie daňové priznanie.
gemka
03.01.08,14:51
fajn takze len rocne zuctovanie , z toho vyplyva hlasenie a ziadne DP(ani pre interne ucely) :)

vrela vdaka
Zoltán Kovács
03.01.08,14:56
fajn takze len rocne zuctovanie , z toho vyplyva hlasenie a ziadne DP(ani pre interne ucely) :)

vrela vdaka

Ročné zúčtovanie je aj na interné účely predsa, veď podľa výsledku budeš vracať alebo strhávať zamestnancovi preplatky, resp. nedoplatky na dani z príjmu zo závislej činnosti.
gemka
03.01.08,15:04
ano, samozrejme...

dakujem :o)
katka.hesskova
07.01.08,08:38
chcem sa k tlacivu hlasenie o vyučtovani dane a o úhrne príjmov zo ZČ spytat ci v časti III. riadok 6 mam napisat sumu ktora sa mala zdanovat (v pripade min. mzdy 0) alebo sumu HM-poistne.
neviem ci tam mam za cely rok zaratat aj tych 95616 nezd. zaklad, tym padom dat 0 alebo nie.

inak mozem uz vyplnit toto Hlasenie? Lebo na nete nedava moznost dat rok 2007, pripravuje sa nove tlacivo?
Alebo mozem rucne vypisat aj stare?