lenkarol
03.01.08,21:35
Dobry den,
je mozne, aby niekto uskutocnil vyber z vasho uctu v bankomate bez vasej karty? resp. hacknut bankomat tak, aby sa vybery opakovali?dakujem.L
mladymuz
03.01.08,20:49
myslim,ze sa moze stat vselico, a ak je take podozrenie tak treba v prvom rade o tom informovat banku.
toria
03.01.08,21:50
samozrejme, že treba info banku. Al eotázka je - nie sú to pohyby robené cez internet???
lenkarol
04.01.08,06:57
Vybery boli robene cez bankomat,manzel mal cely cas kartu u seba a urobil len jeden vyber, ostatne sa zopakovali presne v tej iste vyske, v tom istom bankomate, v intervale cca 1,5 hodiny po sebe, avsak on ich neurobil. preto ma zaujimalo, ci sa nejako da naprogramovat bankomat, ze bude davat peniaze aj bez realneho vyberu alebo ci to moze byt nejaka vada bankomatu.dakujem.
Chobot
04.01.08,08:54
Vybery boli robene cez bankomat,manzel mal cely cas kartu u seba a urobil len jeden vyber, ostatne sa zopakovali presne v tej iste vyske, v tom istom bankomate, v intervale cca 1,5 hodiny po sebe, avsak on ich neurobil. preto ma zaujimalo, ci sa nejako da naprogramovat bankomat, ze bude davat peniaze aj bez realneho vyberu alebo ci to moze byt nejaka vada bankomatu.dakujem.

Bankomat sa nedá naprogramovať na automatický výber a ani to nebude vada bankomatu. Najpravdepodobnejšie ste sa stali obeťami nejakého podvodníka, ktorý načítal údaje o vašej karte, urobil si kópiu tej karty a vybral peniaze z účtu. Bolo o tom písaného cca. pred pol rokom až rokom dosť, aby si ľudia dali pozor na falošné otvory v bankomatoch, kde podvodníci umiestňujú čítačky kariet.

Tu je pár článkov, ktoré tento spôsob popisujú:

http://www.naklady.sk/news.php?extend.110

http://www.kriminalita.sk/platobna-karta-a-pin/

http://www.povazska-bystrica.sk/noviny.phtml?id_menu=29228&module_action__65380__id_clanok=11774

A tento videoklip ukazuje, akí sú ľudia neopatrní pri manipulácii s bankovými kartami. Uveria nazaj všetkému...:(

http://www.naklady.sk/news.php?extend.280

Za takýto typ podvodu s kartou nezodpovedá banka. Zostáva vám len zablokovať kartu, túto zrušiť a nechať si vystaviť novú s novým PIN kódom. A nabudúce byť opatrnejší.
vyr skalny
05.01.08,19:36
Skor si myslim ze je chyba na strane banky, ktory zlodej by isiel vyberat taku istu sumu za hodinu a pol a potom niekde cakal dalsiu hodinu a pol a isiel vybrat zase taku istu sumu. Mne raz bankomat dal o 200 korun menej ale v banke to potom vyriesili ze chyba bola u nich.
erzet
05.01.08,20:06
Neviem či je to možné, ale ja mám vždy taký strach, keď vyberám z bankomatu peniaze, že mi bankomat vydá menej korún. Stalo sa to už niekomu?
Chobot
06.01.08,00:09
Neviem či je to možné, ale ja mám vždy taký strach, keď vyberám z bankomatu peniaze, že mi bankomat vydá menej korún. Stalo sa to už niekomu?

Ak je to chyba bankomatu a vydá menej, tak to je najľahšie zreklamovať. Pri najbližšom plnení bankomatu sa urobí inventúra a hneď zistia, či si mal pravdu alebo si len vymýšľaš.
mladymuz
06.01.08,14:56
Ja si myslim, ze sa kludne mohla stat nejaka chyba v softe ktory riadi bankomat. Ale v kazdom pripade zavolat na call centrum banky, urobit reklamaciu a nechat urobit aj inventuru bankomatu. Peniaze z bankomatu nakoniec nemuseli odist len nejakym sposobom sa nieco stalo v systeme. To by bol ten lepsi pripad. Horsie by bolo, ak by naozaj niekto zneuzil tu kartu.
Lydka R
06.01.08,15:18
Neviem či je to možné, ale ja mám vždy taký strach, keď vyberám z bankomatu peniaze, že mi bankomat vydá menej korún. Stalo sa to už niekomu?

Áno, vydal mi menej ako som žiadala, ale táto menšia čiastka bola aj odpísaná z účtu. Keď som sa bola ihneď po výbere informovať v banke, povedali mi, že je to z dôvodu, že v bankomkate boli už len "malé" bankovky. A skutočne - vyberanú sumu som dostala myslím v stovkách alebo dvestovkách.
Lydka R
06.01.08,15:21
Ja si myslim, ze sa kludne mohla stat nejaka chyba v softe ktory riadi bankomat. Ale v kazdom pripade zavolat na call centrum banky, urobit reklamaciu a nechat urobit aj inventuru bankomatu. Peniaze z bankomatu nakoniec nemuseli odist len nejakym sposobom sa nieco stalo v systeme. To by bol ten lepsi pripad. Horsie by bolo, ak by naozaj niekto zneuzil tu kartu.

Ale tiež sa mi stal prípad, že som išla cez víkend vyberať a vypisovalo mi nedostatok prostriedkov na účte. Internetbanking som ešte vtedy nemala, takže som to nemala ako odkontrolovať. V pondelok už peniaze na účte boli. Vo výpise mi ale figuroval víkendový výber peňazí a následne storno tohoto výberu. Nechala som to tak, lebo peniaze sa našli, ale tiež by sa to asi nemalo stávať.
duves
06.01.08,16:56
Pri vyberoch z bankomatov treba byt obzvlast opatrny:
http://forum.annwin.sk/blog.php/?p=40


Co sa tyka vyberu, resp. manipulacii s kartou, da sa predsa vyber reklamovat, banka preveri, ci cela transakcia bola autorizovana. Zasa je pravda, ze klasicke karty, resp. čítačky magnetickych pružkov su prežité. Udajne sa to da kopirovat a potom staci zistit PIN-kod. Kdesi v zahranici mali spekulanti namontovane aj take pridavne moduly na bankomatoch. Nad bankomatom bola navyše teda aj kamera a ta pozerala klientom na prsty ako zadavaju PIN kod.
erzet
10.01.08,07:27
Dík. Bolo to iba také podozrenie a čo sa toho dozvieme.
Chobot
10.01.08,07:56
Vybery boli robene cez bankomat,manzel mal cely cas kartu u seba a urobil len jeden vyber, ostatne sa zopakovali presne v tej iste vyske, v tom istom bankomate, v intervale cca 1,5 hodiny po sebe, avsak on ich neurobil. preto ma zaujimalo, ci sa nejako da naprogramovat bankomat, ze bude davat peniaze aj bez realneho vyberu alebo ci to moze byt nejaka vada bankomatu.dakujem.

AK by si sem ešte niekedy zavítal, bolo by zaujímavé vedieť, ako to celé dopadlo. Mohol by si sa potom podeliť o skúsenosť, možno to niekomu v budúcnosti pomôže...;):)