zivnost
04.01.08,12:35
Dobry den,

hadam som sa trafila so zaradenim temy...

cely rok 2007 som bola zamestnana, ale od 1.9. 07 mam zalozenu zivnost. Ziadnu aktivitu ci zisk som vsak v ramci zivnosti nemala.

Ako urobit danove priznanie? mozem poziadat,aby ho za mna spravil zamestnavatel a za "podnikanie" podam priznanie so samymi nulami?

kde hladat podobne diskusie????

vopred vdaka....
Braňo
04.01.08,11:49
Nazdávam sa, že aj keď minimálne - určité výdavky spojené s vybavením živnosti si mala - kolok 1000,- SKK+ výpis z registra trestov a pod. Takže nejaké výdavky si mala, aj keď príjem je nula.
morbi
04.01.08,12:13
Dobry den,

ja som bol minuly rok v podobnej situacii, lenze ja som mal prijem so zivnosti.
Riesil som to nasledovne:

- Poziadal som zamestnavatela o potvrdenie o prijmoch a preddavkoch na dan

- Vyplnal som Formular danoveho priznania pre fyzicke osoby typ B

- Oddiel V. - Vypocet zakladu dane zo zavislej cinnosti som vyplnil na zaklade povrdenia od zamestnavatela

- Oddiel VI - Vypocet zakladu dane z prijmov z podnikania - na zaklade prijmov z podnikania - vo vasom pripade 0 SKK.
V tomto oddiely sa musite rozhodnut, ci si budete uplatnovat realne alebo pausalne naklady (40% alebo 60% pre remeselnikov). Kedze prijem je nulovy, pausalne naklady nemaju zmysel. Pri realnych nakladoch musite viest uctovnictvo, a podobne veci, takze neviem ci sa vam oplati investovat cas a usilie.

- Oddiel X - Vypocet dane - Uplatnite si nezzdanitelne casti zakladu dane, zivotne poistenie, ucelove sporenie, atd.

- Ako prilohu k DP prilozite potvrdenie od zamestnavatela, o ucelovom sporeni, vypis so zivotneho sporenia. Niektore potvrdenia danovy urad nevyzaduje, treba sa spytat na mieste.

S pozdravom,

Ivan
Zužu
27.02.08,11:09
Potrebujem poradiť s nasledovným prípadom:
SZČO má živnosť od 3/2007
zároveň je aj zamestnancom
Zo živnosti nemá žiadny príjem a výdaje minimálne - založený podn. účet - čiže poplatky a jednu platbu vo výške 500 Sk.
Ale dostal dotáciu od úradu práce na nákup drobného majektu. Táto dotácia bola čerpaná ale nie v plnej výške.
A problém spočíva v tom, že neviem ako spraviť DP. Keď použijem paušálne výdavky tak je potrebné zdaniť príjem dotácie, čo predstavuje že bude platiť dane. keď použijem preukázateľné výdavky, je potrebné viesť riadne účtovníctvo aj s výkazmi čo je pri nulovom príjme podn. náročné z hľadiska platenia účtovn. a zároveň bude v mínuse . Č urobiť ? Vypĺňam DP B?