flame
04.01.08,14:01
Zdravím

Zisťujem možnosti zjednodušenia práce pomocou excelu.
Chcel by som vedieť či je možné v rámci excelu vytvárať automatizované časové plány s vykreslením príslušného obdobia na časovej osi, podobne ako pracuje MS project.
Pýtam sa, je možné zadefinovať nejaký takýto vzorec alebo nahrať nejaké makro ktoré by boli schopné graficky vykresľovať zedefinované časové vstupy, t.z. začiatok úlohy a koniec úlohy definuje dobu, povedzme X dní, na základe tohto údaja by mi excel vykreslil resp. zaznačil pásik (bunky) odpovedjúce tomuto obdobiu X dní.

Ďakujem
Orim
06.01.08,15:08
asi by to šlo ale takto to neviem odhadnúť ako si to predstavuješ. Skús pozrieť toto či je to ono. Je to zamknuté. žlté políčka sa dajú meniť. S dnešným dátumom sa to mení. Graf ide do mínusu neupravoval som to, aby to pri nule končilo.
Chobot
06.01.08,20:07
Zdravím

Zisťujem možnosti zjednodušenia práce pomocou excelu.
Chcel by som vedieť či je možné v rámci excelu vytvárať automatizované časové plány s vykreslením príslušného obdobia na časovej osi, podobne ako pracuje MS project.
Pýtam sa, je možné zadefinovať nejaký takýto vzorec alebo nahrať nejaké makro ktoré by boli schopné graficky vykresľovať zedefinované časové vstupy, t.z. začiatok úlohy a koniec úlohy definuje dobu, povedzme X dní, na základe tohto údaja by mi excel vykreslil resp. zaznačil pásik (bunky) odpovedjúce tomuto obdobiu X dní.

Ďakujem

Excel ti neurobí taký časový plán, ako to urobí MS Project. Predsa nie zbytočne je MS Project platený program. Ak by to dokázal Excel, potom by nemuseli vytvárať MS Project. Účelom excelu je niečo iné, nie je úplne univerzálny, aby nahradil iné aplikácie.
flame
08.01.08,14:49
Excel ti neurobí taký časový plán, ako to urobí MS Project. Predsa nie zbytočne je MS Project platený program. Ak by to dokázal Excel, potom by nemuseli vytvárať MS Project. Účelom excelu je niečo iné, nie je úplne univerzálny, aby nahradil iné aplikácie.
plne chapem ze je ozaj zbytocne aby excel nahradzal ms project, alebo ine programy (co ani nikdy nebude). na druhej strane ms project nie je len softweom na spracovanie riadkovych casovych planov (je to jedna z mnoha fcii, ktore obsahuje), preto ta moja otazka. dakujem za reakcie
flame
08.01.08,14:57
asi by to šlo ale takto to neviem odhadnúť ako si to predstavuješ. Skús pozrieť toto či je to ono. Je to zamknuté. žlté políčka sa dajú meniť. S dnešným dátumom sa to mení. Graf ide do mínusu neupravoval som to, aby to pri nule končilo.
Ďakujem

Nie je to to čo som si predstavoval. V podstate musim suhlasit s chobotom, ze ms project je na to presne vyhraneny softwear. Ale bol som zvedavy ci by nebolo mozne aj v exceli jednoducho a prehladne (a automatizovane) kreslit jednoduche casove plany (riadkove digaramy).

Ďakujem za ochotu a spolupracu
dafy
17.02.08,20:22
skus si pozriet tieto subory. na jednoduche planovanie by to malo stacit
Billy771
03.03.09,11:08
Predsa exituje planovaci adds in modul do MS excelu PROJEX. Stiahnite a nainstalujte si tento modul. Myslim, ze jeho planovacie funkcie su v mnohych pripadoch dostatocne pre nase potreby. Netreba kupovat drahy MS Project ked potrebujeme urobit napr. plan stavby domu. A navyse to urobite pohodlne v exceli ktory poznate a nemusite sa ucit novy program
Vela zdaru, verim ze budete spokojni. Billy:)