andreeejka
04.01.08,06:42
Viem ze som to mozno nehodila do spravmej temy ale nic k autam som nenasla..

Chcem sa opytat - viem ze pri kupe starsieho auta existuje nejaka zaruka na nezistene / skryte / vady..
Neviem ale co by sa tam dalo zaradit. Prosim, poradte. Dakujem .
hanelie
05.01.08,09:01
viem ze pri kupe starsieho auta existuje nejaka zaruka na nezistene / skryte / vady
taká záruka neexistuje / na skryté vady/
predávajúci len upozorní kupujúceho, ktoré diely je potrebné vymeniť / napr. rozvody, výmena oleja, homo kĺby, manžety, ložiská, platničky, čeluste ap. - tieto diely sa menia v určitých intervaloch / čas, km /
luigi72
05.01.08,09:23
Neviem presne, ale niekde, davnejsie uz, som cital, ze ak predavajuci neupozorni kupujuceho na vsetky vady na mot. vozidle, ma pravo kupujuci odstupit od zmluvy, ak sa vyskytne taka vada, na ktoru nebol upozorneny. Tazko sa to vsak dokazuje pri pouzitych autach, ci ta vada existovala aj skor, alebo len neskor po predaji. Myslim si, ze tam bolo 6 mesiacov dajakej zaruky na skryte vady. Najlepsie je napisat vsetky vady do kupno-predajnej zmluvy.
camelfly
05.01.08,13:38
podobný problém sme mali aj my, našťastie to dopadlo pre nás dobre,
ale prikladám ti jeden článok, ktorý o tom aspoň trochu píše:

ojazdený automobil (http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=97396)
kornelia2
05.01.08,19:50
ja by som sa chcela opytat ked mame auto firemne rok vyroby 1997 mame zaplatene cestnu dan, zakonnu poistku a chem sa opytat ci musime mat zaplatene havarijnu poistku?
Lydka R
05.01.08,19:54
ja by som sa chcela opytat ked mame auto firemne rok vyroby 1997 mame zaplatene cestnu dan, zakonnu poistku a chem sa opytat ci musime mat zaplatene havarijnu poistku?

nie, havarijná poistka nie je vôbec povinná
durisovad
05.01.08,22:04
Havarijna poistka sice nie je povinna, ale v pripade havarie je dobre, ak dostanes nejaku nahradu.
kornelia2
06.01.08,11:35
dakujem vsetkym