Šebestová Jana
04.01.08,19:31
prišiel mi doporučený list, že som v soc. poisťovni dlžná 2899,-sk za mesiac október 2006 a október 2007

od 1.1.2006 som SZČO a platila som si odvody do soc. poisťovne

od 9.10.2006 som PN až doteraz, nemocenské dávky mi vyplácali do 7.10.2007 a od 8.10.2007 mám schválený invalidný dôchodok na 45% postihnutia, ale rozhodnutie som ešte nedostala

podľa všetkého som si mala od 8.10.2007 platiť sociálne odvody, aj keď som ešte PN, rozhodnutie o invalidnom dôchodku môžem čakať do 1 roka
dnes som bola v sociálke, tá referentka, ktorá mi poslala ten dopis je na dovolenke,príde až v pondelok

oslobodená od platenia odvodov by som bola iba vtedy, ak by som mala mieru postihnutia invalidného dôchodku 71%, ale ak by som mala v ruke rozhodnutie, že mi bol priznaný ID,

keďže mám iba 45% tak treba naďalej platiť odvody

to znamená, že ak mi vypočítajú 45% invalidného dôchodku,čo je asi 2800,-sk, tak by som mala odvádzať odvody vyše 2800,-sk ako SZĆO
je to dobrá somarina, to sa potom vôbec neoplatí mať popri živnosti invalidný dôchodok

na úrad práce sa nemôžem prihlásiť, lebo som PN a nedostala by som žiadnu podporu v nezamestnanosti, lebo nemám platené odvody do fondu nezamestnanosti za posledných 4 rokov 3 roky

Nárok na dávku v nezamestnanosti vznikne, ak poistenec v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky.

mám zrušiť alebo pozastaviť živnosť, ukončiť PN a prihlásiť sa na úrad práce, ale potom, ak nebudem poberať podporu, tak sa mi tá doba, ktorú budem evidovaná na ÚP nebude započítavať do odpracovaných rokov a do dôchodku

zamestnať sa nemám šancu, lebo som ŤZP, mám dve barle, som celiatička a neustále chodím po lekároch, teraz ma čaká asi 3 týždňová hospitalizácia a potom liečenie
Šebestová Jana
14.01.08,19:01
tak som ten nedoplatok nakoniec musela zaplatiť, lebo som bola dobrovoľne poistená a od 8.10.2007 som si už musela platiť odvody,bolo skoro 10tisíc

dodatočné odhlásenie neexistuje, tak som sa musela dnešným dňom odhlásiť, lebo teraz som na PN, ale nepoberám nemocenské dávky a nemala by som si z čoho platiť mesačne 2848,-sk odvody do sociálnej poisťovne
toto obdobie sa mi nebude započítavať do odpracovaných rokov a do dôchodku