edena
03.01.08,17:31
Kto vie poradiť?
Aby sme mohli prerábať dom aké podklady k tomu treba a KDE začať vybavovať ? V pôvodnom dome chceme vybúrať nejaké steny, pristavať 1 miestnosť, vymeniť strechu, dorobiť kúrenie. Podotýkam, že je už zavedená elektrina, plyn a aj voda.
Ďakujem za rady.
Zoltán Kovács
03.01.08,16:33
Kto vie poradiť?
Aby sme mohli prerábať dom aké podklady k tomu treba a KDE začať vybavovať ? V pôvodnom dome chceme vybúrať nejaké steny, pristavať 1 miestnosť, vymeniť strechu, dorobiť kúrenie. Podotýkam, že je už zavedená elektrina, plyn a aj voda.
Ďakujem za rady.

V prvom rade nech sa na to pozrie statik čo chcete búrať. Možno vybúrate nosnú stenu a celý barák vám spadne na hlavu. Pri takejto rozsiahlej rekonštrukcii potrebuješ projekt a stavebné povolenie, ak budete zasahovať aj do vonkajšieho vzhľadu budovy.
zienka
06.02.08,12:49
Môžem sa pridať aj ja? S manželom zvažujeme, že sa aj my pustíme do preráby rodinného domu. Priečky na prizemí ostanú pôvodné, no bude sa robiť podkrovie + nová strecha, vymieňať okná, nové kúrenie + elektroinštalácia + vodoinštalácia. Na toto všetko treba spraviť nanovo projekt akoby sa staval nový dom? Alebo ako som čítala ponuky architektov sa len vypracuje štúdia pre stavebne povolenie? Prosím ak viete, kde čo treba vybaviť, budem vďačná za všetky rady:)
wagner
06.02.08,18:47
Na podkrovie a strechu treba projekt a stavebné povolenie + treba aj prepočet statika.
r.galovic
07.02.08,07:46
Najjednoduchšie je zájsť na váš príslušný stavebný úrad, a tam vám presne povedia čo je treba urobiť. Je to sranda, ale každý stavebný úrad požaduje v medziach zákona niečo iné. Niektoré sú prísnejšie, niektoré naopak.
vasulka
11.02.08,18:17
Viete mi niekto poradiť,či potrebujem stavebné povolenie na strechu.Chceme dať nove hrady ,late a škridlu.Tvar strechy zostane pôvodný.
Ďakujem a príjemný večer vám všetkým praje vasulka.
jojkoz
12.02.08,05:35
Viete mi niekto poradiť,či potrebujem stavebné povolenie na strechu.Chceme dať nove hrady ,late a škridlu.Tvar strechy zostane pôvodný.
Ďakujem a príjemný večer vám všetkým praje vasulka.

Myslim ze staci ohlasenie (ja sice mam povolenie ale hlavne kvoli tomu ze som podmurovaval)