Paula1
04.01.08,17:21
Ahojte,
rada by som poprosila o radu, kde hladat projekty domov, ake sa stavaju v juznej casti Spojenych statov. Urcite ich poznate z filmov...Sive strechy, cele biele s romantickymi bielymi plotmi :D. Len tak pre inspiraciu. Stacia obrazky, nemusia byt rovno projekty. Dakujem.
misomiso
04.01.08,16:31
Dufam, ze to neches postavit na Slovensku a zaradit sa tak medzi tych, ktori robia so strednej Europy Disneyland !!!
johanides
04.01.08,18:18
http://www.houseplans.com/ napr. tu je niekolko tisic projektov
misomiso: a ty co mas co dufat? kazdy nech si stava co chce. co sa do toho staras?
misomiso
04.01.08,19:18
Tak potom uz rovno nech si kazdy robi co chce. A hlavne potom obdivujme Svajciarsko, (napr.) - ale aj kopec inych krajin, "ako im to tam pekne vyzera"...
badoga
04.01.08,20:42
Keď ideš stavať dom, je potrebné najprv dlho rozmýšľať a predstavovať si v čom budeš bývať nasledujúcich X rokov. Veď ho asi nechceš hneď predať.
Treba stavať "nadčasovo" aby ťa v budúcnosti pri bývaní nič neštvalo.
A treba zohľadniť aj lokalitu, kde bude dom stáť, či sa to čo chceš práve tam hodí. Ináč by to nemuselo dobre dopadnúť.
Niekto vyberá auto aj rok. Dom stojí viac a mal by sa "hľadať" aspoň tak dlho ako auto.
AndrejG
04.01.08,23:47
Mne tie domy romanticke nepripadaju, ale ked sa niekomu pacia, nech ich stavia. Ja som za kazdu srandu, aspon sa nebudu domy podobat ako vajce vajcu. :)
kukučka
05.01.08,00:36
http://www.houseplans.com/ napr. tu je niekolko tisic projektov
misomiso: a ty co mas co dufat? kazdy nech si stava co chce. co sa do toho staras?

:eek:
badoga
05.01.08,15:35
Mne tie domy romanticke nepripadaju, ale ked sa niekomu pacia, nech ich stavia. Ja som za kazdu srandu, aspon sa nebudu domy podobat ako vajce vajcu. :)
Len aby tá stranda samému majiteľovi domu počase neliezla na nervy.
Peter Briatka
07.01.08,08:02
Ked si kazdy bude stavat co chce potom to tu bude vyzerat ako u debilov... Ved tieto domy na slovensku nemaju co robit. Domy su urcene do primorskych resp. "teplých" krajín. Takýto dom by bol na Slovensku ako päsť na oko.
borbi
05.02.08,17:07
mne ani tak nevadi ze si paula vybrala ami styl.zvonku sa mi to sice zda nic moc ale z vnutra na ma posobia celkom inym ale hlavne teplym dojmom a nie dnesne moderne stavbyja by som ale kor uprednostnil kulturu byvania co sa tyka urbanistickeho riesenia a cistoty architektury a vobec uhladnosti oproti nasim castokrat chaotickym zladenim moderno - dobovej arch.radsej romanticky(mozno trochu naivne)ako supermoderne a chaoticky.skratka vyrok jedn. mojho znameho "malebna dedinka".
Mária27
05.02.08,21:09
[quote=kukučka;http://www.houseplans.com/


Tento príspevok treba pochváliť. Je to skutočný poradca.
A domčeky sú pekné.
Richard
05.02.08,21:37
ups ja ani neviem prečo bol ten pôvodný vymazaný :) asi som to z rýchlyka mal za spam ...
r.galovic
06.02.08,09:40
Ked si kazdy bude stavat co chce potom to tu bude vyzerat ako u debilov... Ved tieto domy na slovensku nemaju co robit. Domy su urcene do primorskych resp. "teplých" krajín. Takýto dom by bol na Slovensku ako päsť na oko.

Tak sa choď pozrieť na dom pána ministra Mikolaja do Rajeckých Teplíc
Peter Briatka
06.02.08,10:06
Tak sa choď pozrieť na dom pána ministra Mikolaja do Rajeckých Teplíc

Neviem čo si tým chcel povedať... Ak má podobný dom - to ešte neznamená, že ja som mu to povolil, že by mal estetické cítenie alebo že by tým demonštroval trend - akým by sa mala uberať architektúra na vnútrozemskom Slovensku...
Kuzelnicka
06.02.08,11:56
Podla mna nech si kazdi postavi dom aky sa mu paci.

Horsie su na tom "business" budovy ako obchdone domy, ktore sa stavaju stylom beton,sklo a absolutne nezapadaju do koloritu mesta.
Pavel13
12.03.08,22:28
Dufam, ze to neches postavit na Slovensku a zaradit sa tak medzi tych, ktori robia so strednej Europy Disneyland !!!
Podľa mňa je každý dom pekný keď je upravený a keď má upravené okolie. Pravdu povediac ja by som bol rád keby u nás aspoň pár ulíc vyzeralo tak dobre ako priemerná ulica rodinných domov v amerike. Trochu reality, ako to u nás vyzerá: ww.ciernavoda.info/cl.asp?cl=685 Fakt super, bodrel a všade...
Zlatý to disneyland a americke domky!:)

PS: jedno "w" chýba, nemám ešte 15 príspevkov, múdry admin. :)
kope
14.03.08,11:14
Pavel, to je troska mimo temu. To okolie a ulice v Ciernej vode, to je smutne a je to vizitka samotnej obce a jej samospravy. Tu sa ale bavime o architekture a vyzore rodinnych domov. Domy v Amerike sa od europskych lisia ci uz kvoli odlisnemu zivotnemu stylu, klimatickym podmienkam alebo inym aspektom. Popravde, tiez si neviem predstavit byvanie v takom dome. Niektore veci ma na nich doslova odpudzuje, ale to je vec mojho osobneho nazoru. Urcite ale neposobi pekne ked vedla seba stoji niekolko domov s uplne odlisnou architekturou a vnimanim ucelu. Staci sa pozriet na nemenovany "lacny" hypermarket postaveny priamo v zastavbe bytovych jednotiek alebo na benzinovu pumpu v stede mesta. Je to ako past na oko.
Pavel13
26.03.08,20:10
Pavel, to je troska mimo temu. To okolie a ulice v Ciernej vode, to je smutne a je to vizitka samotnej obce a jej samospravy. Tu sa ale bavime o architekture a vyzore rodinnych domov. Domy v Amerike sa od europskych lisia ci uz kvoli odlisnemu zivotnemu stylu, klimatickym podmienkam alebo inym aspektom. Popravde, tiez si neviem predstavit byvanie v takom dome. Niektore veci ma na nich doslova odpudzuje, ale to je vec mojho osobneho nazoru. Urcite ale neposobi pekne ked vedla seba stoji niekolko domov s uplne odlisnou architekturou a vnimanim ucelu. Staci sa pozriet na nemenovany "lacny" hypermarket postaveny priamo v zastavbe bytovych jednotiek alebo na benzinovu pumpu v stede mesta. Je to ako past na oko.

Ahoj Kope,
ja som len chcel povedať, že podľa mňa je jedno aké domy si ľudia postavia. Hoci aj americké, európske alebo aj ázijské. To je vec vkusu a o tom sa tu môžeme hádať donekonečna. Dôležité je okolie, poriadok a či to všetko je pravidelne udržiavané. Skús uviesť príklad SK ulíc, ktoré toto spĺňajú. No, možno ich nájdeš, ale bude ich málo.....
trevis
26.03.08,21:11
Ked si kazdy bude stavat co chce potom to tu bude vyzerat ako u debilov... Ved tieto domy na slovensku nemaju co robit. Domy su urcene do primorskych resp. "teplých" krajín. Takýto dom by bol na Slovensku ako päsť na oko.


ako bolo spomenute, treba si vybrat nadcasovo ... ved ked sa bude uberat globalne oteplovanie tym spravnym smerom, tak zakratko moze byt aj z nas primorska krajina :)