Viera Klimentová
04.01.08,12:38
Dobrý deň,
predovšetkým sa aj ja pripájam ku všetkým, ktorí si navzájom zaželali veľa zdravia, šťastia a úspechov do nového roka. S jeho začiatkom však začali aj nové problémy. Stretla som sa už s požiadavkou "prerušenia pracovného pomeru" uzatvoreného s dôchodcom na dobu určitú s konkrétnou vymedzenou pracovnou náplňou i vymedzeným časovým rozpätím (zastupovanie počas dovolenky určitých zamestnancov). Doba určitá by podľa pracovnej zmluvy mala skončiť 31.01.2008.
Nikde som sa nestretla s tým, aby takáto zmluva bola prerušená a zákonník práce to taktiež nedefinuje. Postavenie dôchodcu v tomto prípade nie je rozhodujúce.
Myslím si, že v takomto prípade je lepšie uzatvoriť dohodu o vykonaní práce na celý rok podľa zákonných 350 hodín. Možno je aj iné riešenie. Viete mi poradiť. Vopred ďakujem. Viera
Zoltán Kovács
04.01.08,11:40
Dobrý deň,
predovšetkým sa aj ja pripájam ku všetkým, ktorí si navzájom zaželali veľa zdravia, šťastia a úspechov do nového roka. S jeho začiatkom však začali aj nové problémy. Stretla som sa už s požiadavkou "prerušenia pracovného pomeru" uzatvoreného s dôchodcom na dobu určitú s konkrétnou vymedzenou pracovnou náplňou i vymedzeným časovým rozpätím (zastupovanie počas dovolenky určitých zamestnancov). Doba určitá by podľa pracovnej zmluvy mala skončiť 31.01.2008.
Nikde som sa nestretla s tým, aby takáto zmluva bola prerušená a zákonník práce to taktiež nedefinuje. Postavenie dôchodcu v tomto prípade nie je rozhodujúce.
Myslím si, že v takomto prípade je lepšie uzatvoriť dohodu o vykonaní práce na celý rok podľa zákonných 350 hodín. Možno je aj iné riešenie. Viete mi poradiť. Vopred ďakujem. Viera

Prerušenie prac.pomeru zákonník práce nepozná. Môže sa to riešiť neplateným voľnom.
Infarkt
04.01.08,11:49
Prerušenie prac.pomeru zákonník práce nepozná. Môže sa to riešiť neplateným voľnom.

A samozrejme do budúcnosti tou Dohodou o vykonaní práce ;)
Viera Klimentová
04.01.08,11:57
Ďakujem za odpovede. Pracovný pomer skončí 31.01.2008. Od 01.02.2008 začína neplatené voľno? A na akú dobu ? Kým ten dotyčný zamestnanec opäť nenastúpi na dovolenku? To bude možno niekdy v lete. Ja by som to najradšej ukončila a v prípade opätovnej potreby uzatvorila dohodu....
Zoltán Kovács
04.01.08,12:05
Ďakujem za odpovede. Pracovný pomer skončí 31.01.2008. Od 01.02.2008 začína neplatené voľno? A na akú dobu ? Kým ten dotyčný zamestnanec opäť nenastúpi na dovolenku? To bude možno niekdy v lete. Ja by som to najradšej ukončila a v prípade opätovnej potreby uzatvorila dohodu....

Ak prac.pomer bol uzavretý na dobu určitú do 31.1.2008 tak od 1.2.2008 nemôže byť neplatené voľno predsa. Od 1.2.2008 s dotyčným zamestnancom už nebudete mať žiadny pracovnoprávny vzťah.
Infarkt
04.01.08,12:07
Ďakujem za odpovede. Pracovný pomer skončí 31.01.2008. Od 01.02.2008 začína neplatené voľno? A na akú dobu ? Kým ten dotyčný zamestnanec opäť nenastúpi na dovolenku? To bude možno niekdy v lete. Ja by som to najradšej ukončila a v prípade opätovnej potreby uzatvorila dohodu....

Uvádzaš, že doba určitá končí 31.1.2008...takže v zmysle §59, odstavec 2 končí PP, odhlásiš ho z SP, ZP a je to...žiadne neplatené voľno :confused: :eek: :confused:

Môžeš s ním uzavrieť dohodu o vykonaní práce, s tým, že v nej stanovíš podmienky vykonávania...tzn. nárazovo podľa požiadaviek zamestnávateľa v prípade PN kmeňového zamestnanca na pozícii ..........
Samo ho nezabudni prihlásiť do SP !

Skončenie pracovného pomeru
§ 59

(1) Pracovný pomer možno skončiť

a) dohodou,
b) výpoveďou,
c) okamžitým skončením,
d) skončením v skúšobnej dobe.

(2) Pracovný pomer dohodnutý na určitú dobu sa skončí uplynutím dohodnutej doby.

(3) Pracovný pomer cudzinca alebo osoby bez štátnej príslušnosti, ak k jeho skončeniu nedošlo už iným spôsobom, sa skončí dňom, ktorým

a) sa má skončiť jeho pobyt na území Slovenskej republiky podľa vykonateľného rozhodnutia o odňatí povolenia na pobyt,
b) nadobudne právoplatnosť rozsudok ukladajúci tejto osobe trest vyhostenia z územia Slovenskej republiky,
c) uplynula doba, na ktorú bolo vydané povolenie na pobyt na území Slovenskej republiky.

(4) Pracovný pomer zaniká smrťou zamestnanca.
Viera Klimentová
04.01.08,12:22
Je mi jasné, že PP ukončím 31.01.2008. Ďakujem. Tie otázky o neplatenom voľne boli na základe predchádzajúceho konštatovania, že je to možné riešiť neplateným voľnom. Ale len do termínu ukončenia PP.