Miroslav
09.03.05,13:02
Zdravim, rad by som sa dozvedel Váš názor ako písať knihu jázd pri firemnom aute ak má v tech. preukaze uvedenú normu ES (EU). Doteraz som mal zato, že si zvolím mesto a mimo mesta a v knihe jazd to rozlišujem koľko km som prešiel v meste a mimo mesto alebo si zvolím kombináciu a nestarám sa viac kadiaľ auto jazdí. No stretol som sa aj s názorom že treba písať zvlášť km mimomesta (diaľnica...), mesto a kombinácia (jazda ostatnými miestnými komunikáciami). Teda jazdu Žilina - Bratislava rozdelím na tri časti. To sa mi zdá ale nelogické a zbytočné. Môžete ma nejako usmerniť, prípadne poradiť, ktorý zákon sa tým zaoberá a ako je to správne? Ďakujem za rady.
Manual
09.03.05,17:36
Myslím, že zákon striktne neukladá aby sa písali cesty zvlášť na mesto, potom mimo mesta atď. Je tam len doporučenie, že ak niekto jazdí stále v meste a dával by napr. kombinovanú spotrebu, tak bol by stále v nadspotrebe, preto môže použiť spotrebu podla TP pre mesto. Z praxe viem že zo 100 ludí dáva 100 ludí kombinovanú spotrebu. Je to jednoduchšie, však "nejaký bloček sa dá zohnať a aj zahodiť" aby to bolo v poriadku. Asi tolko
Pekný večer želám...
Lucy
09.03.05,17:39
Súhlasím, bolo to teraz niekedy publikované aj Hospodárskych novinách. Ja tiež používam kombinovanú.