Perzska macicka
03.01.08,16:53
Ahojte!
Chcela by som si kupit Prezsku macicku:o, ale potrebujem vediet niekolko veci:

:confused: Aka je najnizsia cena (priblizne) ?

:confused: Treba s nou chodit vonku (byvam v byte) ? Ak ano, ako to mam urobit, aby mi neusla? (vodit ju na voditku bi bolo priserne krute!!!) A kolko krat za den?

:confused: Ako dlho priblizne tato macicka zije?

:confused: Ako ju mam ucit, aby robila potrebu do na to urcenej krabice?

:confused: Neskodi jej prilisne hladkanie? xD

:confused: Kde bude spat?

:confused: Kocurikovia nic nerobia pocas ruje? (myslim, ci sa nejako divne nespravaju)

:confused: Co robi pocas dna? Stale spi, alebo pobehuje po byte?

:confused: Co jej treba davat jest?

:confused: Treba ju aj kupat?


Za odpovede dakujem a keby som si este na nieco spomenula tak to tu pripisem :---.
PaPa! :o
Barbara
03.01.08,16:18
ahoj, poradím ti link z guglu / google/www.cats.sk,alebo www.goliat.sk a tam klikni na písmeno " M" , prípadne pogugluj ešte, :)

a aj tu na porade sa to preberalo v oktobri 07, tak si daj hľadať hore do okienka" perská mačka v domácnosti " a nájdeš tam kopu info
Chobot
04.01.08,09:25
Ahojte!
Chcela by som si kupit Prezsku macicku:o, ale potrebujem vediet niekolko veci:

:confused: Aka je najnizsia cena (priblizne) ?

Mačka bez PP: od 0 do 5000 SKK (prečo nula? - viď moju posledné vetu)
mačka s PP: od 9.000 vyššie


:confused: Treba s nou chodit vonku (byvam v byte) ? Ak ano, ako to mam urobit, aby mi neusla? (vodit ju na voditku bi bolo priserne krute!!!) A kolko krat za den?

Mačka nie je ako pes. Nepotrebuje sa venčiť. Môže byť stále vnútri.

Dokonca sa ju ani nedá venčiť ako psa, tá nebude chodiť pri majiteľovi, ony by chcela chodiť sama, tak kde ona chce.


:confused: Ako dlho priblizne tato macicka zije?

Mačky sa dožívajú až 14 rokov. Bežne však tých 12 rokov (pokiaľ sa nič mimoriadneho nestane...:rolleyes::D)

:confused: Ako ju mam ucit, aby robila potrebu do na to urcenej krabice?

Trpezlivosťou. Vždy, keď uvidíš, že to na ňu príde (bude "hrabať" podlahu alebo koberec, aby si urobila dierku), tak ju dať do mačacieho WC s podstielkou. Zvykne si rýchlo. Náš sa to naučil za pár dní.

Alebo po jedle ju dať do WC a nechať ju tam, kým si neurobí svoje.


:confused: Neskodi jej prilisne hladkanie? xD

Škodiť nie, ale ak toho bude mať dosť, tak to dá vedieť. Nenechá sa potom hladkať. Mačka je strašný individualista a sebec.

:confused: Kde bude spat?

Kde jej bude pohodlné. Náš spáva aj na radiátore, keď sa kúri. Sama si nájde miesto, ak jej nedáš nejakú krabicu.

Zo skúsenosti viem, že mačky majú radi vysoké miesta. Takže obľubujú napr. poličku vysoko na stene, kde aj radi spia. Len potrebujú nejaký stojan, aby tam mohli vyliezť.


:confused: Kocurikovia nic nerobia pocas ruje? (myslim, ci sa nejako divne nespravaju)

Kocúri sú v pohode. Tí nemajú ruju. Problémy sú s mačkami.

Kocúri však vraj zvyknú značkovať teritórium, preto sa dávajú v 6 mesiacoch kastrovať.


:confused: Co robi pocas dna? Stale spi, alebo pobehuje po byte?

Väčšinu dňa prespia.

:confused: Co jej treba davat jest?

Čo jej bude chutiť. Mačky sú ako ľudia, každý má iné chute. Pozor, lebo rýchlo sfajnovenú...

:confused: Treba ju aj kupat?

Nie.

Za odpovede dakujem a keby som si este na nieco spomenula tak to tu pripisem :---.
PaPa! :o



Treba však povedať, že perzské mačky treba často vyčesávať, najlepšie denne, alebo aspoň každý druhý deň. Taktiež im treba čistiť nos. Často majú zašpinené chlpy na tvári (od jedla) a okolo zadku (nemusím písať od čoho..:rolleyes:).

To bol dôvod, prečo jedna známa po roku a pol darovala perzskú mačku (ktorú kúpila s papiermi za 12.000) spolu aj s výbavou, lebo jej mala plné zuby.
borob
04.01.08,12:14
My mame Britsku Modru a nemenil by som za nič ine. Zo všetkým čo bolo napisané hore suhlasím.
Boro
ajale
04.01.08,13:13
vacsinou sa macky rychlo naucia chodit na piesok, staci, ze macicku tam parkrat nasmerujes a ked bude potrebovat uvedomi si, ze je to to najlepsie v byte. Odporucam piesok ZVERLIT, velmi dobre hrudkuje. Kup si kryte WC pre macky aby si nemala v byte/dome smrad. Ak ma WC vetranie, daju sa kupit take vonave "sulky" ako do vysavacov a tie mozes vlozit do vetrania. Pokial macka nepije mlieko stolica je vacsinou husta, t.j. menej smradu. Pri perskej macke je treba davat pozor na "vlasove gulky", ked si macka lize srst dostava sa jej do hrdla a ked je tam toho vela moze sa udusit. Su specialne zradla pre macky s dlhou srstou. Pokial bude stale doma lenosit a tucniet, mozes kupit dietne zradlo pre domace macky. Konzervy neodporucam, obsahuju nejaky druh rastliny, ktora posobi ako droga. Cim viac jes, tym viac chuti a nevies prestat. Take zradlo davame kocurovi len ako maskrtu. Nas kocur spi s nami na posteli. Nechyta mysi, tak neboli ani ziadne obavy pocas tehotenstva. Nezabudni, zi si potrebuje pravidelne brusit pazure. Daju sa kupit hotove "skabatka" alebo jednoducho zalejes v crepniku sadrou kus pna, a je to... Vzdy som bola proti kastrovaniu maciek, ale ked sme sa prestahovali na cas do bytu nebolo na vyber. Ked je vykastrovany, nema taku chut tulat sa a potom ti menej "zavyja" pri vchodovych dverach. Taketo macky by sa mali aj dlhsie dozit. Kamaratka mala 15 rocneho kocura, ale to bol uz len jeden chlpaty makky vankus co lezal cely den pre krbom. V zahranici sme dostavali kazdy rok list adresovany kocurovi a v liste sa pisalo: "Mily kocur W..., dovolujeme si ta upozornit, ze cas na tvoje ockovanie sa uz blizi, tak upovedom na to svojich rodicov... Povedz im aby ta pred prichodom do nasej ordinacie vopred odvazili, nezabudni si ockovaci preukaz, a bla, bla, bla"
ajale
04.01.08,19:50
No my sme nasho kocura kupali vzdy, ked nam vliezol pod auto a kedze je cely biely vizeral ako dalmatinec. Bolo to ale v teplej krajine, v skutocnosti macku kupat co najmenej, ma precitlivelu pokozku. Najlepsie je si na to vybrat teple pocasie, a snazit sa aby sa voda nedostala do usi a mydlo do oci. Ak ti bude chodit von odporucam obojok proti parazitom. Je to aj proti blcham aj proti kliestom, ktore mozu byt aj na nevinnom kricku v zahrade. Pre macku nikdy nie je dost hladkania, ak ano sama sa vytrati pod postel alebo inde. Male maciatko v urcitom veku moze postracat svoje zuby, je to ako s detmi. Aby si veterinari lepsie zarobili vynasli a prevadzkuju rozne sluzby. Nasho kocura sme davali na leto vzdy ostrihat...ako inak ... na leva... robia to s uspavanim aby nedoskriabal a nedohryzol "kadernicku". v 40-tich stupnoch nam bolo luto sa nanho pozerat. Srst mu dorastla za 3-4 mesiace Ak ma ranku a nechces aby si ju rozskriabal, alebo nechces aby ti znicil nabytok, moze mu veterinar ostrihat pazuriky a na miesto nich nalepit plastove zaoblene. To vydrzi asi 1-2 mesiace. Neviem ci sa da uz aj na Slovensku nastrelit cip, ale hadam, ze ano, pretoze to je v pravidlach Europskej Unie.
254bublinka
14.08.09,11:55
potrebujem vediet ci potrebujem tie veci ako napr.:sampon urceny pre macky,alebo "kovový hrebeň so širšími medzerami, kefu so zahnutými kovovými zubami, hrebeň s otočnými zubami".alebo kupované macacie WC ....
ak to potrebujem kolko by to cca stalo???? dakujem za odpoved:(:confused::eek:mimotemy