Jajka77
04.01.08,13:49
Vdaka za odpoved. Takze nielenze som supla novu temu co som povodne nechcela, chcela som do existujucej, ale som sa sekla aj v odpovedi. Zamestnana by som bola do okt.2009 ale to je asi jedno ak je to ten isty zamestnavatel a isla by som na matersku. Cize mam 2 moznosti:mala by som uzatvorit novy PP pred nastupom na matersku s DNP a minim. VZ alebo ukoncit tento pomer a uzatvorit novy s inym pracovnym zaradenim ci moze byt to iste u mojho sucas. zamestnav. s maxim VZ? S tym uzatvorenim noveho PP a maxim.VZ nebyvaju problemy u zamestnavatelov? to mi asi tazko da maxim.VZ. Nevyznam sa az tak v tom
Jajka77
04.01.08,12:56
Este ma napadlo.Nemoze sa brat za novy pracovny pomer predlzenie pracovn.pomeru na dobu urcitu? predlzil sa mi v oktobri.
jankasm
04.01.08,14:31
Este ma napadlo.Nemoze sa brat za novy pracovny pomer predlzenie pracovn.pomeru na dobu urcitu? predlzil sa mi v oktobri.

Nie, nemôže. Musí to byť riadne ukončenie PP so všetkými odhláškami do poisťovní.
Takže najjednoduchšie by bolo, skúsiť sa dohodnúť so zamestnávateľom na ukončení PP a novom PP pár dní pred nástupom na MD, stačí aj 1 deň, aby s tým nemal veľké náklady, myslím s odvodmi z takej vysokej sumy. Nech Ti dá plat vo výške cca. 28142,- čo je maximálny VZ pre NP. Pokús sa ho presvedčiť, že jeho to nič nebude stáť, že mu všetky náklady na odvody uhradíš ty. Bude to veľmi malá položka v porovnaní s tým, čo môžeš získať. Prajem veľa šťastie pri jednaní s ním. ;):)
Jajka77
08.01.08,05:59
dakujem veeelmi pekne za odpovede.skusim sa dohodnut.:)
Jajka77
14.01.08,11:18
ahoj, tak s tym zamestnavatelom to nevyzera dobre. Preto mam este jednu otazocku.Co keby som sa dala pripoistit az do natupu na matersku, je to este dost dni, a platila by som si DNP z minim.VZ 8100 Sk Mala by som aspon dajake prilepsenie k mojej materskej? dakujem za skoru odpoved :) pripadne inu radu ako by sa dala aspon o nieco zvysit v ramci pripositenia, co navrhujete, ktori ste v tom zbehli.
Viiila76
14.01.08,11:31
Mna by zaujimalo, ze keby Jajka napriek vykladu socialnej poistovne, kedze so zamestnavatelom sa pravdepodobne nedohodne, spravila vsetko podla zakona (a podla vykladu pana Mihala) a potom sa odvolala na Ustredie, ako si to spravila Ty Janka, ci by mala nejaku sancu uspiet...
hlaja
14.01.08,12:10
ahoj, tak s tym zamestnavatelom to nevyzera dobre. Preto mam este jednu otazocku.Co keby som sa dala pripoistit az do natupu na matersku, je to este dost dni, a platila by som si DNP z minim.VZ 8100 Sk Mala by som aspon dajake prilepsenie k mojej materskej? dakujem za skoru odpoved :) pripadne inu radu ako by sa dala aspon o nieco zvysit v ramci pripositenia, co navrhujete, ktori ste v tom zbehli.
_________
Socialna poistenia momentalne automaticky odmieta vsetky plnenia z DPN pokial pracovny pomer, z ktoreho odchadza na matersku nebol uz ukonceny.
Zmeny v podmienkach nároku na nemocenské dávky, ak dôvod na ich poskytnutie vznikne po 31. decembri 2007


Na nárok na nemocenské dobrovoľne nemocensky poistenej osoby a na nárok na materské u všetkých skupín poistencov na účel splnenia podmienky 270 dní nemocenského poistenia sa započítava obdobie akéhokoľvek UKONČENÉHO nemocenského poistenia.
Napriek zakonu, ktory o takom niecom nehovori.
My sa so zamestnankynami, ktore odchadzaju na matersku snazime dohodnut o skonceni PP 5 dni pred nastupom (tym padom aj mame viacmenej vysporiadanu dovolenku, lebo sa moze preplatit) a uzatvorime novy pracovny pomer par dni pred nastupom so mzdou 28142 Sk, vratane dodatku k PZ o znizeni mzdy, ked to uz nepotrebuje. Nech si holky pomozu....