chara
04.01.08,13:59
Zdravím všetkých „poraďakov“,
chcem poprosiť o radu nejakého skúseného účtovníka prípadne daňového poradcu.
Opíšem môj problém.
V dec. 06 sme dostali faktúru, na ktorej bol vyfakturovaný aj tovar ,ktorý sme neobjednali.
Uhradili sme len tú sumu za náš tovar a ostatný sme vrátili. Faktúru však moja predchodkyňa zaúčtovala v plnej sume aj s uplatnením DPH (čo bolo myslím správne). V jan.07 nám prišiel dobropis za vrátený tovar.
Pri výpočte DPH som daň z dobropisu zaúčtovala ako DPH na výstupe:mee:. Keďže som začínajúca účtovníčka dodatočne som to konzultovala s priateľkou – účtovníčkou a tá mi povedala, že to má byť ako DPH na vstupe ale so znamienkom mínus. Daňové som však už mala podané:eek:. Teraz som to v účtovníctve opravila, ale v knihe DPH mám tým pádom rozdielne sumy avšak DPH vyšla tá istá.
Vie mi niekto poradiť, či je to veľký problém a či treba podať opravné daňové priznanie?
Zoltán Kovács
04.01.08,13:02
Myslím si, že nie je potrebné podávať dodatočné priznanie na DPH. Konečný výsledok sa nemenil.
Vladimír Ozimý
04.01.08,14:55
povinnosť podať dodatočné daňové priznanie vzniká len vtedy ak dochádza k zmene daňovej povinnosti a to v neprospech daňovníka...to jest zvýši sa daňová povinnosť inak povinnosť podať DDP nie je (§ 39 zákona 511/1992) no ale minimálne by som si to poznačil v evidencii ten dôvod rozdielu do budúcnosti..
chara
04.01.08,15:10
To som si vydýchla, nechcem dodatočnými DP na seba upútať daňovákov.
Vrela vďaka za odpoveď.
Vladimír Ozimý
04.01.08,15:19
To som si vydýchla, nechcem dodatočnými DP na seba upútať daňovákov.
Vrela vďaka za odpoveď.

neboj daňovaci sú ľudia z mäsa a kostí :)
hanelie
04.01.08,15:32
ja som mala chybné až dva kvartály:eek: / som si neoprávne účtovala PHM:eek:
podala DDP v môj neprospech :mee:


neboj daňovaci sú ľudia z mäsa a kostí :)