vema
04.01.08,10:45
Môže mi niekto dať recept na dobré lokše.Mne sa až tak nedaria a keď sme boli na husacine v Grobe, to bola lahôdka.Ďakujem
ickom
04.01.08,10:45
Ťažko ti dať nejaký presný recept, musíš to mať jednoducho v rukách. Musím sa pochváliť, že ja nestíham piecť, moje holky sedia pri sporáku a len čo sa jedna dopečie , natrie a ocukrí (my ich jeme na sladko - s práš. cukrom), tak nemôžu ani počkať, kým vychladnú.
Asi takto - ja varím zemiaky už očistené a osolené. Nesmú byť vodnaté, vtedy sú tvrdšie.Najlepšie je, keď robím cesto ešte keď sú zemiaky mierne teplé (ale nič sa nedeje, keď sú už studené). Používam polohrubú múku. Nedáva sa žiadne vajce a ani voda. Cesto nesmie byť veľmi tvrdé, môže sa trošililinku lepiť , aby sa nelepilo na dosku, dosku si pomúč. Ja si najprv spravím valček (cesta) o priemere cca 7-8 cm a z neho krájam kúsky so šírkou cca 1,5 - 2 cm. Tie si ukladám na pomúčenú dosku, aby sa nelepili. Už ich veľmi nemúčim, len tak, aby sa nelepili na dosku a valček. Vyvaľkaj ich tak, aby cesto nebolo príliš tenké, lebo inak sa pri pečení veľmi vysuší a lokše sú potom tvrdé . Povedala by som , že tak na 3-4 mm. Pečiem na platni a aj na panvici (cesto nesmie dlho stáť, lebo sa začne rozpadávať) bez oleja a masti - na sucho. Po upečení prvú poriadne natriem z oboch strán maslom a dobre osladím (my sme dosť na sladké) druhú už len trošku pritlačím , z jednej strany sa napije z tej predošlej a z druhej ju natriem. Všetky ostatné rovnako.Ale ak ich chceš inak, cukor nedávaj. Môžeš ich osoliť, popr. naplniť napr. mäsovou plnkou, šalátom z červenej kapusty.... Každý to má rád inak, stačí len experimentovať. Nevzávaj sa, keď sa to raz ,dva krát nepodarí. Každý sa časom zlepšuje a tak to bude aj s tým, ver mi...
A si ma navnadila, budem ich dnes robiť, lebo už teraz cítim tú chuť.... Mňam.
Marta V
04.01.08,11:32
Ja si zemiaky uvarím v šupke, očistím, pretlačím, nechám úplne vychladnúť, osolím a pridám hladkú múku špeciál také množstvo, aby sa dalo vypracovať stredne tuhé cesto. Keď som robila zo zemiakov, ktoré boli mierne teplé, cesto sa mi lepilo. Zamiesené cesto nemôže dlhšie stáť, je potrebné hneď robiť lokše a piecť, lebo státím cesto odmäkne. Potom je potrebné pridať trošku múky a znovu premiesiť. Ja robím lokše na slano a mastím ich maslom.
vema
04.01.08,11:34
Ďakujem Vám pekne za podrobný postup, tak som to asi chcela. Ja chcem robiť na slano k pečenej husi. Budem experimentovať.:rolleyes:
Marta V
04.01.08,11:38
Robím ich na plynovom sporáku na plnej platni a tiež na teflonovej panvici na sucho bez tuku. Panvicu stačí po každej lokši utrieť suchou papierovou utierkou, aby sa odstránila z nej múka.
beba13
04.01.08,11:51
Tiež ich robím ako Marta V, ale niekedy ked sa mi chce tak rozgúlam cesto po celej doske tak na pol centimetra a vykrajujem male kolečka s pohárom alebo je taka formička velkosti dlane a vyprážam na masti musia v nej plávať, pekne do ružova z oboch strán su vynikajúce a robím ich aj k pečenému kuraťu.
dalida
08.01.08,10:17
Ja mám tiež vyskúšaný postup ako napísala Marta V. Pečie sa nasucho na liatinových doštičkách, ktoré bývajú k plynovým sporákom ale počula som, že niekto robí aj na sklokeramickej platni. My máme najradšej namastené voňavou bravčovou masťou. Alebo ešte lepšia je domáca husacia. Tak sú skvelé!!!
mysimis
08.01.08,10:20
Ja ich robím na chalupe na klasickom šporáku. Do cesta používam aj vajíčko a 1/3 detskú krupicu a 2/3 hladkú múku.
tiny77
08.01.08,11:27
robievam lokse, ak sa mi zvysi po nedeli zemiakova kasa :) prihrejem v kastrole kasu, aby to nebolo ladove, dosypem hladku muku (pomer netusim, cesto nesmie byt suche, ani "mokre" - musi byt vlacne, musi sa s nim dobre pracovat) ak to prezenies s mukou, prilej mlieko, ak je to "lepkave" prisyp muku. rozgulas cesto na valcek, rozdelis na rovnake casti, rozvalkas asi na 0,5 cm hrubku, velkost na celu tu platnu liatinovu od sporaku, alebo na teflonovu panvicu, upecies nasucho, potom horuce potries mastou, alebo nechas len tak suche, osolis, resp. moje deti si na to davaju "svestkove povidla" :D tj slivkovy lekvar. bonapetit!
bezradná
08.01.08,13:50
Keď sme boli v grobe na husacine, ja som si od pani vypýtala recept na lokše.
Ja ich robím odvtedy takto: 1 kg zemiakov uvarených v šupke(najlepšie uvariť deň predtým), 30 dkg hladkej múky, trochu soli a ostatný postup rovnaký ako u ostatných.Opekáme ich tak isto na platniach plynového sporáka, horúce mastíme najlepšie kačacou, prípadne bravčovou masťou.
Nebojte sa, že je tam málo múky v recepte, po upečení sú mäkkučké ako tie z grobu. Len ich nevieme tak pekne na tenučko vyvaľkať. Minule som dostala od jednej známej typ, že zemiaky nemám strúhať, ale pekne pomlieť na mlynčeku na mäso. Odskúšala som a funguje to aj takto.
Kazu
08.01.08,16:09
robievam lokse, ak sa mi zvysi po nedeli zemiakova kasa :) prihrejem v kastrole kasu, aby to nebolo ladove, dosypem hladku muku (pomer netusim, cesto nesmie byt suche, ani "mokre" - musi byt vlacne, musi sa s nim dobre pracovat) ak to prezenies s mukou, prilej mlieko, ak je to "lepkave" prisyp muku. rozgulas cesto na valcek, rozdelis na rovnake casti, rozvalkas asi na 0,5 cm hrubku, velkost na celu tu platnu liatinovu od sporaku, alebo na teflonovu panvicu, upecies nasucho, potom horuce potries mastou, alebo nechas len tak suche, osolis, resp. moje deti si na to davaju "svestkove povidla" :D tj slivkovy lekvar. bonapetit!

A na povidla nasypať ešte pomletý mak s cukrom. Spomínam si, ako som toto urobila v Taliansku. Skoro im kuky vypadli, keď zbadali že majú jesť také "čierne a špinavé" rolky. Dlho sa nechali núkať ale keď ochutnali, pre nás už nezostalo:D:D:D
ALDA
08.01.08,17:01
Dobré sú plnené aj s makovou plnkou, alebo orechovou.

Ja ich pečiem na plynovom sporáku na tzv. šupákoch. Zapnem všetky 4 horáky a dám na ne 2 šupáky. Tiež pečiem na sucho.
vema
08.01.08,19:42
Ďakujem za všetky recepty, budem skúšať, kým nebudú také ako som jedla v Grobe.
dilnak
10.01.08,08:46
pri čítaní vaších rád mi nedalo aby som sa nezaregistroval a nevstúpil do vášho kolečka. Dá sa povedať že sú mojou srdcovkov takže prosím lokše nehajte lokšami a báleše bálešami. Teda aby som iba nemudroval: zemiaky uvariť v šupke a nechať vycladnúť. Ošúpať postruhať či pomlieť to je jedno. Doležité je aby to nebol vekmi vodnatý typ zemiakov. Osolíme pridáme hladkú múku, ale iba tolko aby cesto bolo vláčne a dalo sa rozválkať na tenúčko, max 1 mm nie hrubšie, s tým že sa nedotrhá...čiže ťažko udať hmotnosť múky, záleží na zemiakoch. Čím viac múky tým su potom húževnatejšie a tvrdšie. postup tu bol už spomínaný urobiť valček tak 2 cm hrubý, nakrájať na 2 cm pagáčiky a valkať na pomučenej doske. A teraz ako pri sexíku na velkosti nezáleží doležitá je hrúbka.Ako ich budete piecť je vaša vec mne sa najlepšie na liatinovom kruhu - elektrina, plyn, pevné palivo na všetkom sa dá pri troche šikovnosťi. Na ne potom komu čo chuťí, mne ta masť z domácej vodnej hydiny.

Dobru chuť
bo25
16.01.08,13:49
pri čítaní vaších rád mi nedalo aby som sa nezaregistroval a nevstúpil do vášho kolečka. Dá sa povedať že sú mojou srdcovkov takže prosím lokše nehajte lokšami a báleše bálešami. Teda aby som iba nemudroval: zemiaky uvariť v šupke a nechať vycladnúť. Ošúpať postruhať či pomlieť to je jedno. Doležité je aby to nebol vekmi vodnatý typ zemiakov. Osolíme pridáme hladkú múku, ale iba tolko aby cesto bolo vláčne a dalo sa rozválkať na tenúčko, max 1 mm nie hrubšie, s tým že sa nedotrhá...čiže ťažko udať hmotnosť múky, záleží na zemiakoch. Čím viac múky tým su potom húževnatejšie a tvrdšie. postup tu bol už spomínaný urobiť valček tak 2 cm hrubý, nakrájať na 2 cm pagáčiky a valkať na pomučenej doske. A teraz ako pri sexíku na velkosti nezáleží doležitá je hrúbka.Ako ich budete piecť je vaša vec mne sa najlepšie na liatinovom kruhu - elektrina, plyn, pevné palivo na všetkom sa dá pri troche šikovnosťi. Na ne potom komu čo chuťí, mne ta masť z domácej vodnej hydiny.

Dobru chuť
Zdravím Vás a pridávam sa dnes k Vašim receptom. Unás bol zvyk piecť zemiakové lokše priamo na sporáku, ale dnes ich pečiem na starej teflonovej panvici - na sucho. Používam recept čo ešte používala moja stará mama, všetko je od oka"
Uvaríme zemiaky, kto ako chce buď v šupke, alebo očistené a po uvarení ich prepasírujem,alebo nastrúham, pridám soľ a hrubú múku toľko /nie veľmi veľa - vtedy sú tvrdé, nie málo - vtedy sa lepia/ čiže akurát aby cesto bolo stredne husté. Spracujem valček a ten krájam asi na 2 - 3 cm kúsky a vyvaľkám do kruhu.Každý takýto lokeš nožom v strede popichám na asi 0,5 cm zárezy, aby sa pri pečení nezdúval.Potom takéto vygúľané pečiem na rozohriatej suchej panvici a mastím kačacou alebo husacou masťou. Prajem dobrú chuť.
VladoaKatka
16.01.08,14:27
Tak počúvajte slovenskogrobské lokše sa robia takto:
Zemiaky uvaríte v šúpke, očistíte a dáte do chladničky. Lokše robíte až na druhý deň. Vždy to tak naplánujem a toto je odskúšané, takto to robia aj v Grobe.

1kg pomletých alebo nastrúhaných zemiakov
20 dkg hladkej múky a šol podľa chuti.
Žiadne vajíčka!
Vždy zarábajte len toľko cesta, aby Vám nezmäkla.
Neprisýpajte múku, čím viac múky dáte tým budú tvrdšie.

Spracujete cesto, sformujete na válec 3-4 cm priemer. Z toho nakrájate cca 25 ks koliečok v hrúbke 1,5 cm. Rozválkate - válkajte medzi mikroténovým sáčkom (jeden zo spodu druhý z vrchu), alebo môžete aj dosku posýpať múkou, ale to už budú múkovejšie.
Opekajte buď na platniach železných, alebo v teflonových panviciach, NEPOPICHOVAŤ, ak sa nadúvajú len vidličkou pritláčať späť.
Pri pečení treba nastaviť oheň to už sa nedá opísať, ja na plyne to mám medzi značkami a stále to regulujem. Najlepšie je, ak to robíte dvaja, jeden válka a druhý opeká, lebo aj takto vyválkané lokše zmäknú.
Dúfam, že som Vám trochu pomohla.

A makové sa robia tak, že do husacej alebo kačacej masti nalejete mlieko a v tom zohrievate lokše po jednom a posýpate ich makom, alebo plníte tvarohom. Ja som už robila aj s postrúhaným gašt, pyré+tvaroh.Vyskúšajte.
judita1971
17.01.08,20:40
u nás je to veľmi obľúbené jedlo, jeme ich na slano. Nakoľko, keď ich robím, robím ich naozaj veľa, zemiaky s hladkou múkou spracúvam postupne, rozdelím si to na cca tri dávky. Posledná skúsenosť::D aby mi "škriatok" nepojedol lokše, skôr ako ich dopečiem, prácu som rozdelila aj mojim dvom synom. ja cesto vaľkám a dávam na elektrickú veľkú platňu, starší syn ich obracia a dáva na tanier a ten mladší ich mastí. Takže, každý má čo robiť a po upečení aj vidno, že som niečo piekla. Ak ich robím so svokrou, tak cca 100. :D
tetrisss
17.01.08,20:53
S postupom suhlasim, ale dovoloim si pridat taku drobnost, ku husacine podavam lokse premastene husacou mastou a naplnene dusenou kyslou kapustou, ak je velmi kysla treba ju premyt a na masti uprazit cibulu, kapustu, dokorenit, pocukrovat, alebo osolit, podla chuti a naplnit ako palcinky, skrutit a spapkat. Moje deti miluju tieto loksove palacinky viac ako husacinu.
dalida
23.01.08,12:09
U nás zemiaková kaša nikdy nezvýši, ak aj tak sa doje aj na druhý deň. Ako povedala kedysi moja dcéra "pyrého nie je nikdy dosť":D (Viem, že slovenčinári sa chytajú za hlavu:D:D:D)
dilnak
23.01.08,12:59
U nás zemiaková kaša nikdy nezvýši, ak aj tak sa doje aj na druhý deň. Ako povedala kedysi moja dcéra "pyrého nie je nikdy dosť":D (Viem, že slovenčinári sa chytajú za hlavu:D:D:D)
A ja tiež ...ale nie koli slovenčine. Kaša može byť, ale iba ak je to zemiaky a krupica poprípade múka. S praženou sibulkou hocikedy a hocikde. A zemiaky s mliekom ...tak to je už niečo iné. A na tento sposob názov kaša neuznávam, ale to je iba môj názor
Danka77
23.01.08,20:42
Ja robím z kaše z predošlého dňa krokety alebo pridám kyslú kapustu
a roztopenú slaninku a moje deti si len tak prsty olizujú
alabut
10.02.08,05:26
Tie lokse s 200 g hladkej muky na kilo zemiakov su fantasticke. Natrel som ich srvatkovym syrom a zvinul do trubky a prilohoval k tomuto hlavnemu jedlu:
Na dno pekaca dame vrstvu slaniny, potom vrstvu kyslej kapusty, vrstvu cibule, opat vrstvu kyslej kapusty. Posypeme oskvarkami, polozime vysolene a narezane koleno, posypeme rascou, dobre podlejeme, prikryjeme pekac a dame dusit do truby na 1 1/2 hod pri 180 - 200*C. Potom odkryjeme, koleno potrieme zmesou medu cesnaku a citronu, okolie posypeme kyslymi jablkami nakrajanymi na kocky a dopecieme do chrumkava. Kto chce, moze koleno predvarit v osolenej vode. Lokse so srvatkovym syrom nemaju chybu. Ziadna mast!
elaurie
26.02.08,09:04
Viem, že tento príspevok asi vyznie popri Vašich receptoch barbarsky, berte to prosím iba ako zjednodušenie. Namiesto pracnej výroby vlastného zemiakového cesta možno použiť zemiakové cesto v prášku. Ja používam iba značku BASK, v návode je uvedené, že sa má zarobiť s 0,4 l vody, ja dávam menej (0,35 l). Vajce nepridávam. Toto cesto, napriek tomu, že je z prášku, je naozaj vynikajúce. Okrem lokší je vhodné aj na bryndzové pirohy, slivkové knedle atď.
rentoonn
06.03.10,09:37
Môže mi niekto poradiť, či sa dajú lokše robiť na keramickej platni?
orientmonkey
06.03.10,16:57
Odporucim ti si tie lokse kupit od niekoho kto ich vyraba a ma s tym skusenosti. Daju sa takto kupit velmi kvalitne lokse za dobru cenu - nepolati sa to robit doma. Kupis si napr 100 kusov a das to do mraznicky. Ked to rozmrazujes nechaj to prirodzene rozmrznut, neurychluj to mikrovlnkou ani ziadnym nahrievanim, aby sa ti nepolepili. Rozmrazene to mas tak za 2-3 hodinky cize ked to rano vyberies z mrazaku, tak na obed su ako od babicky :)
alabut
06.03.10,17:01
Na keramickej platni sa daju robit v hrubej panvici nasucho. Pouzivam panvicu 4mm hrubu.
ubka
12.03.10,22:23
Ja robim klasicky lokse z vopred uvarených zemiakov a hladkej múky, ale nepečiem ich na ppanvici, ale rovno po vyvyľkaní natriem roztopenou ,asťou stočím do rúličky a husto poukladám na pomastený plech. Povrch ešte pomasím a dám do rúry zapiecť do červena. Sú výborné samostatne aj ako príloha k husi, alebo ku kyslej polievke.
lavanda
13.03.10,18:28
Joj, teším sa, ako konečne vyskúšam niektorý z vašich receptov v lete na chalupe, keď manžel konečne postaví komín v letnej kuchyni a budeme môcť nainštalovať obyčajný sporák, ktorý si tam zatiaľ len tak ladom leží:rolleyes:. Priznám sa, že v paneláku ani v kuchyni na chalupe som sa k takému hrdinskému činu ako pečenie lokší neodhodlala, kvôli dymu. Moja svokra ich piekla každé leto (tiež len v letnej kuchyni), keď sme k nim chodievali, boli skvelé ako všetky múčne jedlá, ktoré robievala, ale aj tak najlepšie lokše boli tie, ktoré nám robila moja babča, pamätám sa, ako sme tam všetci sedeli a netrpezlivo čakali, kým ich dokončí, lebo úžasne rozvoniavali po celom byte (ozaj, u nej si žiaden dym nepamätám, hm...:confused:), ona každú lokšu mastila roztopeným maslom, celú kôpku potom prerezala na štvrtinky a my sme si ich potom brali, natierali marhuľovým lekvárom, stočili tú štvrtinku lokše do trubičky a mňam-mňam... To boli časy!:) Ozaj, a u nás sme ich volali bandurčeniky...
Fellini
22.03.10,21:23
Odporucim ti si tie lokse kupit od niekoho kto ich vyraba a ma s tym skusenosti. Daju sa takto kupit velmi kvalitne lokse za dobru cenu - nepolati sa to robit doma. Kupis si napr 100 kusov a das to do mraznicky. Ked to rozmrazujes nechaj to prirodzene rozmrznut, neurychluj to mikrovlnkou ani ziadnym nahrievanim, aby sa ti nepolepili. Rozmrazene to mas tak za 2-3 hodinky cize ked to rano vyberies z mrazaku, tak na obed su ako od babicky :)

bohuzial, nesuhlasim. Dobru cenu na lokse som este nevidela, naposledy mi manzel ako prekvapko doniesol lokse z Ivanky pri Dunaji. Boli fajn, ale 45 centov za jeden sa mi zdalo strasne vela. Nabuduce ich budem vyrabat podla vasich receptov:-))
tajgr
08.04.10,22:09
Tecu sliny:)
KATA50
09.04.10,07:28
No už som na ne aj zabudla. Hneď idem postaviť variť zemiaky.
Vďaka PORADE budú aj lokše.
R.M.
09.04.10,09:18
U nás sa robia lokše, tým spôsobom ako ste napísali. Robia sa aj
stískance. Vyvalkaný lokeš sa potrie masťou, posolí a zvinie sa
na tri krát v smere sever juh. Ďalej sa zvinie zasa tri krát v smere východ západ./ neviem to lepšie vysvetliť/Za každým
zvinutím sa potrie. Uloží sa na vymastený plech a upečie sa
do chrumkava.
Gabriela555
09.04.10,09:46
U nás sa robia lokše z vopred uvarených zemiakov v šupke. Vychladnuté zemiaky sa nastrúhajú a pridá sa hladká múka, toľko čo prijmú zemiaky. Spraví sa valček, krájajú sa 1,5 cm plátky, ktoré sa rozgúľajú valčekom a pečú sa na sporáku. Tiež často robím lokše, keď mi zostanú varené zemiaky, ktoré som mala ako prílohu (mágané zemiaky). Postup ten istý. Lokše sú veľmi dobré, ak zemiaky sú z predchádzajúceho dňa. To si narýchlo spravím pár lokší, zemiaky nevyhadzujem a večera je raz dva.
Nikiti
21.04.10,20:59
.... u nas v grobe robi svokra fantasticke lokse, ktore naplni plnkou tvaroh zmiesany s kyslou smotanou, posoli, urobi rulicku a nauklada do pekaca, alebo janskej misy. Potrie mliekom a nakratko zapecie. Aj 5 zjem naraz aj s nejakou tou zavaranou alma paprikou.
osky
06.01.11,19:09
no tak som prestudovala google i poradu a vidim,ze väcsina sa priklana k mierke 1 kg zemiakov-300g muky.takze budem robit podla toho.lebo ja som vzdy robievala od oka,este ako studentka,ked som bola sama doma,ale to uz je takych 8 rokov dozadu a nepamätam sa uz presne..../to bolo vzdy prekvapenie pre nasich,lebo mama by bola skolabovala,keby videla ten neporiadok v kuchyni.musela som si to vzdy nacasovat tak,aby vsetko nasla tak,ako zanechala....:D:---no ale lokse si vzdy chvalila.....;)/

trosickumimotemy
v sobotu pridu svagrovci na trojkralovy obed,budem piect kacicu.
oni o loksiach nemaju ani paru,nepoznaju,tak bude prekvapko.som zvedava ci im zachutia.:rolleyes:
ale kacku nadejem aj zemlovou knedlou a prihodim k nej na pekac aj na velko nakrajane zemiaky-oni sa tak krasne naziju toho tuku....vzdy to tak robim.
no a samozrejme ze cervena kapusta s gastanmi-vianocna a zavarane hrusky.
boze,to zase priberieme.....:mad::D
magda26
06.01.11,20:00
U nás sa robia lokše z vopred uvarených zemiakov v šupke. Vychladnuté zemiaky sa nastrúhajú a pridá sa hladká múka, toľko čo prijmú zemiaky. Spraví sa valček, krájajú sa 1,5 cm plátky, ktoré sa rozgúľajú valčekom a pečú sa na sporáku. Tiež často robím lokše, keď mi zostanú varené zemiaky, ktoré som mala ako prílohu (mágané zemiaky). Postup ten istý. Lokše sú veľmi dobré, ak zemiaky sú z predchádzajúceho dňa. To si narýchlo spravím pár lokší, zemiaky nevyhadzujem a večera je raz dva.

Na tie stiskance, si pamatam aj ja. U nas sa to robilo ked som bola mala, raz som ich robila a strasne boli tvrde. Asi ich vyskusam ked budem najblizsie robit lokse, tak spravim aj zopar stiskancov. :D
ela77
07.01.11,05:55
Ak sa ešte môžem pridať ku tým lokšom. Záleží veľmi od zemiakov a najlepšie sa robia ak sú uvarené zemiaky odstáte aspoň 2 dni, (neošúpané). Keď robím z čerstvých uvarených, tak sa to lepí a naťahuje a robí sa to horšie. Vždy nechám uvarené zemiaky v chlade aspoň 2-3 dni. Na sporák (plynový) som mala kúpenú kovovú platňu. Všade bolo potom múky a dym, teraz robím na suchej panvici a je pokoj a sú aj lepšie. Nemám starosť s tou oprášenou múkou, ktorá vždy zostávala na plotni. Panvicu po 3-4 kuse otriem suchou útierkou a pokračujem (ona vždy tá trocha múky zostane), ale teraz to robím takto., Buď na suchej teflonovej, alebo na smaltovej.
kethy1
09.01.11,11:38
ma niekto navod na francuzske lokse___???
fulmaja
09.01.11,11:43
ma niekto navod na francuzske lokse___???
To sú aké?
DanielaSL
09.01.11,11:48
Tiež som zvedavá...
miramax1
09.01.11,12:03
ma niekto navod na francuzske lokse___???
Možno ich poznáme pod iným názvom. Aké sú?
alaya1
15.10.11,16:42
Urobila som velmi vela zemiakovych loksi. Da sa to zmrazit?
jozka56
15.10.11,16:49
Lokše môžeš zamraziť v mikroténovom sáčku, ale musia byť úplne studené, aby sa nezlepili.
alaya1
16.10.11,07:13
Dakujem, nakoniec ich pojedli pri telke vecer-)