martulienka67
04.01.08,17:16
Chcela by som poprosiť niekoho, kto vlastní parný hrniec na ryžu o jeho názor a skúsenosti s týmto hrncom. Ďakujem.:confused:
Zoltán Kovács
04.01.08,16:18
Na ryžu je nejaký špeciálny parný hrniec? Ja som si myslel, že je to klasická kukta, v ktorom sa varí polievka, zemiaky a všetko možné!
misomiso
04.01.08,16:30
Ja som kupil ryzovar pred asi 10 rokmi v japonsku a je to nas vobec najvyuzivanejsi a najoblubenejsi domaci spotrebic. Ale u nas som to este nevidel. Kde to predavaju?
ormika
04.01.08,16:49
Neviem aký hrniec máš na mysli. My máme klasický parný hrniec s nádobkami čo sa ukladajú na seba. Ak varím ryžu v tomto hrnci, no nie vždy, tak dám asi 200 g ryže a 3 dcl vody do nádoby na ryžu, čajovú lyžičku soli. Ryža je uvarená, resp. uparená cca za 20-30 min. Je výborná, ešte lepšia ak ju vysypeš do misky a dáš tam troška masla. Pri kúpe parného hrnca je v krabici priložený aj návod s receptami.
misomiso
04.01.08,17:25
Aha - tak ja som mal na mysli automaticky ryzovar.
ayya
04.01.08,17:54
martulienka67
05.01.08,10:27
ludmilla
05.01.08,15:10
Ja som kupil ryzovar pred asi 10 rokmi v japonsku a je to nas vobec najvyuzivanejsi a najoblubenejsi domaci spotrebic. Ale u nas som to este nevidel. Kde to predavaju?

Plne súhlasím, my ho máme asi 8 rokov kúpila som ho vo Viedni v nejakom čínskom obchode a nedám naň dopustiť. U nás varí ryžu každý aj deti, je to veľmi jednoduché, hlavne rýchle a zdravé, pretože človek ak nechce nemusí púoužiť žiadny olej. Len sme sa trocha rozmaznali a kupujeme len jasmínovú ryžu.
wagner
05.01.08,20:57
U nás sa ten hrniec na varenie ryže nedá kúpiť? Pozerala som ale nikde som ho v ponuke nevidela.
misomiso
05.01.08,21:02
martulienka67
06.01.08,09:08
Včera som si ten parný hrniec na ryžu kúpila, keď odskúšam, napíšem.
wagner
07.01.08,16:45
No aká je ryža? Kúpila si hrniec v Martine? Pozerala som v Prievidzi a nemali, mám ísť do Martina, tak by som si tam mohla kúpiť. Poraď, kde majú a či to stojí za to kúpiť hrniec:
demo9
07.01.08,20:06
Kupil som si parný hrniec na ryžu a nebol v nom navod na použitie neviem kolko vody treba pridat k varenemu množtvu ryže prosím poradte ďakujem
martulienka67
10.01.08,17:30
Kupovala som v Martine. Ryžu sme málo pred prípravou dochutili, ale inak bola super. Akurát teraz sa v hrnci učí variť mladší syn. Hrniec stál 1.500,-sk.
martulienka67
10.01.08,17:34
Demo, ak pomôžeme, tak v našom hrnci sme mali malú odmerku na ryžu. Takže podľa nej /má 150ml/ 4 odmerky ryže/5odmeriek vody, 5odmeriek ryže/6odmeriek vody . . . Ak budeš chcieť vedieť viac, poradíme.
demo9
10.01.08,19:34
Martulienka velmi pekne dakujem za radu, takze ak som spravne pochopil vzdy sa da o hrncek viac vody ako ryze
Kazu
10.01.08,20:09
Plne súhlasím, my ho máme asi 8 rokov kúpila som ho vo Viedni v nejakom čínskom obchode a nedám naň dopustiť. U nás varí ryžu každý aj deti, je to veľmi jednoduché, hlavne rýchle a zdravé, pretože človek ak nechce nemusí púoužiť žiadny olej. Len sme sa trocha rozmaznali a kupujeme len jasmínovú ryžu.

Jasmínovú ryžu?? To je taká sorta alebo po jasmíne aj voní? :--- Prebudila si vo mne zvedavosť, tuším sa k vám pozvem na večeru. :D
ludmilla
10.01.08,20:29
Jasmínovú ryžu?? To je taká sorta alebo po jasmíne aj voní? :--- Prebudila si vo mne zvedavosť, tuším sa k vám pozvem na večeru. :D

Jasmínová ryža má typickú vôňu a predáva a v rôznych kvalitách, najrahšia je nelámaná a potom sú lámané. Je úplne čistá a veľmi chutná, oplachuje sa iba raz. Kupujem ju 2 x do roka vždy v 20 kg vreciach.
Kazu a na tú večeru kľudme príď. :)
breckova
11.01.08,11:46
Ahoj ludmila.
Prosím Ťa prezraď kam chodíš nakupovať jasmínovú ryžu. Mne ju v 20 kg vreckach doviezli pár krát z Prahy, a teraz sa už pol roka sa k nej neviem dostať. Je podľa mňa najlepšia zo všetkých druhov ryže.
ludmilla
12.01.08,01:33
Ahoj ludmila.
Prosím Ťa prezraď kam chodíš nakupovať jasmínovú ryžu. Mne ju v 20 kg vreckach doviezli pár krát z Prahy, a teraz sa už pol roka sa k nej neviem dostať. Je podľa mňa najlepšia zo všetkých druhov ryže.

Prezradim, kupujem ju vo Viedni na Naschmarkte vlastne v tych typickych azijskych obchodikoch, taktiez tam kupujem sushi ryzu a ostatné ingrediencie do azijskych jedal.
breckova
14.01.08,05:41
Prezradim, kupujem ju vo Viedni na Naschmarkte vlastne v tych typickych azijskych obchodikoch, taktiez tam kupujem sushi ryzu a ostatné ingrediencie do azijskych jedal.
Ďakujem!!!
7lienka
14.03.09,11:24
Dnes som boĺa kúpiť hrniec na rýžu. Odišla som s prázdnou....
Predavač v Datarte v Avione ma chcel presvedčiť, že aj ked je síce v hrnci priamo napísaná odmerka 1,2 l, ale výrobca na návode uvádza objem 2,8l, tak hrniec má veľkosť2,8l. Takže čo vlastne chcem?
Tento prístup našich ľudí ma vždy privádza do úžasu....
Takže hrniec nemám a kupovať ho pôjdem pekne "toť prez čáru k naši susedom do Vídňa"

1,2l je dosť málo. Aký mate objem?
zoja1
16.06.09,06:44
caute ten hrniec sa da kupit v KIKA a je to super vec mam to uz 14 rokov a stale pouzivam , velmi jednoducho sa vari staci umyt ryzu nasypat do hrca ,zaliat vodou cca. 2,5cm nad ryzu -je to cista ryza (ak chcete ochutenú ryzu tak pridat do toho olej alebo maslo+sol, vegeta , cierne korenie moze byt aj kari korenie ) a varit ked sa prepina na wam prestane sa vyparovat tak premiesat a cakat cca.5 minut vtedy je super.
martulienka67
17.06.09,08:20
Ahojky. Ja som si pár týždňov po tom, ako som dala dotaz na poradu hrniec na ryžu kúpila. Neľutujem, mám ho už viac ako rok, je to super pomocník. Vrelo odporúčam.
DanielaSL
17.06.09,15:38
Aký to je vlastne hrniec, lebo tie linky čo sú v príspevkoch na 1. strane sa mi ani jeden nedajú otvoriť .....
wagner
17.06.09,19:43
Mne tie linky idú otvoriť. Je to www.utulne.cz a tam si vyhľadaj spotrebiče
DanielaSL
18.06.09,15:21
No ja teda neviem, ale nenašla som tam nič. :confused: