Bastian
03.01.08,16:12
Aké sú možnosti na skopírovanie mailov z Outlooku na USB kľúč? Ďakujem
Chobot
03.01.08,15:21
Aké sú možnosti na skopírovanie mailov z Outlooku na USB kľúč? Ďakujem

Neviem, v akom formáte chceš tie maily kopírovať, ale pokiaľ ich chceš preniesť komplet všetky maily do iného kompu, dá sa to tak, že si v adresári

C:\Documents and Settings\"meno užívateľa"\Local Settings\Data aplikací\Microsoft\Outlook

nájdeš súbory, ktoré majú koncovku .pst a tie skopíruješ na USB kľúč. Na druhom PC potom stačí tieto súbory skopírovať zase do rovnakého adresára a Outlook ti ukáže všetky e-maily.

Outlook totiž funguje tak, že všetky maily sú ukladané v jednom veľkom súbore - kontajneri na disku a len outlook ich pre užívateľa rozbíja na individuálne maily.

Takým spôsobom som si vždy brával so sebou celé e-maily z bývalých zamestnaní. Pokiaľ som potreboval nájsť nejaký starý mail, tak si zoberiem ten uložený súbor s koncovou .pst a nakopírujem si ho do súčasného kompu.Nevýhodou je, že v takom formáte ti to prečíta len Outlook (resp. možno iná poštová aplikácia). Priamo z USB to neprečítaš napr. vo Worde.

Pozor ale, ak používaš firmený e-mail. Vtedy je hlavná poštová schránka užívateľa uložená na serveri a nie v PC užívateľa. Vtedy treba presunúť všetky maily do Archívneho priečinku (ktorý už je uložený lokálne) a potom urobiť záložnú kópiu. Pokiaľ si kamarát s administrátorom, tak sa dostaneš aj na sieťový kontajner .pst. Inak nie a musíš si ich skopírovať.
Bastian
03.01.08,15:22
Keď ich chcem skopírovať, tak mi to vypíše: "K spracovaniu tohoto príkazu nie je dostatočný priestor.
Infarkt
03.01.08,15:23
Môžeš si aj klasickým exportom v Outluku vytvoriť súbor DOS, alebo WORD, alebo EXCEL, alebo DBASE... ;)
Chobot
03.01.08,15:28
Môžeš si aj klasickým exportom v Outluku vytvoriť súbor DOS, alebo WORD, alebo EXCEL, alebo DBASE... ;)

Áno, takto si vytvoríš textový dokument z jedného mailu. Ak by si mal 100 mailov, tak by si musel túto procedúru "Save as.." > ".txt file" urobiť 100x. Pritom neviem, čo by to urobilo s prílohami. Asi by si ich stratil.
Bastian
03.01.08,15:39
Kopírujem ich cca 1.000 aj s prílohami, takže skôr ten prvý spôsob :)
Ale ja mám v počítači C/Documents and Settings/"meno"/Application Data/Microsoft/Forms
V Microsoft tam mám iba ten Forms (v ňom WINWORD.box).

Mám to hľadať inde?

Dakujem za ochotu
Chobot
03.01.08,15:43
Kopírujem ich cca 1.000 aj s prílohami, takže skôr ten prvý spôsob :)
Ale ja mám v počítači C/Documents and Settings/"meno"/Application Data/Microsoft/Forms
V Microsoft tam mám iba ten Forms (v ňom WINWORD.box).

Mám to hľadať inde?

Dakujem za ochotu

Hľadaj buď najväčší súbor na Documents and Setings, alebo súbor s koncovkou .pst alebo pozri si názov hlavného priečinku v Outlooku a rovnaký názov bude mať aj ten súbor. Napr. ja mám hlavný lokálny priečinok "Osobní složky" a rovnaký názov má aj ten archívny súbor:

Osobní složky.pst a má celkovo 242 MB.
Bastian
03.01.08,15:57
U mňa to má názov Místní složky ale nájsť to zatiaľ neviem. Už som to skúsil aj cez Štart - Hľadať - Složky ale nič nenašiel.
Bastian
03.01.08,16:40
Už som našiel súbor Outlook.pst (600MB malo by to byť ono). Ale keď to chcem hodiť na kľúč, tak mi to vypíše "Outlook sa nedá skopírovať: Proces nemôže pracovať so súborom, lebo iný proces uzamkol časť tohoto súboru."
Stefan2005
03.01.08,17:52
Aké sú možnosti na skopírovanie mailov z Outlooku na USB kľúč? Ďakujem

Skopírovanie iba na surovú zálohu?
Pokiaľ nevyhovuje exportovanie priamo z Outlooku, existuje i doplnok do systému MS Office, a to Outlook PST Backup stiahnuteľný zo stránok Microsoftu, alebo možno vyskúšať niektoré na to špeciálne určené programy (napr. BackRex Outlook Backup http://www.office-addins.com/-outlook-addins/outlook-backup.html ) (http://www.office-addins.com/-outlook-addins/outlook-backup.html)

Na zálohovanie jednotlivých verzií Outlook-u docela pekný návod je tu:
http://www.sitedeveloper.ws/tutorials/outlook.htm
Bastian
03.01.08,18:13
Pred chvíľou sa mi podarilo skopírovať tie maily. Keby to chcel niekto v budúcnosti robiť, tak (ako ja) tu napíšem ako som to vykonal:
Súbor - Exportovať (buď Adresár alebo Správy) - Správy - dá sa to exportovať buď do Microsoft Outlook alebo do Microsoft Exchange
Potom som si otvoril Microsoft Office Outlook a tam som si označil všetky Doručené správy (Ctrl+A) - Kopírovanie (Ctrl+C) - a potom som to prilepil (Ctrl+V) na vybrané miesto.
Potom druhýkrát to isté s odoslanými a je to tam všetko s koncovkou .msg a sú tam aj šaláty (t.j. prílohy:D).

Dúfam, že som to opísal zrozumiteľne :)
scorp
04.01.08,10:26
Tu je moj poznatok. Podotykam, ze vsetko ide robit len MS Outlook, teda nie cez Outlook Express. V MS Outlook pouzijem export. A je to.