ras22
04.01.08,11:33
Zdravim

Bol som dat reklamovat notebook, lebo mam na obrazovke zelenu bodku (pixel).
V predajni mi povedali, ze urcity pocet takychto chyb je v tolerancii a ze to nevyreklamuju.
Stretol sa uz niekto s takymto problemom ? Viete mi poradit ci je to pravda, alebo len predajca zavadza ?

Diky.
Infarkt
04.01.08,10:39
Mno, my sme samozrejme takéto reklamácie bez problémov uznávali (aj výrobca/dovozca nám)...ak to nie je spôsobené mechanickým poškodením (pádom), je to chyba neaktívnych kryštálov v obrazovkách typu LCD...;) ... a netoleruje sa žiadna chyba

Takže vyjadrenie toho predajcu považujem za zavádzajúce a to dokonca je riešené aj v Zákone o ochrane spotrebiteľa 250/2007, takže v prípade problémov kľudne sa obráť na SOI-ku...:)

Opravujem a dopĺňam :
Toto sme my robili v rokoch 2002-2003...síce už existovala tá norma, ale ako som spomínal, neboli s tým problémy...
Ja som tiež zaguglil a našiel som tú normu ISO...je v nej presne stanovené to, o čom píše mladymuz...
Prípadne skús ešte pozrieť do záručného listu od toho noťáska...možno výrobca netoleruje tak ako tá ISO norma...
mladymuz
04.01.08,10:42
1 chybny pixel ti naozaj nikto nezreklamuje. Nemam s tym skusenosti, ale som počul okolo toho.
mladymuz
04.01.08,10:49
Pri googlovani som našiel na niektorych strankach v reklamačnom poriadku aj takyto text.

" Vypálené body u LCD monitorov - bohužiaľ norma ISO 13406 pripúšťa pri LCD monitore až 5 vypálených na 1mil. bodov. Preto reklamácie tohoto typu nemôžu byť akceptované. Pozrieť normu ISO
Podľa ISO normy v tabuľke je maximálny pomer vadných pixelov / na milión dobrých : 2ks (typu 1) t.j. trvale svietiacich na bielo
2ks (typu 2) t.j. trvale čiernych
5ks (typu 3) t.j. všetky chyby iné než typ 1 a 2 napr. svietiace trvalo červene,modré atď.
Kedže na displeji 15" LCD monitora je 0,786432 miliona pixelov a je povolenych 5 na 1 milion tak tak 5*0,78=3,9 vadného pixelu na monitor.
Výbojky projektorov - výbojka projektoru je spotrebný materiál a má svoju životnosť. Preto je na ňu záruka stanovená len na 3 mesiace odo dňa jej prevzatia. Na poškodenie je záruka len 15 dní, toto poškodenie môže byť spôsobené nesprávnym zaobchádzaním s výbojkou alebo projektorom."
rohff11
04.01.08,11:22
skús sa s nimi po dobrotky a keď nie tak pozlotky porozprávať:) a skús hľadať na www.pcforum.sk
____________________________
nikto nič nevie a nikto nič nestíha
Chobot
04.01.08,11:49
Zdravim

Bol som dat reklamovat notebook, lebo mam na obrazovke zelenu bodku (pixel).
V predajni mi povedali, ze urcity pocet takychto chyb je v tolerancii a ze to nevyreklamuju.
Stretol sa uz niekto s takymto problemom ? Viete mi poradit ci je to pravda, alebo len predajca zavadza ?

Diky.

Ja mám skúsenosti s reklamáciou monitora, ale bude to asi podobné aj pre monitor NB.

Záleží aj od výrobcu, akú toleranciu chybných bodov garantuje. Pokiaľ garantuje nulovú toleranciu, môžeš reklamovať aj 1 chybný pixel. Nedávno som riešil akúto vec s jedným monitorom LG, kde bol 1 chybný pixel. A v záručnom liste bolo presne rozpísané, koľko a ako umiestnených bodov je tolerancia pre neuznanie reklamácie.
robovi
04.01.08,11:59
Je to presne tak, ako pise Chobot. Kazdy vyrobca ma svoje podmienky, kolko bodov a ich rozlozenie. Norma im to dovoluje a preto to vyuzivaju. Samozrejme ti lepsi vyreklamuju aj jeden bod a to kdekolvek.
Bastian
07.01.08,07:44
Zdravim

Bol som dat reklamovat notebook, lebo mam na obrazovke zelenu bodku (pixel).
V predajni mi povedali, ze urcity pocet takychto chyb je v tolerancii a ze to nevyreklamuju.
Stretol sa uz niekto s takymto problemom ? Viete mi poradit ci je to pravda, alebo len predajca zavadza ?

Diky.
Ja som v decembri riešil tiež vadný pixel na monitore (Philips). Po zapnutí som zistil, že je jeden pixel vadný. Hneď som to išiel reklamovať k obchodníkovi, ale on ma poslal na servisné stredisko. Tam boli veľmi prekvapení, že mi to obchodník na mieste nevymenil kus za kus, lebo vraj kupjúci má právo do 7 dní vrátiť bez udania dôvodu. Tak som šiel späť za obchodníkom a monitor mi po menšom vysvetlovaní vymenil (mal nulovú toleranciu). Bolo by to komplikovanejšie, keby som ten monitor vyskúšal až po sviatkoch, lebo na posúdenie (alebo opravu) majú myslím 30 dní.
Chobot
07.01.08,08:05
Ja som v decembri riešil tiež vadný pixel na monitore (Philips). Po zapnutí som zistil, že je jeden pixel vadný. Hneď som to išiel reklamovať k obchodníkovi, ale on ma poslal na servisné stredisko. Tam boli veľmi prekvapení, že mi to obchodník na mieste nevymenil kus za kus, lebo vraj kupjúci má právo do 7 dní vrátiť bez udania dôvodu. Tak som šiel späť za obchodníkom a monitor mi po menšom vysvetlovaní vymenil (mal nulovú toleranciu). Bolo by to komplikovanejšie, keby som ten monitor vyskúšal až po sviatkoch, lebo na posúdenie (alebo opravu) majú myslím 30 dní.

Toto (vrátenie do 7 dní bez dôvodu) platí iba v prípade predaja cez internet alebo pri podomovom predaji.

Ak by si niekto chcel otestovať, či nemá nejaký vadný bod na monitore, spomedzi všetkých testovacích aplikácií sa mi zapáčila takáto úplne jednoduchá (v prílohe), volá sa Dead Pixel Buddy.
Bastian
07.01.08,08:13
Toto (vrátenie do 7 dní bez dôvodu) platí iba v prípade predaja cez internet alebo pri podomovom predaji.

Ak by si niekto chcel otestovať, či nemá nejaký vadný bod na monitore, spomedzi všetkých testovacích aplikácií sa mi zapáčila takáto úplne jednoduchá (v prílohe), volá sa Dead Pixel Buddy.
Vďaka za možnosť overiť si bezchybné zobrazovanie monitoru.
To vrátenie do 7 dní mi povedal technik, ktorý prijíma reklamácie v servisnom stredisku pre Philips (že by to platilo len na ten typ?).
Chobot
07.01.08,08:47
Vďaka za možnosť overiť si bezchybné zobrazovanie monitoru.
To vrátenie do 7 dní mi povedal technik, ktorý prijíma reklamácie v servisnom stredisku pre Philips (že by to platilo len na ten typ?).

Áno, predajca môže poskytnúť aj výhodnejšie reklamačné podmienky pre spotrebiteľa, než mu stanovuje zákon. Nie je zriedkavé, že predajcovia spotrebnej elektroniky umožňujú bez dôvodu vrátiť aj tovar nakúpený v "kamennej" predajni do niekoľkých dní. Treba si pozrieť obchodné podmienky predajcu (alebo výrobcu určitej značky), ktoré by mali byť v záručnom liste.
Katabaticky
08.01.08,06:22
Kazdy ma svoju normu(eizo netoleruje ziadny)ale vacsinou je to typizovane na
4 az 5 pixelov na ploche 1 miliona pixelov
ziadny pixel sa nedovoluje iba v strednej casti obrazovky ktora je urcena....

ak si monitor rozdelis na 9 presne rovnakych casti tak ziadny z vadnych pixelov nesmie byt v strednom sektore...



A proti tomuto neni ziadna ina ochrana ako si dat zapnut minito ale aj lcd televizor zapnut este v predajni a pozret tam ci nema chybne body...