jasmine3
04.01.08,11:29
Dobrý den
Rada by som sa informovala ked sú 2 spoluvlastníci bytovej jednotky ale už len 1 splovlastník užíva túto bytovu jednotku či je povinný 2 spoluvlastník prispievať na nájom bytu aj ked ho eužíva ale stále je vedený na katastri ako spoluvlastník ?? a ak áno ako sa to dá riešiť ???
Ďakujem
svojar
04.01.08,19:16
Ide o to, čo je myslené pod pojmom nájom. Vlastník bytu nájom neplatí. Iné je to s príspevkami do Fondu opráv a na správu. Tam by určite prispievať mal aj keď tam nebýva. Zo služieb snáď len za zrážkovú vodu.
Rasto12345
05.01.08,17:28
Do porady som chodil vždy ako čitatel alebo sa niečo nové dozvedieť ale tentoraz musím aj reagovať. Presne totiž viem o ktorý prípad ide - príspevok je zo dňa 8.10.2007 s pôsobivým názvom "Chamtivá svokra" - doporučujem ho všetkým prečítať bolo to moc zaujímavé. O tom či je fakt tak chamtivá píšem nasledovné riadky.
Tvoja otázka znie ako donútiť svokru prispievať na byt, z ktorého vlastní polovicu a neužíva ho. A na čo podľa teba má asi prispievať keď všetku vodu, elektriku, plyn, teplo, TV atď spotrebujete vy sami, ona býva predsa niekde úplne inde. A keďže nevlastníte z bytu nič lebo druhú polovicu má stále na mene svokor tak by ste mali byť radi, že tam vôbec môžte bývať. Keby ona písala do porady tak by sa mohla spýtať ako vás má donútiť platiť za užívanie toho bytu, z ktorého polovica je patrí. Je to vždy len uhol pohľadu. Ty tam bývaš vlastne z povolenia svokra, čo ak by si tam ona nasťahovala niekoho cudzieho - veď jej tam polovica patrí. To by vyzeralo už inak. Skús sa pozrieť aké sú dnes vysoké prenájmy bytov. Každý, kto vlastní nejakú nehnuteľnosť a riadne s ňou hospodári tak z nej má aj nejaký finančný výnos. V tomto prípade tvoja svokra osoh žiadny nemá a vy len ZADARMO užívate cudziu nehnuteľnosť. Vieš koľko ľudí by sa z toho tešilo. Keď sa nad tým tak zamyslím tak je to fakt "chamtivosť". ....
durisovad
05.01.08,18:39
Napisane velmi trefne, presne si udrel kliniec po hlavicke.
svojar
06.01.08,06:51
Prečítal som si zadanie z 8. 10. ako aj niektoré reakcie. V tomto prípade beriem späť to čo so napísal vyššie a plne súhlasím s vyjadrením Rasto12345. Môžu byť radi, že tam bývajú. Keby si to prečítala tá "chamtivá" svokra určite by sa zachovala inak ako doposiaľ a požadovala by nájom za svoju polovicu.
jamis
06.01.08,06:58
Rasto12345, máš dobrý postreh. Určite si to nikto okrem Teba nevšimol. A ak áno, bolo im to jedno.
jamis
06.01.08,08:07
Poviem Vám, že som si prečítala aj ten pôvodný článok a som z toho všetkého v šoku. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Toľko nenávisti k sokre, tak s tým som sa ešte nestretla. A rozmýšľam nad tým, kto je vlastne chamtivý...
jasmine3
16.01.08,10:20
ja sa nepýtam ohladom svokry ale známej, ktorá si nevie poradit, o svokre sa nechcem baviť, s tou sme sa už rozumne dohodli ako ste mi poradili a čo bolo bolo , vzťahy medzi nami sú od posledného stretnutia úplne iné . Ďakujem