Zuzka2510
27.03.08,14:24
takže ak správne tomu rozumiem ja spravím RZ a on nesie zodpovednosť za to ak mi niečo zatají?ja som si myslela že musí mať vykrytý celý rok ale ak nie tak je to super Ďakujem
katkaj
27.03.08,13:42
takže ak správne tomu rozumiem ja spravím RZ a on nesie zodpovednosť za to ak mi niečo zatají?ja som si myslela že musí mať vykrytý celý rok ale ak nie tak je to super Ďakujem

zodpovednosť je na zamestnancovi. Pokiaľ prehlási v žiadosti o RZD že mal príjmy len zo zamestnania tak je to na jeho zodpovednosť.
leozka
27.03.08,14:13
Ahojte.Mohol by mi prosím niekto rýchlo poradiť?Sestre prišlo z práce Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti...V kolonke 3 je napísané:
Poistné a príspevky /parag.5 ods.8 zákona/celkom 11 348 Sk
- z toho poistné na verejné zdravotné poistenie 3 431 Sk

Chcela by som sa opýtať:Do DP typ A napíšem do Úhrnu povinného poistného sumu 11 348, však?V tejto sume je už započítaných aj 3431 Sk na verejné zdravotné poistenie, alebo to mám k tej sume prirátať? Ďakujem za rýchlu odpoveď, veľmi súrne to potrebujem vedieť, ďakujem!!!!
Antonia1
27.03.08,15:16
Ahojte.Mohol by mi prosím niekto rýchlo poradiť?Sestre prišlo z práce Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti...V kolonke 3 je napísané:
Poistné a príspevky /parag.5 ods.8 zákona/celkom 11 348 Sk
- z toho poistné na verejné zdravotné poistenie 3 431 Sk

Chcela by som sa opýtať:Do DP typ A napíšem do Úhrnu povinného poistného sumu 11 348, však?V tejto sume je už započítaných aj 3431 Sk na verejné zdravotné poistenie, alebo to mám k tej sume prirátať? Ďakujem za rýchlu odpoveď, veľmi súrne to potrebujem vedieť, ďakujem!!!!
úhrn poistného je 11 348,00 Sk
INGRID KRIŽANOVSKÁ
27.03.08,16:31
Prosím o radu
Mám klientku ktorej bolo vykonané ročné zúčtovanie dane a na základe toho aj vrátený preplatok na dani. Pri vykonaní ročného zúčtovania nebola uplatnená celá čiastka za životné poistenie.
Klientka by to chcela vysporiadať v daňovom priznaní.
Je to možné? Ďakujem za odpoveď
katkaj
28.03.08,05:16
Prosím o radu
Mám klientku ktorej bolo vykonané ročné zúčtovanie dane a na základe toho aj vrátený preplatok na dani. Pri vykonaní ročného zúčtovania nebola uplatnená celá čiastka za životné poistenie.
Klientka by to chcela vysporiadať v daňovom priznaní.
Je to možné? Ďakujem za odpoveď

Áno je to možné. Vypýta si od zamestnávateľa RZD aj s druhou stranou kde bude uvedené ako sa vysporiadal preplatok a urobí DP kde zohľadní toto RZD a uplatní si aj odpočet na životnú poistku
vinea
28.03.08,07:14
Dobrý den,
chcela by som Va s poprosit o pomoc. ZC bolo vykonané RZ. Vcera mi doniesla dalsie potvrdenie o prijme, zdanený preddavkovo. RZ jej bolo vykonané, preplatok jej zaplatený.
Moja otazka znie
1- musi podat DP ?
2-Aké potvrdenie musi vydat ZL zamestnancovi k DP,Ako sa vola prosim to potvrdenie, kore vydfam zamestnancovi, ako potvrdenie k DP...

3- Aký je vlastne cely postup...

moze mi v tom niekto pomoct,

dakujem
katkaj
28.03.08,07:25
Dobrý den,
chcela by som Va s poprosit o pomoc. ZC bolo vykonané RZ. Vcera mi doniesla dalsie potvrdenie o prijme, zdanený preddavkovo. RZ jej bolo vykonané, preplatok jej zaplatený.
Moja otazka znie
1- musi podat DP ?
2-Aké potvrdenie musi vydat ZL zamestnancovi k DP,Ako sa vola prosim to potvrdenie, kore vydfam zamestnancovi, ako potvrdenie k DP...

3- Aký je vlastne cely postup...

moze mi v tom niekto pomoct,

dakujem

pokiaľ bolo vykonané RZD a zamestnanec si "zmysle" že mal ešte nejaký príjem zdanený preddavkom ktorý nešiel do RZD tak zamestnávateľ vystaví RZD aj s druhou stranou kde uvedie ako bol preplatok vyrovnaný. Na základe tohto si zamestnanec podá DP kde zahrnie už vypracované RZD + zabudnutý príjem

je to písané aj v príspevku vyššie
jankasm
28.03.08,08:48
Dobrý den,
chcela by som Va s poprosit o pomoc. ZC bolo vykonané RZ. Vcera mi doniesla dalsie potvrdenie o prijme, zdanený preddavkovo. RZ jej bolo vykonané, preplatok jej zaplatený.
Moja otazka znie
1- musi podat DP ?
2-Aké potvrdenie musi vydat ZL zamestnancovi k DP,Ako sa vola prosim to potvrdenie, kore vydfam zamestnancovi, ako potvrdenie k DP...

3- Aký je vlastne cely postup...

moze mi v tom niekto pomoct,

dakujem

Ešte doplním, že ak je zamestnávateľ ochotný, tak má ešte čas vykonať mu nové RZD aj so zahrnutím tohto dodatočného príjmu.
Ak nie, potom je potrebné vystaviť, ako už písala Katka, druhú stranu RZD, na základe ktorej si potom zamestnanec musí podať DP. :)
MGiti
28.03.08,10:39
Ahojte poraďáci. Daňové preplatky z RZ sa u nás budú vyplácať vo výplate za mesiac marec 2008, mám na Vás taký dotaz: naša pracovníčka bola v mesiaci január 2008 PN, vo februári si vyčerpala len starú dovolenku a po jej skončení ukončila s nami pracovný pomer, ale podala si žiadosť o RZ. Ja som ju musela vo febrári odhlásiť zo soc. poisťovne, no a nakoľko jej musím vrátiť preplatok dane z roku 2007 - musím ju znova prihlásiť aspoň na jeden deň do soc. poisťovne? Jeden deň ju prihlásim a druhý deň odhlásim?
katkaj
28.03.08,10:41
Ahojte poraďáci. Daňové preplatky z RZ sa u nás budú vyplácať vo výplate za mesiac marec 2008, mám na Vás taký dotaz: naša pracovníčka bola v mesiaci január 2008 PN, vo februári si vyčerpala len starú dovolenku a po jej skončení ukončila s nami pracovný pomer, ale podala si žiadosť o RZ. Ja som ju musela vo febrári odhlásiť zo soc. poisťovne, no a nakoľko jej musím vrátiť preplatok dane z roku 2007 - musím ju znova prihlásiť aspoň na jeden deň do soc. poisťovne? Jeden deň ju prihlásim a druhý deň odhlásim?


kvôli preplatku na dani ju nemusíš prihlasovať do SP. proste jej len pošleš v rámci výplat tento preplatok
Antonia1
28.03.08,10:42
Ahojte poraďáci. Daňové preplatky z RZ sa u nás budú vyplácať vo výplate za mesiac marec 2008, mám na Vás taký dotaz: naša pracovníčka bola v mesiaci január 2008 PN, vo februári si vyčerpala len starú dovolenku a po jej skončení ukončila s nami pracovný pomer, ale podala si žiadosť o RZ. Ja som ju musela vo febrári odhlásiť zo soc. poisťovne, no a nakoľko jej musím vrátiť preplatok dane z roku 2007 - musím ju znova prihlásiť aspoň na jeden deň do soc. poisťovne? Jeden deň ju prihlásim a druhý deň odhlásim?
Nie už ju neprihlasuješ do soc. poisťovne. Vrátiš jej len preplatok dane.
MGiti
28.03.08,11:00
Ďakujem:)
erika_H
28.03.08,15:12
Dobrý deň poraďáci,ja som z toho hlásenia trošku vyplašená.. vyšiel mi preplatok na dani,ale v hlásení ho nikde nevidím.:(
preddavky boli 5 tis sk (r.1), úhrn riadkov je 5 tis (r.4), odvodova povinnost (rovnaka?) - dan.bonus nebol,takze je to asi ok.., odvedene preddavky r. 5 tis.
vysledok danovy preplatok, danovy nedoplatok je 0:confused:
ale mne vychadza preplatok.. (toto mi vypočital olymp,malo by to byť správne,len sa mi nezdá že mi neuvádza daňový preplatok..?:mee:
erika_H
29.03.08,09:45
Dobrý deň poraďáci,ja som z toho hlásenia trošku vyplašená.. vyšiel mi preplatok na dani,ale v hlásení ho nikde nevidím.:(
preddavky boli 5 tis sk (r.1), úhrn riadkov je 5 tis (r.4), odvodova povinnost (rovnaka?) - dan.bonus nebol,takze je to asi ok.., odvedene preddavky r. 5 tis.
vysledok danovy preplatok, danovy nedoplatok je 0:confused:
ale mne vychadza preplatok.. (toto mi vypočital olymp,malo by to byť správne,len sa mi nezdá že mi neuvádza daňový preplatok..?:mee:
posúvam
MGiti
29.03.08,11:03
Milí poraďáci, keď ste teraz v sobotu niekto na porade skúste mi poradiť. Bola za mnou jedna moja známa s dotazom v ohľade RZ u nich v práci. Nevedela som jej odpovedať nakoľko so mzdami robím veľmi krátko a nemala som ešte taký prípad. U nich sa práca normuje, nakoľko majú ešte staré normy stane sa veľakrát, že nevedia spraviť normu a potom sa im dopláca do minimálnej mzdy, aby dostali aspoň tých 8100,- Sk v hrubom. Teraz v RZ jednej pracovníčke mali vrátiť preplatok dane asi 1000,-Sk a oni jej to pravdepodobne prirátali do tých 8100,- Sk k minimálnej mzde, lebo čakala o tých 1000 ,- Sk viacej a dostala tak isto ako keď sa jej doplácalo minule do minimálnej mzdy. Za odpovede Vám ďakujeme.:confused::confused:
Zoltán Kovács
29.03.08,11:09
Milí poraďáci, keď ste teraz v sobotu niekto na porade skúste mi poradiť. Bola za mnou jedna moja známa s dotazom v ohľade RZ u nich v práci. Nevedela som jej odpovedať nakoľko so mzdami robím veľmi krátko a nemala som ešte taký prípad. U nich sa práca normuje, nakoľko majú ešte staré normy stane sa veľakrát, že nevedia spraviť normu a potom sa im dopláca do minimálnej mzdy, aby dostali aspoň tých 8100,- Sk v hrubom. Teraz v RZ jednej pracovníčke mali vrátiť preplatok dane asi 1000,-Sk a oni jej to pravdepodobne prirátali do tých 8100,- Sk k minimálnej mzde, lebo čakala o tých 1000 ,- Sk viacej a dostala tak isto ako keď sa jej doplácalo minule do minimálnej mzdy. Za odpovede Vám ďakujeme.:confused::confused:

Preplatok dane mala dostať navyše.
abel
29.03.08,11:10
RZD má byť príjem navyše po zdanení, bez odpočítania poistného, takže mala mať o tých 1000.- viac. Ale je dosť možné, že jej to zamestnávateľ vyplatí až v mzde za marec, čiže v apríli. Treba si pozrieť výplatnú pásku.
abel
29.03.08,11:12
Dobrý deň poraďáci,ja som z toho hlásenia trošku vyplašená.. vyšiel mi preplatok na dani,ale v hlásení ho nikde nevidím.:(
preddavky boli 5 tis sk (r.1), úhrn riadkov je 5 tis (r.4), odvodova povinnost (rovnaka?) - dan.bonus nebol,takze je to asi ok.., odvedene preddavky r. 5 tis.
vysledok danovy preplatok, danovy nedoplatok je 0:confused:
ale mne vychadza preplatok.. (toto mi vypočital olymp,malo by to byť správne,len sa mi nezdá že mi neuvádza daňový preplatok..?:mee:
Erika, nerozumiem, kde ti vyšiel preplatok? V ročnom zúčtovaní dane za rok 2007? Ten sa ti prejaví predsa prvýkrát až v prehľade za 1. Q/2008 a v hlásení za rok 2008.
erika_H
29.03.08,12:13
Erika, nerozumiem, kde ti vyšiel preplatok? V ročnom zúčtovaní dane za rok 2007? Ten sa ti prejaví predsa prvýkrát až v prehľade za 1. Q/2008 a v hlásení za rok 2008.

Ďakujem Ti za odpoveď Elenka.
Áno,preplatok na dani mi vyšiel z ročného zúčtovania zamestnanca za rok 2007.Na daňový úrad podávam aj žiadosť o vrátenie preplatku dane.
Alebo nemám dávať? - píšeš že sa mi to prejaví v prehľade I.Q 08 ..
hm.. no daň tomu zamestnancovi nevyjde platiť v I.Q 08,takže prehľad budem mať nulový..
dada 1
29.03.08,12:56
Zamestnanec požiadal o ročné zúčtovanie, pracovný pomer ukončil k 31.01.2008 , urobila som mu ročné zúčtovanie a vznikol mu nedoplatok ako mám postupovať ďalej, keď bývalý zamestnanec odmieta doplatiť daňový nedoplatok poslať ročné zučtovanie na DU ? Ďakujem
Zoltán Kovács
29.03.08,13:25
Zamestnanec požiadal o ročné zúčtovanie, pracovný pomer ukončil k 31.01.2008 , urobila som mu ročné zúčtovanie a vznikol mu nedoplatok ako mám postupovať ďalej, keď bývalý zamestnanec odmieta doplatiť daňový nedoplatok poslať ročné zučtovanie na DU ? Ďakujem

Áno.
erika_H
29.03.08,13:28
preplatok na dani mi vyšiel z ročného zúčtovania zamestnanca za rok 2007.Na daňový úrad podávam aj žiadosť o vrátenie preplatku dane.
Alebo nemám dávať? - píšeš že sa mi to prejaví v prehľade I.Q 08 ..
hm.. no daň tomu zamestnancovi nevyjde platiť v I.Q 08,takže prehľad budem mať nulový..
prosím,pomôže mi s tým niekto?:(
abel
29.03.08,13:41
Preplatok na dani si môžeš postupne umorovať počas roka z daňovej povinnosti. Ak žiadnu daňovú povinnosť nemáš, môžeš požiadať správcu dane o vrátenie preplatku - to sa mi len marí, v praxi som sa s tým ešte nestretla. Možno sa ozve niekto, kto s tým má skúsenosti.
Evanka
29.03.08,13:41
Ďakujem Ti za odpoveď Elenka.
Áno,preplatok na dani mi vyšiel z ročného zúčtovania zamestnanca za rok 2007.Na daňový úrad podávam aj žiadosť o vrátenie preplatku dane.
Alebo nemám dávať? - píšeš že sa mi to prejaví v prehľade I.Q 08 ..
hm.. no daň tomu zamestnancovi nevyjde platiť v I.Q 08,takže prehľad budem mať nulový..
Preplatok vráti firma zamestnancovi z vlastných mzdových prostriedkov a následne bude postupne odratávať na dani (nebude odvádzať daň DÚ až do postupného vykompenzovania preplatku.
erika_H
29.03.08,15:20
Firmá má iba jedného zamestnanca,a po odočítaní nezdaniteľnej položky na daňovníka mu nevyjde povinnosť platiť daň,preto ten preplatok nemám ako vysporiadať.. Pošlem na DÚ žiadosť o vrátenie preplatku
Evanka
29.03.08,15:29
Firmá má iba jedného zamestnanca,a po odočítaní nezdaniteľnej položky na daňovníka mu nevyjde povinnosť platiť daň,preto ten preplatok nemám ako vysporiadať.. Pošlem na DÚ žiadosť o vrátenie preplatku
Ak dotyčný zarobí 8208,- Sk alebo menej, tak to nemáš ako umoriť. V takom prípade treba požiadať DÚ o vrátenie preplatku.
erika_H
29.03.08,17:49
Ďakujem Vám za odpovede poraďáci,ste zlatí.Pekný večer prajem:)
Zuzanak1
29.03.08,20:15
Ahojte. Teraz ma tak napadlo, musím robiť RZ aj zamestnancovi, ktorý má len príjmy od jedného zamestnávateľa a zdaniteľné príjmy má 93.013,- Sk. Tzn., že celý rok nemal preddavky a ani teraz mu nič nevíde platiť. ďakujem.
JanaJB
29.03.08,20:17
Áno treba urobiť RZ.
Andyke
29.03.08,20:17
Nad 47 408 Sk je povinnosť vykonať RZD príp. podať DP.

Opravujem sumu : 47.808
Zuzanak1
29.03.08,20:22
Nad 47 408 Sk je povinnosť vykonať RZD príp. podať DP.
Preto ma to napadlo, len som myslela, že sa to mohlo týkať len živnostníkov. A aký to má zmysel ? Inak ďakujem, to bola rýchlosť.
Zuzanak1
29.03.08,20:32
Do akého dátumu je treba vykonať RZ dane ? Ďakujem.
Muška
29.03.08,21:41
(6) Ročné zúčtovanie a výpočet dane vykoná zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) najneskôr do 31. marca roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia. Rozdiel medzi vypočítanou daňou a úhrnom zrazených preddavkov na daň v prospech zamestnanca vráti a daňový bonus alebo jeho časť do výšky ustanovenej týmto zákonom vyplatí zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi po vykonaní ročného zúčtovania, najneskôr však pri zúčtovaní mzdy za apríl v roku, v ktorom sa zúčtovanie preddavkov vykonáva. O vrátený rozdiel z ročného zúčtovania zníži zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvod preddavkov na daň (dane) najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo sa uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, zníži odvod preddavku na daň (dane) aj o sumu daňového bonusu najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Správca dane použije postup podľa § 40 ods. 8.
pandorasbox
29.03.08,23:36
Milí kolegovia, kto mi prosím pomôže? Mám zamestnankyňu, ktorá bola u nás zamestnaná od 01-12/2007 ale zároveň poberala aj rodičovský príspevok mesačne vo výške 4440,- od 01 do 06/2007.
Rodičovský príspevok jej nezarátam do príjmu, všakže....
Srdečná vďaka
príjemný víkend:)
Muška
29.03.08,23:47
Milí kolegovia, kto mi prosím pomôže? Mám zamestnankyňu, ktorá bola u nás zamestnaná od 01-12/2007 ale zároveň poberala aj rodičovský príspevok mesačne vo výške 4440,- od 01 do 06/2007.
Rodičovský príspevok jej nezarátam do príjmu, všakže....
Srdečná vďaka
príjemný víkend:)
Do RZD nezarátaš
Evanka
29.03.08,23:56
Nad 47 408 Sk je povinnosť vykonať RZD príp. podať DP.
Už sa nám čísielka trocha pletú, ale nie je div. Opravím preklep, aby to niekoho nepomýlilo. Hraničná suma je 47 808,- SK
Muška
29.03.08,23:58
mimotemy
Evanka, my dve nemáme čo robiť? :D:D:D
Zuzanak1
30.03.08,10:30
(6) Ročné zúčtovanie a výpočet dane vykoná zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) najneskôr do 31. marca roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia. Rozdiel medzi vypočítanou daňou a úhrnom zrazených preddavkov na daň v prospech zamestnanca vráti a daňový bonus alebo jeho časť do výšky ustanovenej týmto zákonom vyplatí zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi po vykonaní ročného zúčtovania, najneskôr však pri zúčtovaní mzdy za apríl v roku, v ktorom sa zúčtovanie preddavkov vykonáva. O vrátený rozdiel z ročného zúčtovania zníži zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvod preddavkov na daň (dane) najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo sa uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, zníži odvod preddavku na daň (dane) aj o sumu daňového bonusu najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Správca dane použije postup podľa § 40 ods. 8.
Muška ďakujem.
Zuzka2510
31.03.08,04:04
dobré ránko prajem všetkým. Keďže je posledný deň na RZ dane mám jednu blbú otázku. Zamestnancovi nechcú vydať potvrdenie o príjme za rok 2007 od predchádzajúceho zamestnávateľa vraj si to mal požiadať skôr a teraz neviem či môžem ako zamestnávateľ mu spraviť RZ dane ak viem že mal príjmy zo závislej čin. aj u toho zamestnávateľa. Nemôže si vlastne ani podať daň.priz.Môžete mi prosím poradiť ako mám postupovať?Ďakujem
Zuzka2510
31.03.08,04:45
Prosím poradíte mi?
katkaj
31.03.08,04:46
dobré ránko prajem všetkým. Keďže je posledný deň na RZ dane mám jednu blbú otázku. Zamestnancovi nechcú vydať potvrdenie o príjme za rok 2007 od predchádzajúceho zamestnávateľa vraj si to mal požiadať skôr a teraz neviem či môžem ako zamestnávateľ mu spraviť RZ dane ak viem že mal príjmy zo závislej čin. aj u toho zamestnávateľa. Nemôže si vlastne ani podať daň.priz.Môžete mi prosím poradiť ako mám postupovať?Ďakujem

aj keď nepožiadal o vydanie potvrdenia, predchádzajúci zamestnávateľ bol povinný do 10.3 zaslať mu toto potvrdenie. Asi by som sa informovala na DÚ ako postupovať. Prípadne pokiaľ má výplatné pásky čo by mal mať tak zobrať príjem z nich
Zuzka2510
31.03.08,04:57
to je v tom že nemá ani výpl. pásky len potvrdenie o zamestnaní. A nemôžem mu spraviť roč. zúčt. a dať nezdan. čiastku len za to obdobie, ktoré bol v našej firme?
katkaj
31.03.08,05:03
to je v tom že nemá ani výpl. pásky len potvrdenie o zamestnaní. A nemôžem mu spraviť roč. zúčt. a dať nezdan. čiastku len za to obdobie, ktoré bol v našej firme?

ročné zúčtovanie sa robí zo všetkých príjmov. Do 15.2 mal podpísať žiadosť o vykonanie RZD a aj priložiť potvrdenia. pokiaľ nepriložil, nie si povinná mu RZD vykonať.
Nech si urobí DP sám z toho čo vie a nech to chýbajúce potvrdenie rieši s DÚ a následne podá opravné DP.
jopo.home
31.03.08,06:47
Prajem pekny den, potrebovala by som poradit, kamaratka si robi danove priznanie B, dnes rano sa rozhodla ze chce pouzit realne vydavky a nie pausalne.
Ked pouzije jedno aj druhe vzdy nebude latit dan kedze vystavene FA su za 15 000,- a dosle za 113788,- ked pouzije realne vydavky ta minusova dan znamena nieco aj v dalsom roku? Ci ako to mam chapat preco sa tak rozhodla?Niekdo jej nieco taketo poradil ale nevysvetlil a teraz sa ideme trapit s vyplnenim
bereta
31.03.08,07:16
Mám otázku započítava sa do príjmu manžela aj invalidný dôchodok pri uplatnení nezdaniteľnej časti ZD
katkaj
31.03.08,07:21
Mám otázku započítava sa do príjmu manžela aj invalidný dôchodok pri uplatnení nezdaniteľnej časti ZD

Áno započítava
Anja111
31.03.08,14:58
Prajem pekny den, potrebovala by som poradit, kamaratka si robi danove priznanie B, dnes rano sa rozhodla ze chce pouzit realne vydavky a nie pausalne.
Ked pouzije jedno aj druhe vzdy nebude latit dan kedze vystavene FA su za 15 000,- a dosle za 113788,- ked pouzije realne vydavky ta minusova dan znamena nieco aj v dalsom roku? Ci ako to mam chapat preco sa tak rozhodla?Niekdo jej nieco taketo poradil ale nevysvetlil a teraz sa ideme trapit s vyplnenim
... stratu si môže v budúcnosti uplatniť na zníženie základu dane. Viď ZDP.
michelle84
13.10.08,08:13
Budú sa meniť tlačivá Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za rok 2008?
Jozef Mihál
13.10.08,12:43
Nebudú.
jana32
19.10.08,16:39
Prosím Vás, poprosil ma bývalý kolega urobiť dodatočné daňové priznanie, keďže si v ročnom zúčtovaní dane neuplatnil vlastnou vinou nezdaniteľnú čiastku na manželku. Mám jeho ročné zúčtovanie dane, keďže daňový bonus na deti mal uplatnený v rámci ročného zúčtovania tak potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov nemusím prikladať ku daňovému priznaniu? Jeho manželka bola 8 mesiacov na rodičovskom a potom na materskej ( po narodení 3 dieťatka ) . Treba potvrdenie zo sociálnej poisťovne o vyplatenej materskej? Alebo stačí tak ako pri ročnom zúčtovaní, že si za správnu výšku uplatnenej nezdaniteľnej čiastky ručí zamestnanec sám? Ďakujem.
jana32
20.10.08,04:56
Prosím Vás, poprosil ma bývalý kolega urobiť dodatočné daňové priznanie, keďže si v ročnom zúčtovaní dane neuplatnil vlastnou vinou nezdaniteľnú čiastku na manželku. Mám jeho ročné zúčtovanie dane, keďže daňový bonus na deti mal uplatnený v rámci ročného zúčtovania tak potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov nemusím prikladať ku daňovému priznaniu? Jeho manželka bola 8 mesiacov na rodičovskom a potom na materskej ( po narodení 3 dieťatka ) . Treba potvrdenie zo sociálnej poisťovne o vyplatenej materskej? Alebo stačí tak ako pri ročnom zúčtovaní, že si za správnu výšku uplatnenej nezdaniteľnej čiastky ručí zamestnanec sám? Ďakujem.

Prosím ak je to možné, poraďte. Ďakujem
jankasm
20.10.08,08:53
Prosím Vás, poprosil ma bývalý kolega urobiť dodatočné daňové priznanie, keďže si v ročnom zúčtovaní dane neuplatnil vlastnou vinou nezdaniteľnú čiastku na manželku. Mám jeho ročné zúčtovanie dane, keďže daňový bonus na deti mal uplatnený v rámci ročného zúčtovania tak potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov nemusím prikladať ku daňovému priznaniu? Jeho manželka bola 8 mesiacov na rodičovskom a potom na materskej ( po narodení 3 dieťatka ) . Treba potvrdenie zo sociálnej poisťovne o vyplatenej materskej? Alebo stačí tak ako pri ročnom zúčtovaní, že si za správnu výšku uplatnenej nezdaniteľnej čiastky ručí zamestnanec sám? Ďakujem.

Ak by si DP podávala manželka, tak áno, bolo by potrebné potvrdenie od SP o výške vyplatenej materskej.
Keďže tu sa však jedná o uplatennie nezdaniteľnej čiastky na manželku, tak stačí, keď si spočíta výšku materskej napr. z výpisov z účtu. Svojim podpisom na DP ručí za správnosť údajov. ;)
rodina1
20.10.08,11:53
Dobrý deň. Prosím, poradí mi niekto, aká je pokuta za oneskorené podanie DP typ "A" za rok 2007?Ďakujem.
Jozef Mihál
20.10.08,13:20
0 až 5000 Sk, ak ide o samotného zamestnanca.

Ak ide o zamestnávateľa, ktorý mal na žiadosť zamestnanca vykonať RZ, pokuta je od 0 do 100000 Sk.
jana32
20.10.08,15:21
Ak by si DP podávala manželka, tak áno, bolo by potrebné potvrdenie od SP o výške vyplatenej materskej.
Keďže tu sa však jedná o uplatennie nezdaniteľnej čiastky na manželku, tak stačí, keď si spočíta výšku materskej napr. z výpisov z účtu. Svojim podpisom na DP ručí za správnosť údajov. ;)

Jani ( prip.niekto iny ) do vlastného príjmu mamnžeky sa započítava výplata materskej. Len teraz neviem, počítam vyplatenú materskú za rok 2007, teda aj to čo jej prišlo na účet v januári 2008 za decemebr 2007? Alebo len materskú vyplatenú v roku 2007. Ďakujem
Andyke
20.10.08,15:28
Materská sa vypláca pozadu t.j. za december 2007 vyplatili v januári 2008, ale je to príjmom manželky za rok 2007.
jana32
21.10.08,04:33
Daňové priznanie mám urobené. pomôžete mi prosím Vás ešte ako a kam zaznačiť rozdiel z dodatočného daňového priznania typu A? Zamestnancovi v ročnom zúčtovaní dane vyšiel nedoplatok 1240 Sk, teraz po uplatnení nezd.čiastky na manželku mu vyšiel preplatok 7 540 Sk-. Malo by to byť asi v oddiely VII. daňové priznania na riadku 65 a 67, len neviem ako to vpísať. Pomôžete mi?
jana32
21.10.08,07:12
Daňové priznanie mám urobené. pomôžete mi prosím Vás ešte ako a kam zaznačiť rozdiel z dodatočného daňového priznania typu A? Zamestnancovi v ročnom zúčtovaní dane vyšiel nedoplatok 1240 Sk, teraz po uplatnení nezd.čiastky na manželku mu vyšiel preplatok 7 540 Sk-. Malo by to byť asi v oddiely VII. daňové priznania na riadku 65 a 67, len neviem ako to vpísať. Pomôžete mi?

Však ma nesklamete?!
rodina1
22.10.08,06:23
0 až 5000 Sk, ak ide o samotného zamestnanca.

Ak ide o zamestnávateľa, ktorý mal na žiadosť zamestnanca vykonať RZ, pokuta je od 0 do 100000 Sk.
Ďakujem, pán Mihál.
AnnaK
20.12.08,06:15
0 až 5000 Sk, ak ide o samotného zamestnanca.

Ak ide o zamestnávateľa, ktorý mal na žiadosť zamestnanca vykonať RZ, pokuta je od 0 do 100000 Sk.

V novele zákona o dani z príjmov č. 563/2008 je novelizovaný aj zákon o správe daní a poplatkov 511/1992. Paragraf 35 sa dopĺňa o odsek 21. Ak zamestnávateľ nevykoná ročné zúčtovanie dane z príjmov a boli pritom splnené všetky podmienky zo strany zamestnanca, zavádza sa pokuta 16,60 € za každého zamestnanca. Účinnosť od 1. januára 2009, takže pokuty budú prvýkrát zrejme za nevykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2008?!

30859
deha
05.02.09,10:05
Tie splnené podmienky zo strany zamestnanca , to mysli čo? poštovú doručenku o zaslaní žiadosti o RZD v termíne , či čo? Ako mi zamestnanec dokáže že mi dal žiadosť správne a načas vyplnenú?
bv_alexandra
08.04.09,08:13
Dobrý deň, potrebovala by som trošku naviesť a pomôcť. Robím opravné DP SZČO za rok 2007 a musím urobiť aj opravné ročné zúčtovanie ZP za rok 2007, ktoré som ešte nikdy nerobila.
Vedel mi ma niekto naviesť?
1. 01.01. - 02.01.07 dobrovoľne nezamestnaný
2. 03.01. - 06.03.07 zamestnanec /úhrn príjmov za toto obdobie 15732,- a poistné na ZP 640,-/
3. 01.03. - 31.12.2007 - SZČO /príjem 1716845,-, výdavky 718383/
Platenie poistného
6600,-Sk + 2810,- /nedoplatky na ZP/
Pomôžete mi s tým niekto?
mzdarka renca
08.04.09,08:43
Dobrý deň, potrebovala by som trošku naviesť a pomôcť. Robím opravné DP SZČO za rok 2007 a musím urobiť aj opravné ročné zúčtovanie ZP za rok 2007, ktoré som ešte nikdy nerobila.
Vedel mi ma niekto naviesť?
1. 01.01. - 02.01.07 dobrovoľne nezamestnaný
2. 03.01. - 06.03.07 zamestnanec /úhrn príjmov za toto obdobie 15732,- a poistné na ZP 640,-/
3. 01.03. - 31.12.2007 - SZČO /príjem 1716845,-, výdavky 718383/
Platenie poistného
6600,-Sk + 2810,- /nedoplatky na ZP/
Pomôžete mi s tým niekto?


vyplňuješ typ S a tlačivá SA a SB.

Tu ti prikladám tlačivo a stačí ak správne vyplníš listy SA a SB, samé sa ti to vypočíta. Ak ti pri vyplňovaní nebude niečo jasné, pýtaj sa;)

http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/link/0000034613/typ_S_1SA_B%202008.pdf
bv_alexandra
08.04.09,09:27
vyplňuješ typ S a tlačivá SA a SB.

Tu ti prikladám tlačivo a stačí ak správne vyplníš listy SA a SB, samé sa ti to vypočíta. Ak ti pri vyplňovaní nebude niečo jasné, pýtaj sa;)

http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/link/0000034613/typ_S_1SA_B%202008.pdf
dakujem krásne idem sa potrápiť a potom sa ozvem kvôli kontrole;)
bv_alexandra
09.04.09,05:05
http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/link/0000034613/typ_S_1SA_B%202008.pdf
tak tu sú moje výpočty ale niečo tam mám určite zle pretože mi vypočítalo preddavky do dalšieho obdobia len 1164,- čo sa mi zdá málo.
A ešte sa chcem opýtať do oddielu 4 v časti SB treba dopísať do riadku B41, v prípade že SZčO prerušil živnosť od 11.10.08 počet mesiacov 10?
Ďakujem;)
bv_alexandra
09.04.09,05:12
http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/link/0000034613/typ_S_1SA_B%202008.pdf
tak tu sú moje výpočty ale niečo tam mám určite zle pretože mi vypočítalo preddavky do dalšieho obdobia len 1164,- čo sa mi zdá málo.
A ešte sa chcem opýtať do oddielu 4 v časti SB treba dopísať do riadku B41, v prípade že SZčO prerušil živnosť od 11.10.08 počet mesiacov 10?
Ďakujem;)
http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/link/0000034613/typ_S_1SA_B%202008.pdf
som sa poopravovala.
do oddielu 4 som zapísala 10mesiacov prevádzkovania živnosti v r. 2007 a tiež som doplnila oddiel 2 časti sb.:)
mzdarka renca
09.04.09,05:42
Keď som to otvorila, bolo to prázdne, nechápem, prečo mi ti nejde prečítať, resp. je to bez doplnených údajov.
bv_alexandra
09.04.09,05:58
Aj keď ho uložím tak ho uloží prázdne. Idem dačo vymyslieť.
;)
bv_alexandra
09.04.09,06:13
skúsila som to naskenovať dúfam že to bude čitateľné, ;)
mzdarka renca
09.04.09,06:35
skúsila som to naskenovať dúfam že to bude čitateľné, ;)

No nevidím to, lupu nemám:D ale podľa tebou zadaných údajov by to malo byť takto, porovnaj si to:)

S21+22 485388
S31 66382
S32 7240
S33 59142

list SA
A11 3.1.07 - 6.3.07
A12 640
A13+21 15732
A23 630
A25+26 1574

list SB
B04 1.3.07 - 31.12.07
B05 306
B06+08 6600
B07 998462
B09+34+35 469656
B37 65752
B45 1134
bv_alexandra
09.04.09,07:58
No nevidím to, lupu nemám:D ale podľa tebou zadaných údajov by to malo byť takto, porovnaj si to:)

S21+22 485388áno
S31 66382áno
S32 7240áno
S33 59142áno

list SA
A11 3.1.07 - 6.3.07áno
A12 640áno
A13+21 15732áno
A23 630áno
A25+26 1574áno

list SB
B04 1.3.07 - 31.12.07áno
B05 306áno
B06+08 6600áno
B07 998462áno
B09+34+35 469656áno
B37 65752áno
B45 1134nie tu mi vyšlo 6576:rolleyes:
erika_H
09.04.09,08:07
Ahojte,prosím Vás,keď ideme dať na DÚ žiadosť o vrátenie preplatku dane z ročného zúčtovania (nemáme ju zamestnancom ako vysporiadať),na žiadosti sú riadky na 2 podpisy,a to 1 zamestnávateľ,a druhý: "podpis zamestnanca"

teraz tomu moc nerozumiem,či podpis zamestnanca,ktorého sa ročné zúčtovanie týka,alebo podpis zamestananca,ktorý vystavuje žiadosť o vrátenie preplatku z RZ?:confused:
Ďakujem moc
mzdarka renca
09.04.09,08:26
nie tu mi vyšlo 6576:rolleyes:

jasne, dobre ti to vyšlo, som zabudla uviesť počet mesiacov:confused:
bv_alexandra
09.04.09,08:38
jasne, dobre ti to vyšlo, som zabudla uviesť počet mesiacov:confused:
Uf, tak to som rada. Ďakujem krásne za pomoc a ochotu, ale predsa mám ešte jednu otázočku
1. SZČO má teraz tým pádom
- záväzok - nedoplatok 59142,-
mesačné preddavky od júla do septembra 6576,-
- v oktobri prerušil živnosť od 11.10.08 aký preddavok mu vzníka tu?
2. Ročné zúčtov. odošlem str1,2,3,a 6 alebo to odošlem celé ako to je teda tých 10strán:)
mzdarka renca
09.04.09,08:50
Uf, tak to som rada. Ďakujem krásne za pomoc a ochotu, ale predsa mám ešte jednu otázočku
1. SZČO má teraz tým pádom
- záväzok - nedoplatok 59142,-
mesačné preddavky od júla do septembra 6576,-
- v oktobri prerušil živnosť od 11.10.08 aký preddavok mu vzníka tu?
2. Ročné zúčtov. odošlem str1,2,3,a 6 alebo to odošlem celé ako to je teda tých 10strán:)

1. Mal by to doplatiť a platiť ďalej výpočítanú sumu z RZZP. Ak prerušil živnosť, tak pri RZZP za rok 2008 mu výjde preplatok a ZP mu to vráti.

2. Na ZP pošli len tie strany, ktoré sa ho týkajú, t.z., str. 1,2,3 a 6 ako si uviedla.
bv_alexandra
09.04.09,08:53
1. Mal by to doplatiť a platiť ďalej výpočítanú sumu z RZZP. Ak prerušil živnosť, tak pri RZZP za rok 2008 mu výjde preplatok a ZP mu to vráti.

2. Na ZP pošli len tie strany, ktoré sa ho týkajú, t.z., str. 1,2,3 a 6 ako si uviedla.
Keďže to neplatil, tak mu to nechávam v záväzkoch aj za oktober v plnej sume?
erika_H
09.04.09,08:56
Ahojte,prosím Vás,keď ideme dať na DÚ žiadosť o vrátenie preplatku dane z ročného zúčtovania (nemáme ju zamestnancom ako vysporiadať),na žiadosti sú riadky na 2 podpisy,a to 1 zamestnávateľ,a druhý: "podpis zamestnanca"

teraz tomu moc nerozumiem,či podpis zamestnanca,ktorého sa ročné zúčtovanie týka,alebo podpis zamestananca,ktorý vystavuje žiadosť o vrátenie preplatku z RZ?:confused:
Ďakujem moc
posuvam
rodina1
14.04.09,08:22
Erika, nedávno som sa aj ja pýtala, či existuje nejaké tlačivo na vrátenie preplatku z ročného zúčtovania. Poraďáci mi napísali, že stačí klasická Žiadosť o vrátenie preplatku v zmysle § 63 zákona č. 511/1992 Zb.
erika_H
15.04.09,03:22
Erika, nedávno som sa aj ja pýtala, či existuje nejaké tlačivo na vrátenie preplatku z ročného zúčtovania. Poraďáci mi napísali, že stačí klasická Žiadosť o vrátenie preplatku v zmysle § 63 zákona č. 511/1992 Zb.
dik;)
bv_alexandra
17.04.09,10:19
Môžem ešte otázočku?
List SA oddiel I vypisujem keĎ si SZČO robi zúčtovanie sám?;)
mzdarka renca
17.04.09,10:47
Môžem ešte otázočku?
List SA oddiel I vypisujem keĎ si SZČO robi zúčtovanie sám?;)
ak bol zamestnancom, tak áno, zamestnávateľ mu vydá dopklad o príjme na základe písomnej žiadosti.
Zamestnávateľovi potom dá oznámenie o výsledku RZZP.