rozeta
04.01.08,11:11
Ahojte.
Prosím o radu. Zamestnanec s hodinovou mzdou celý mesiac december 2007 bol PN - už viac ako 10 dní, takže PN-ku mu platí SP. Pri výpočte mzdy mi počítač vypočítal náhradu za sviatky. Je to správne? Alebo nemá nárok na mzdu sa sviatok keďže bol chorý? Môže dostať prémie aj za neodpracovaný mesiac?
Ešte jedna otázočka - Môžem mu vystaviť cesťák keď bol na PN?
Dik za odpovede.
Anja111
04.01.08,10:17
Ahojte.
Prosím o radu. Zamestnanec s hodinovou mzdou celý mesiac december 2007 bol PN - už viac ako 10 dní, takže PN-ku mu platí SP. Pri výpočte mzdy mi počítač vypočítal náhradu za sviatky. Je to správne? Alebo nemá nárok na mzdu sa sviatok keďže bol chorý? Môže dostať prémie aj za neodpracovaný mesiac?
Ešte jedna otázočka - Môžem mu vystaviť cesťák keď bol na PN?
Dik za odpovede.
Zamestnanec na PN nemá nárok na preplatenie sviatkov počas PN... Asi máš nesprávne nastavené údaje v programe.
Prémie môže mať vyplatené v mesiaci keď bol PN, ale nie za tento mesiac. Iba ak by to boli prémie za predchádzajúce obdobie.
Keď nepracoval, lebo bol na PN, tak nemohol ani jazdiť... Alebo myslíš cesťák za predchádzajúce obdobie, keď nebol PN?
rozeta
04.01.08,13:04
Aby som pravdu povedala, tak počas PN išiel na služobnú cestu /so súhlasom zamestnávateľa/ - takže mu chce vyplatiť nejaké peniaze.
Zoltán Kovács
04.01.08,13:08
Aby som pravdu povedala, tak počas PN išiel na služobnú cestu /so súhlasom zamestnávateľa/ - takže mu chce vyplatiť nejaké peniaze.

V tom prípade porušil zákon o soc.poistení, nedodržal liečebný režim, aj keď so súhlasom zamestnávateľa.
LUBY
14.05.08,20:04
Zamestnanec na PN nemá nárok na preplatenie sviatkov počas PN...

Dobry vecer, verim Vam, aj program mi podla toho robi, ale chcela by som si precitat, kde je to konkretne uvedene? Poradite mi?
Vranová
14.05.08,20:40
Základné informácie nájdeš v zákonníku práce....
veronikasad
15.05.08,07:23
Dobry vecer, verim Vam, aj program mi podla toho robi, ale chcela by som si precitat, kde je to konkretne uvedene? Poradite mi?
Náhrada príjmu počas DPN aj nemocenské sa vypláca za kalendárne dni. Ak je v dochádzke vykázaná nemoc, nemôže byť súčasne sviatok, teda ani sviatok preplatený.

-----
Veronika
LUBY
15.05.08,10:54
Náhrada príjmu počas DPN aj nemocenské sa vypláca za kalendárne dni. Ak je v dochádzke vykázaná nemoc, nemôže byť súčasne sviatok, teda ani sviatok preplatený.

-----
Veronika


Vdaka, toto ma naviedlo, vyplyva to teda z par. 141 ods. 1 "za tento čas nepatri zamestnancovi nahrada mzdy, ak..." DAKUJEM