MifoTN
04.01.08,05:54
Ahojte všetci, chcel by som Vás poprosiť o radu. Som čerstvo rozvedený a neviem či je aj potrebné požiadať o rozvod na cirkevných úradoch. Oženil som sa na Okresnom úrade a neskôr keď sa mi narodila dcéra tak aj v kostole,aby mi ju mohli pokrstiť. Bývalá manželka bola veriaca a ja som neni ani pokrstený, musel som podpísať papier, že nebudem brániť manželke v cirkevnej výchove. Teraz neviem či mám požiadať o zrušenie manželstva aj cirk.úrady. ďakujem
karpis
04.01.08,06:44
Zrejme u Vás išlo o jednostranný cirkevný sobáš, nakoľko si neni pokrstený, takže cirkevné úrady nemusíš o nič žiadať.
wagner
04.01.08,11:32
Keby si tak strašne chcel zrušiť cirkevný sobáš, tak môžeš si to vybavovať cez kňaza,ale cirkevný rozsobáš udeľuje iba najvyšší predstavený cirkvi. Ale ja si myslím, že by Ti to bolo iba na dve veci, takže si nerob starosti. Cirkev neuznáva rozvody, cirkevne si ženatý do smrti. Ešte že sú aj svetské súdy, inak neviem ako by to dopadlo. Podľa informácií ktoré mám tak cirkev povolila rozsobáš-tak to vraj oni volajú vo veľmi málo prípadoch a trvá to dlhé roky.
MifoTN
09.01.08,06:48
Ďakujem za odpoveď