Taninka
04.01.08,17:50
Ahojte. Potrebujem, súrne, radu.:confused: V júni zaplatil konateľ spoločnosti dlžnú sumu lízingovej splátky. Môj predchodca z nej uplatnil odpočet DPH. No lízíng už spoločnosť zrušila a peniaze poslala späť. Čo s uplatnenou DPH. Je potrebné podať dodatočné DPH? Alebo čo s tým???????:mee:
KEJKA
04.01.08,18:47
najskor treba sformulovať otázku, a postupnosť udalostí zoradiť chronologicky.....
kto je predchodca a čí je to predchodca?
Taninka
04.01.08,19:23
Môj predchodca som mala namysli účtovník, ktorý pracoval v danej spoločnosti predo mnou a zanechal dosť veľké resty. Lízingovú zmluvu lízingová spoločnosť zrušila už v marci ale ešte sa to snažili zachrániť zaplatením dlžnej sumy, no nepomohlo. Splázka sa vrátila.
Zoltán Kovács
04.01.08,20:22
Máme to chápať tak, že ste boli dlžný leasingovej spoločnosti, a preto vám lizingová spoločnosť odobrala predmet lizingu. A pritom z dlžnej sumy, resp. zo sumy čo sa zaplatilo sa uplatnila dph?
KEJKA
04.01.08,20:31
treba pozrieť vyúčtovanie LZ spoločnosti o ukončenom lízingu. Ku ktormu dňu sa to ukončilo.
DPH sa uplatňuje podľa splátkového kalendára. Ak v čase úhrady dlžnej sumy nebol platný, tak treba dať dodatočné DP k DPH.
Taninka
04.01.08,20:45
Ďakujem.