yarisa
03.01.08,20:26
Omylom som si vymazala s pc fotografie. Nejakým programom sa to vraj ešte dá vytiahnúť s pamäte počítača. Ak s tím má niekto skúsenosť, mohol by mi prosím poradiť.
Braňo
03.01.08,19:38
jozka56
03.01.08,20:32
Ja ked som si vymazala udaje, mi poradili, ze sa mam vratit do udajov o jeden den spat a vsetko bude ok a bolo. Podla mna sa obrat na toho,kto ti instaloval program. Ved su telefony, mobily, emaily.:o
Chobot
03.01.08,20:36
Omylom som si vymazala s pc fotografie. Nejakým programom sa to vraj ešte dá vytiahnúť s pamäte počítača. Ak s tím má niekto skúsenosť, mohol by mi prosím poradiť.

Z pamäte nie, ale z hard disku áno. Existuje na to veľa programov. Ja používam Easy Recovery - je pomerne jednoduchý a ľahko ovládateľný:

http://www.download.com/EasyRecovery-Professional/3000-2248_4-10309798.html

Treba vybrať menu Data Recovery, podzložku Deleted Recovery a program nájde všetky zmazané súbory, pokiaľ neboli prepísané na disku inými súbormi. Preto je dobré urobiť obnovu čo najskôr a medzitým nič s PC nerobiť.

Doporučuje sa uložiť obnovené súbory na inú partíciu alebo disk, nie na ten istý, z ktorého sa obnovuje.
Chobot
03.01.08,20:38
Ja ked som si vymazala udaje, mi poradili, ze sa mam vratit do udajov o jeden den spat a vsetko bude ok a bolo. Podla mna sa obrat na toho,kto ti instaloval program. Ved su telefony, mobily, emaily.:o

Priznám sa, že tomuto spôsobu nerozumiem. Mohla by si ho vysvetliť bližšie?
yarisa
03.01.08,20:48
Ďakujem za radu.
jozka56
03.01.08,21:29
Nepresla moja info, neviem, kde sa stratila. Radim z mojich skusenosti, 2krat som si omylom zablokovla uct.program, lebo som si cez int.natiahla verziu, ktora nekomunikovla s mojou starsou verziou a tym padom sa mi zablokoval program. Kedze si zalohujem data raz denne, mi bolo poradene vratit sa spat k zaloham za predchadzajuci den. Udaje boli v povodnom stave. Dedukcia mi hovori, ze to musi ist pre kazde udaje. Preto navrhujem obratit sa na spravcu pc, lebo ja nemozem napr.riesit odkaz na recuva.com, lebo nerozumiem ang.
jozka56
03.01.08,21:38
Ozaj Yarisa nemas tie fotografie v kosi?
robovi
04.01.08,05:53
Nepresla moja info, neviem, kde sa stratila. Radim z mojich skusenosti, 2krat som si omylom zablokovla uct.program, lebo som si cez int.natiahla verziu, ktora nekomunikovla s mojou starsou verziou a tym padom sa mi zablokoval program. Kedze si zalohujem data raz denne, mi bolo poradene vratit sa spat k zaloham za predchadzajuci den. Udaje boli v povodnom stave. Dedukcia mi hovori, ze to musi ist pre kazde udaje. Preto navrhujem obratit sa na spravcu pc, lebo ja nemozem napr.riesit odkaz na recuva.com, lebo nerozumiem ang.
Je tu len maly hacik, ze windows nezalohuje data, ktore si sam clovek uklada na disk, ako napr. fotografie, dokumenty, mp3 atd. Zalohuje len svoje subory pre chod operacneho systemu, ako su ovladace, kniznice a pod. To ze si niektore programy, napr. uctovnicke zalohuju svoje databazy je trocha o inom. Ergo ak ma fotky zmazane a zmazala ich vedome, ci uz omylom, daju sa este obnovit pomocou plejady roznych programov, medzinym aj tym, co uz spominal chobot. Ak vsak uz na ten disk nieco zapisovala znovu, je mozne, ze tieto fotky su uz premazane a nepomoze ani takyto soft. Ak su nejake data v kosi, tak windows odstrani ich hlavicku, ale este zalohuje informaciu o tom, kde su data na disku ulozene. Zaroven aj blokuje toto miesto proti zapisu, takze teoreticky zmazane data su stale pripravene pre obnovu. Ak vysypes kos, windows zahodi informaciu o tom, kde su tieto data ulozene aj zrusi blokaciu tohto miesta. Potom su data obnovitelne len v pripade, ak este znova na ten disk nezapisoval.
jozka56
04.01.08,07:20
Dakujem Robovi, aj ja budem mudrejsia.
yarisa
04.01.08,21:41
[QUOTE=jozka56;601192]Ozaj Yarisa nemas tie fotografie v kosi?[/QUO

V koši naboli. Ale skúsila som to cez RECUVA a podarilo sa mi vrátiť najaké fotky späť, ale nie všetky.
Chobot
06.01.08,00:02
[quote=jozka56;601192]Ozaj Yarisa nemas tie fotografie v kosi?[/QUO

V koši naboli. Ale skúsila som to cez RECUVA a podarilo sa mi vrátiť najaké fotky späť, ale nie všetky.

To preto. lebo medzitým si už s PC pracovala (stačí ho aj zapnúť) a niektoré miesta, kde boli pôvodne tie fotky uložené, sa už prepísali novými dátami. Tie fotky už ničím neobnovíš.
Katabaticky
09.01.08,00:09
Data ktore boli prepisane skus obnovit s :

GetDataBack

vynikajuci profesionalny program ktory obnovy data aj z diskou s posramotenou file tabulkou a aj prepisane veci... :cool: