buster
04.01.08,00:05
mam problem s pozadim... vzdi ked zapnem PC ale bo sa prihlasim tak mi tam hodi pozadie uplne od veci... v com moze byt problem?
robovi
04.01.08,05:38
co znamena uplne od veci? nejaku reklamu, ci co? zeby nejaky virus?
buster
04.01.08,07:54
Uplne od veci je ze mi na modrej ploche v strede hodi toto:

"Warning! Spyware detected on your computer!"
" Install an antivirus or spyware remover to clean your computer"


a ja mam nainstalovany NOD32, ESET Smart Security, ASRL, WinPatrol, Pandu, Trojan Remover, AntiSpyware... a ziaden nic nenasiel!
Chobot
04.01.08,08:06
Uplne od veci je ze mi na modrej ploche v strede hodi toto:

"Warning! Spyware detected on your computer!"
" Install an antivirus or spyware remover to clean your computer"


a ja mam nainstalovany NOD32, ESET Smart Security, ASRL, WinPatrol, Pandu, Trojan Remover, AntiSpyware... a ziaden nic nenasiel!


Skús spraviť printscreen a dať ho sem. To nevyzerá, že by to informoval Windows. Skôr sa mi zdá, že v Startupe máš nejaký malý program, ktorý tú hlášku zobrazí na ploche. určite tam máš nejaké talčitko, ktoré ti napovedá, že "tu dostaneš pomoc" alebo že "klikni sem". Je tam také niečo? Je to v nejakom samostatnom okne? (napríklad v tom modrom?) Najlepší by bol ten printscreen.

A čo sa stane, ak na ten nápis klikneš? Si strašne skúpy na dodatočné informácie, tak ako ti máme pomôcť.

Veľakrát to sú falošné hlášky práve rôznych programátorských firiem aby si urobili reklamu na svoje antispyware programy.
robovi
04.01.08,08:43
Pokial viem, je aj nejaky virus, alebo spyware, ktory sa takto prejavuje a myslim, ze aj v system tray nechava nejaku ikonku. Pripadne, nebiju sa ti tie programy nahodou medzi sebou? Ono odporuca sa mat instalovany len jeden antivirak, lebo sa moze stat, ze dalsi bude detekovat databazu virusov prveho, ako potencialnu infekciu.
buster
04.01.08,08:45
http://www.porada.sk/C:\Documents and Settings\Lukas Jansky\Desktop\bez_názvu.JPG
buster
04.01.08,08:47
takto mi vyzera plocha.... a neda sa klikat na ten napis...
Stefan2005
04.01.08,09:13
Uplne od veci je ze mi na modrej ploche v strede hodi toto:

"Warning! Spyware detected on your computer!"
" Install an antivirus or spyware remover to clean your computer"


a ja mam nainstalovany NOD32, ESET Smart Security, ASRL, WinPatrol, Pandu, Trojan Remover, AntiSpyware... a ziaden nic nenasiel!


... niekedy je menej viac ...
Ešte dúfam, že nemáš aktívne všetky anti-softy aktívne naraz.
Eset smart security by mal aj sám ochrániť počítač. Pri kolízii antivírových programov s inými obdobnými programami nie je zaručená ich správna funkcia...
Braňo
04.01.08,09:23
Ja Ti odporúčam prejsť celý disk s MWAV. Je asi najlepší.
http://www.mwti.net/feedback/form.asp?url=../products/download_center.asp&prod=MWAV

Žiaľ odstraňovanie nie je zadarmo, ale podstatné je, aby si vedel, na čom si.
Chobot
04.01.08,09:33
takto mi vyzera plocha.... a neda sa klikat na ten napis...

Tak tot v žiadnom prípade nie je varovná hláška Windowsu.
Pozri si startup, čo všetko tam máš, cez msconfig daj deaktivovať všetky programy pri štarte (alebo to naštartuj v safe móde), či sa to aj vtedy bude objavovať. Ak nie, je to jasný nejaký malicious software, ktorý nerozpozná žiadny z nainštalovaných antivírov ani sntispywarov.

A ešte otázka - ten nápis tam zostáva? Alebo po čase zmizne? A inak vyzerá plocha rovnako, len bez toho nápisu?
buster
04.01.08,15:32
Dakujem vam vsetkym... a hlavne CHOBOT-ovi, spravil som presne to co povedal cez msconfig a bol to subor ctfmona.exe v systeme32 a uz stacil len DELETE!
misomiso
04.01.08,15:44
A ako si zistil, ze to bol ten subor, ze si sa ho odvazil vymazat?
ayya
04.01.08,16:21
takto mi vyzera plocha...
he! a preco nemas priamo na ploche aj odkaz na www.porada.sk (http://www.porada.sk) ?!?!?!? :D ;) :--- ;) :D
ako domovska stranka, ani link vo favoritoch nestaci !! :D
Stefan2005
04.01.08,20:40
A ako si zistil, ze to bol ten subor, ze si sa ho odvazil vymazat?

V tomto prípade to bola správna voľba...

Niečo o ctfmona.exe:

- We suggest you to remove ctfmona.exe from your computer as soon as possible. Ctfmona.exe is Trojan/Backdoor. Kill the process ctfmona.exe and remove ctfmona.exe from Windows startup. Removal: ctfmona.exe is removed by RegRun.

- DEFINITION OF: CTFMONA.EXE

Safety Rating: Known Malware, do not run
Malware Family: Part of Malware group - Dialer GlobalAccess
Determination: Automatically determined using Prevx centralized heuristics
Malware Form: EXPLOIT
Protection: Prevx provides powerful security products that you can use to detect, remove and protect you from CTFMONA.EXE (http://info.prevx.com/downloadcsi.asp) and safeguard your PC against viruses, trojans, worms, spyware, rootkits and adware
Why risk having spyware on your PC when it takes less than 2 minutes to thoroughly check it with Prevx CSI? And it is totally free. Click here to check your PC with Prevx CSI Now (http://info.prevx.com/downloadcsi.asp).
First seen: Oct 7 2007 (GMT)
Last seen: Oct 7 2007 (GMT)
File Size: 28,924 bytes(http://spywarefiles.prevx.com/RRHEAH43730539/CTFMONA.EXE.html)
Ninna
05.01.08,16:56
Prosím Vás deti mi asi niečo preklikali na PC a písmená na obrazovke sú akési veľké. Ako to zmeniť?
misoft
05.01.08,21:09
Definovať pojem veľké. 2x alebo koľkokrát veľké oproti zvyčajnej veľkosti?
Môže sa tie jednať o zmenu rozlíšenia, vtedy sa mení i relatívna veľkosť fontu na obrazovke.
Chobot
06.01.08,00:07
Prosím Vás deti mi asi niečo preklikali na PC a písmená na obrazovke sú akési veľké. Ako to zmeniť?

Ktoré písmenká sú veľké? Na ikonkách na ploche?

Alebo v internetovom prehliadači? Ak v prehliadači, tak tam sa dá veľmi jednoducho meniť veľkosť písma tak, že podržíš Ctrl a zároveň točíš kolečkom myši - ak dole, tak sa písmená zväčšujú, ak hore, tak sa zmenšujú.

Alebo v inej aplikácii?
Ninna
06.01.08,14:06
Ktoré písmenká sú veľké? Na ikonkách na ploche?

Alebo v internetovom prehliadači? Ak v prehliadači, tak tam sa dá veľmi jednoducho meniť veľkosť písma tak, že podržíš Ctrl a zároveň točíš kolečkom myši - ak dole, tak sa písmená zväčšujú, ak hore, tak sa zmenšujú.

Alebo v inej aplikácii?
Presne v internetovom prehliadači. Som vedela že to bude len nejaký trik ktorý moje deti aplikovali a ani o tom nevedeli...
Ďakujem idem vyskúšať čarovať aj ja.;):---
Ninna
06.01.08,14:14
Pridala by som aj bod ale nedá sa tak Veľké ĎAKUJEM
Katabaticky
08.01.08,23:38
:eek:boze to co mas v tom kompe? to ti aj ide? a este s vista smejdom v kombinacii? sak to ti musi zabit giga ramky
pekny priklad paranoie :-)

mno a co je ta krasna tlacica dole v pravo pod nerom? to sa neda stlacit?

a toto je urcite nejaky malware :Da dost vtipny:D
Katabaticky
08.01.08,23:41
prepacte neprecital som 2. stranu :rolleyes: /SHY/
tibormt
10.01.08,08:57
AK to este nemas vyriesene....
tak tieto hlasky ti bude davat jeden s tych uzasnych antivirov.... URCITE odinstaluj vsetky antiviry anechaj iba jeden... usetris si ramku a dokonca tie programy spolu nemusia ani fungovat spravne :))) uz som sa s tym stretol... takze si nechaj iba jeden... JA osobne odporucam ESET Smart Security :)))) velmi velmi spokojny.... chyta vserto a aj firewall takze do PC nepusti NIC.. TADAA
Chobot
10.01.08,09:01
AK to este nemas vyriesene....
tak tieto hlasky ti bude davat jeden s tych uzasnych antivirov.... URCITE odinstaluj vsetky antiviry anechaj iba jeden... usetris si ramku a dokonca tie programy spolu nemusia ani fungovat spravne :))) uz som sa s tym stretol... takze si nechaj iba jeden... JA osobne odporucam ESET Smart Security :)))) velmi velmi spokojny.... chyta vserto a aj firewall takze do PC nepusti NIC.. TADAA

Treba si prečítať celú diskusiu. Problém už bol vyriešený a pes bol zakopaný niekde inde.
Katabaticky
10.01.08,13:47
Eset au...

Norton je seriozny antivirovi program
kivi11
10.01.08,18:01
Uplne od veci je ze mi na modrej ploche v strede hodi toto:

"Warning! Spyware detected on your computer!"
" Install an antivirus or spyware remover to clean your computer"



a ja mam nainstalovany NOD32, ESET Smart Security, ASRL, WinPatrol, Pandu, Trojan Remover, AntiSpyware... a ziaden nic nenasiel!


ahoj.tak moja rada je.Ak mozes preinstaluj Windows ak nie tak si daj prec skoro vsetko okrem NOD32,Preto nesmies mat tolko antivirov na kompe(PC)lebo za nevzajom nemaju radi a tak sa ti di systemu dostane vsetko.Totiz to nevie system ktory antivirak ma sluzit k veci.Taky soft ako SpyBot alebo ja neviem nebudem vymýslat.Ja mam osobne Eset Smart Security a SbyBot nic viac.A na zaver ak nepoznam netaham. :cool:
Chobot
11.01.08,08:37
ahoj.tak moja rada je.Ak mozes preinstaluj Windows ak nie tak si daj prec skoro vsetko okrem NOD32,Preto nesmies mat tolko antivirov na kompe(PC)lebo za nevzajom nemaju radi a tak sa ti di systemu dostane vsetko.Totiz to nevie system ktory antivirak ma sluzit k veci.Taky soft ako SpyBot alebo ja neviem nebudem vymýslat.Ja mam osobne Eset Smart Security a SbyBot nic viac.A na zaver ak nepoznam netaham. :cool:

Aj ty si prečítaj celú diskusiu. Problém bol vyriešený a bolo to zapríčinené niečím iným, než viacerými antivírusovými programami.
kivi11
13.01.08,13:12
Ach joj...no to mas teda pravdu.Nechce sa mi citat???ale chce ale teraz neviem preco som necital.SORRY