heike
04.01.08,10:21
Prosím vás, ako účtujete bankový výpis (mesačný) v peňažnom denníku? Účtujete ho až na konci mesiaca (v priebehu mesiaca účtujete všetky položky zaradom) alebo všetko účtujete až na konci mesiaca, teda dátumy na výpise vám pekne zapadnú medzi ostatné?
tinaM
04.01.08,09:25
Zvlášť účtujem banku a zvlášť pokladňu v časovom slede.
Číslujem jedným číselným radom banku a iným pokladňu.
Potom mi program zoradí peňažný denník podľa dátumu .
majka555
08.01.08,15:47
Chcela by som rozšíriť otázku ako účtovať bankové výpisy v JU.
Ako zadávať bank. výpis do pen. denníka? Myslím aký pohyb?
Ako dám jednotlivé pohyby z účtu do denníka v časovom slede?
Napr. ak vyberiem hotovosť 50 000 z účtu dňa 5.12.2007 ako to dostanem do denníka akým pohybom? A ako potom ten výber z účtu dostanem do pokladne (akým pohybom), aby mi sedel stav účtu a stav pokladne k určitému dátumu? Alebo prosím poraďte nejaký spôsob akým sa toto robí v MRP JU. Potrebovala by som to vysvetliť na nejakom príklade. Z toho čo som prečítala o výpisoch v MRP JU sa mi to nepodarilo pochopiť. Veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem
Zoltán Kovács
08.01.08,15:50
Chcela by som rozšíriť otázku ako účtovať bankové výpisy v JU.
Ako zadávať bank. výpis do pen. denníka? Myslím aký pohyb?
Ako dám jednotlivé pohyby z účtu do denníka v časovom slede?
Napr. ak vyberiem hotovosť 50 000 z účtu dňa 5.12.2007 ako to dostanem do denníka akým pohybom? A ako potom ten výber z účtu dostanem do pokladne (akým pohybom), aby mi sedel stav účtu a stav pokladne k určitému dátumu? Alebo prosím poraďte nejaký spôsob akým sa toto robí v MRP JU. Potrebovala by som to vysvetliť na nejakom príklade. Z toho čo som prečítala o výpisoch v MRP JU sa mi to nepodarilo pochopiť. Veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem

Výber z BÚ 50000 - doklad je výpis - pohyb peň.denníku je nasledovný. výdaj na priebežnú položku (vo win verzii kód 41). Príjem do pokladne príjem z priebežných položiek (vo win verzii kód 42).

Na študovanie pri win verzii:
http://www.porada.sk/t24751-mrp-win-suhrn-otazok-z-ju-pu.html

A pre dos verziu:
http://www.porada.sk/t24750-mrp-dos-suhrn-otazok.html
majka555
08.01.08,16:08
ďakujem za odpoveď, aký je doklad pre príjem do pokladne?
Priradím príjmový doklad?
Zoltán Kovács
08.01.08,16:10
ďakujem za odpoveď, aký je doklad pre príjem do pokladne?
Priradím príjmový doklad?

No pri príjme do pokladne iný ani nemôže byť.
katjab
08.01.08,16:10
Áno, príjmový doklad.
lenkak
08.01.08,18:54
Vždy záleží od toho aká operácia bude v pokladni. Ak príjem tak príjmový PPD, ak výdaj tak výdavkový PD a cez priebežné položky ako píše Smith.
Iwett
11.01.08,20:57
prosím poradte, neviete či stačí ked nemám všetky výpisy z účtu výpis stiahnutý cez internet alebo sa musí zájsť na pobočku a vypýtať opisy????dakujem
chanell
11.01.08,21:00
Účtovný doklad má byť originál vystavený od konkrétnej osoby. Takže ja by som si dala posielať výpisy.

Priebežne môže účtovať (ak máš napr. mesačný výpis) aj na internetovom výpise, ale potom by si mala založiť originál.
Iwett
11.01.08,21:06
Účtovný doklad má byť originál vystavený od konkrétnej osoby. Takže ja by som si dala posielať výpisy.

Priebežne môže účtovať (ak máš napr. mesačný výpis) aj na internetovom výpise, ale potom by si mala založiť originál.
aj ja účtujem na základe výpisov samozrejme, len jeden živnostník mi nedoniesol do mája výpisy až od mája, že stratil a namiesto nich mi dal výpis z internetu 1-5. Tak sa preto pýtam, že či ho mám poslať aj do banky alebo stačí ako daňový doklad internetový výpis.
Iwett
11.01.08,21:07
aj ja účtujem na základe výpisov samozrejme, len jeden živnostník mi nedoniesol do mája výpisy až od mája, že stratil a namiesto nich mi dal výpis z internetu 1-5. Tak sa preto pýtam, že či ho mám poslať aj do banky alebo stačí ako daňový doklad internetový výpis.
tak vyslať do banky po opisy výpisov však. Ďakujem
dadasv
11.01.08,21:18
Ja ho účtujem na konci mesiaca s dátumom aký je na výpise, kedy bol odoslaný (t.j. väčšinou posledný deň v mesiaci/. Vlastne až po zaúčtovaní všetkých ostatných položiek v mesiaci, pretože výpis príde až okolo 10., kedy už mávam ostatné položky zaúčtované. Hlavne, keď sa to jedná mesačného plátcu DPH.
chanell
11.01.08,21:22
No ono asi ale ten výpis nebude odoslaný posledného v mesiaci, že?
:confused::confused::confused::confused:
dadasv
11.01.08,23:05
No ono asi ale ten výpis nebude odoslaný posledného v mesiaci, že?
:confused::confused::confused::confused:

Pardón, myslela som vystavený!
liba2
11.01.08,23:14
Ja ho účtujem na konci mesiaca s dátumom aký je na výpise, kedy bol odoslaný (t.j. väčšinou posledný deň v mesiaci/. Vlastne až po zaúčtovaní všetkých ostatných položiek v mesiaci, pretože výpis príde až okolo 10., kedy už mávam ostatné položky zaúčtované. Hlavne, keď sa to jedná mesačného plátcu DPH.
Ja tiež účtujem mesačný BV (v PU) , ale účtujem dátumom úhrady/inkasa, teda nie dátumom vystavenia. Tvojim spôsobom účtovania sú v peň. denníku skreslené údaje.
dadasv
12.01.08,19:29
Ja tiež účtujem mesačný BV (v PU) , ale účtujem dátumom úhrady/inkasa, teda nie dátumom vystavenia. Tvojim spôsobom účtovania sú v peň. denníku skreslené údaje.

No áno, ale keď je výpis doručený až okolo 10,-15.v mesiaci tak by som musela čakať so všetkými dokladmi a účtovať mesiac až po doručení výpisu, inak by mi v PD dátumy za sebou nenadväzovali. Inak, daňovákom pri kontrole to moje účtovanie nevadilo. A okrem toho je správne, keď jeden účtovný doklad (BV) je účtovaný v PD s rôznymi dátumami? Uvedomujem si, že údaje sú skreslené ale vždy na konci mesiaca sa zaktuaizujú.
Aj tržbu cer ERP účtujem u niektorých na základe mesačnej pásky len raz za mesiac - v posledný deň mesiaca. Je to zle?
chanell
12.01.08,19:34
No ale veď myslím, že dnes je už úplná samozrejmosť všetkých programov, že keď preúčtuješ doklady bez časového sledu, dáš ich potom všetky v denníku zotriediť podľa dátumu - vtedy program prepočíta aj zostatky, zoradí zápisy podla dátumu a všetko je OK.
Iwett
12.01.08,19:37
No áno, ale keď je výpis doručený až okolo 10,-15.v mesiaci tak by som musela čakať so všetkými dokladmi a účtovať mesiac až po doručení výpisu, inak by mi v PD dátumy za sebou nenadväzovali. Inak, daňovákom pri kontrole to moje účtovanie nevadilo. A okrem toho je správne, keď jeden účtovný doklad (BV) je účtovaný v PD s rôznymi dátumami? Uvedomujem si, že údaje sú skreslené ale vždy na konci mesiaca sa zaktuaizujú.
Aj tržbu cer ERP účtujem u niektorých na základe mesačnej pásky len raz za mesiac - v posledný deň mesiaca. Je to zle?
aj ja som to tak viedla, a bola som upozornená, že sa to musí podľa dátumov uhrad, tak teraz účtujem podľa dátumov úhrad, a na konci roka dám zotriediť doklady podľa dátumu, sú síce poprehadzované pokladna s účtami, ale dátumy sedia....a tie tržby účtujem tiež raz za mesiac u niektorých, dúfam že to nieje zle.
Natalyk
12.01.08,20:10
aj ja som to tak viedla, a bola som upozornená, že sa to musí podľa dátumov uhrad, tak teraz účtujem podľa dátumov úhrad, a na konci roka dám zotriediť doklady podľa dátumu, sú síce poprehadzované pokladna s účtami, ale dátumy sedia....a tie tržby účtujem tiež raz za mesiac u niektorých, dúfam že to nieje zle.
Aj my sme to tak robili, ale potom nám poradili nahadzovať dennú tržbu, aby sme počas mesiaca neboli v mínuse v pokladni ( stane sa) a musela by sa dotovať.
Jednej známej to daňováci vytkli (to mesačné účtovanie), a druhej zase nie, asi záleží aj od daňováka.
Iwett
12.01.08,20:14
Aj my sme to tak robili, ale potom nám poradili nahadzovať dennú tržbu, aby sme počas mesiaca neboli v mínuse v pokladni ( stane sa) a musela by sa dotovať.
Jednej známej to daňováci vytkli (to mesačné účtovanie), a druhej zase nie, asi záleží aj od daňováka.
[/COLOR]
dík za radu..
Natalyk
12.01.08,20:15
aj ja som to tak viedla, a bola som upozornená, že sa to musí podľa dátumov uhrad, tak teraz účtujem podľa dátumov úhrad, a na konci roka dám zotriediť doklady podľa dátumu, sú síce poprehadzované pokladna s účtami, ale dátumy sedia....a tie tržby účtujem tiež raz za mesiac u niektorých, dúfam že to nie je zle.
Aj ja som to mávala poprehadzované, ale som prišla na to, že program MRP to triedi podľa toho,v akom slede to nahadzuješ.Ja mám PPD, VPD a potom BU, a keď to takto nahodíš, takto ti to aj vytriedi.
Iwett
12.01.08,20:54
Aj ja som to mávala poprehadzované, ale som prišla na to, že program MRP to triedi podľa toho,v akom slede to nahadzuješ.Ja mám PPD, VPD a potom BU, a keď to takto nahodíš, takto ti to aj vytriedi.
ale účet pomieša podľa dátumov nie?
lenkak
13.01.08,13:35
mrp sa riadi dátumom.
zuhl
24.01.08,17:56
Ako, mám zaúčtovať výpis na ktorom je januárový dátum, je očíslovaný ako č. 1 a sú v ňom pohyby 31.12.2007. Môžem to dať ešte do roku 2007?
lenkak
24.01.08,18:59
pokiaľ sú na výpise dátumy za rok 2007 tak áno.
heike
20.02.08,16:44
Som tu opäť s otázkou ohľadom bankových výpisov:

Neviem, ako iné banky, ale istá banka má na výpise 2 stĺpce: valuta odpis a dátum účtovania. Ak napríklad výber z bankomatu sa uskutočnil 21. (na výpise valuta odpis), dátum účtovania je na výpise 22. Akým dátumom to mám zaúčtovať ja?

Alebo napríklad kreditný úrok: dátum účtovania 30., valuta odpis 31. Orange teleplatba: dátum účtovania 22., valuta odpis 20.
zváračská škola
20.03.09,06:30
ako zaúčtovat prevod kreditného úroku na výpise. môže to ísť do iných zdaniteľných príjmov? prevod bol vykonaný z účtu sociálneho fondu na bežný účet. je to vlastne príjem na bežný účet. len ma mýli slovo prevod