Dominika 21
04.01.08,09:37
Ahojte,
chcem sa opytat, ze co v tom pripade, ak sa zivnostnik dohodol s uctovnickou (ma s nou zmluvu na dohodu) o vykonani uzavierky uctovnictva. Mzdu jej vyplatil este v masiaci december 2007, ale odvody do SP neodviedol. Co ma urobit?
Dakujem.
KvetkaK
04.01.08,08:42
No iba ich odviesť teraz a musí potom čakať nejaké tie penále za oneskorené zaplatenie odvodov. Čím skôr to zaplatí tým lepšie. :)
Infarkt
04.01.08,08:58
Ahojte,
chcem sa opytat, ze co v tom pripade, ak sa zivnostnik dohodol s uctovnickou (ma s nou zmluvu na dohodu) o vykonani uzavierky uctovnictva. Mzdu jej vyplatil este v masiaci december 2007, ale odvody do SP neodviedol. Co ma urobit?
Dakujem.

Definuj : (ma s nou zmluvu na dohodu) :confused:

Ak to bola mzda za december 2007, tak z tej sa odvody platia v januári 2008 ;)
Dominika 21
04.01.08,09:02
Je to dohoda o vykonani prace.
Teda ak mu vyplatil sumu koncom decembra, odvody na SP zaplati az v januari 2008?
Infarkt
04.01.08,09:05
Pozor...ak to bola odmena za december...

Ak to bola odmena za november, tak mal zaplatiť v decembri...
Dominika 21
04.01.08,09:18
Ok. Dakujem.
zenbulka
04.01.08,09:30
Ja mám podobný problém. v apríli 2006 som na dohodu na jeden mesiac zamestnala manžela.. Nezaplatila som odvody - doteraz. Jemu to nevadí, ale čo sociálna poistovňa? Už nepodnikám a bojím sa ísť spýtať do soc. poisťovne, myslím si, že na to neprídu. Dá sa to nejako napravit? Ďakujem za odpoveď.
Infarkt
04.01.08,09:36
Ja mám podobný problém. v apríli 2006 som na dohodu na jeden mesiac zamestnala manžela.. Nezaplatila som odvody - doteraz. Jemu to nevadí, ale čo sociálna poistovňa? Už nepodnikám a bojím sa ísť spýtať do soc. poisťovne, myslím si, že na to neprídu. Dá sa to nejako napravit? Ďakujem za odpoveď.

Samozrejme, že jemu to nevadí...z dohôd platí odvody len zamestnávateľ :rolleyes:

A never tomu, že na to neprídu...prídu, napríklad o 5 rokov na to a nedoplatíš sa penálov...v poslednej novele Zákona o sociálnej posiťovni je aj generálny pardón, ktorý platí do konca januára 2008...aspoň sa mi zdá ;)...

...takže zaplať odvody a v zmysle generálneho pardónu by ti mali odpustiť penále...

...bližšie info priamo v pobočke SP, alebo na nete :)
jež
31.03.08,15:25
Vyplatila som mzdu z pokladni, čo priložiť k výdavkovému dokladu ?
Anja111
31.03.08,15:28
Vyplatila som mzdu z pokladni, čo priložiť k výdavkovému dokladu ?
Podpísanú výplatnú listinu.