mzdár
04.01.08,21:15
Pracujem v oblasti spracovania miezd a personalistiky ako mzdový účtovník a personalista. Chcel by som využiť svoje vedomosti a ponúkať za úhradu pre zamestnancov prípadne firmy poradenstvo z oblasti Zákonníka práce, Zdravotného a sociálneho poistenia, Dani zo závislej činnosti a ďalších zákonov súvisiacich so mzdami a personalistikou. Je možné ponúkať tento druh služby na živnosť, prípadne ako s.r.o. O aký druh živnosti by sa jednalo, má niekto s takouto činosťou praktické skúsenosti?
Ďakujem za rady.
Zoltán Kovács
04.01.08,20:17
Pracujem v oblasti spracovania miezd a personalistiky ako mzdový účtovník a personalista. Chcel by som využiť svoje vedomosti a ponúkať za úhradu pre zamestnancov prípadne firmy poradenstvo z oblasti Zákonníka práce, Zdravotného a sociálneho poistenia, Dani zo závislej činnosti a ďalších zákonov súvisiacich so mzdami a personalistikou. Je možné ponúkať tento druh služby na živnosť, prípadne ako s.r.o. O aký druh živnosti by sa jednalo, má niekto s takouto činosťou praktické skúsenosti?
Ďakujem za rady.

Áno je to možné aj na živnosť, aj ako s.r.o. Voľnou živnosťou je napr. vedenie účtovníctva a poradenstvo v tejto oblasti. (Bohu žiaľ).
mzdár
05.01.08,12:47
Smith ďakujem za radu.
Ešte by som potreboval poradiť kde nájsť sadzby za poradenstvo ktoré používajú advokáti, notári a pod.
Pokiaľ by som si založil živnosť poradenstvo v oblasti miezd a personalis.existujú nejaký zákon ktorý predpisuje výšku odmeny za poradenstvo?
Johanka
05.01.08,12:54
Chápem dobre - nechceš personalistiku a mzdy vykonávať, ale v tejto oblasti poskytovať iba poradenstvo ?
brm
05.01.08,16:49
:D
Smith ďakujem za radu.
Ešte by som potreboval poradiť kde nájsť sadzby za poradenstvo ktoré používajú advokáti, notári a pod.
Pokiaľ by som si založil živnosť poradenstvo v oblasti miezd a personalis.existujú nejaký zákon ktorý predpisuje výšku odmeny za poradenstvo?
:Dno, ako mzdárka robím na živnosť už 5 rokov, ale v živote ma nenapadlo rozmýšľať o cenách ako u notárov či právnikov...alebo chceš konkurovať dobrej duši Morike? aj tá má podľa všetkého také ceny ked má na Versaceho...hehe
Johanka
05.01.08,17:04
Keď uvážim, že cena za spracovanie miezd sa pohybuje v závislosti od regiónu od 100-300 Sk/prac/mes. - abstrahujem od extrémov :), pričom je podľa mňa prirodzenou súčasťou tejto ceny aj poradenstvo, tak neviem ....

Ako zadefinovať živnosť ? Daňové poradenstvo - na to je potrebná licencia daňového poradcu, právne poradenstvo ( Zákonník práce je právna norma) - advokáti, možno ekonomické poradenstvo - tam sa toho zmestí ;) ...
FAA
05.01.08,17:37
Pracujem v oblasti spracovania miezd a personalistiky ako mzdový účtovník a personalista. Chcel by som využiť svoje vedomosti a ponúkať za úhradu pre zamestnancov prípadne firmy poradenstvo z oblasti Zákonníka práce, Zdravotného a sociálneho poistenia, Dani zo závislej činnosti a ďalších zákonov súvisiacich so mzdami a personalistikou. Je možné ponúkať tento druh služby na živnosť, prípadne ako s.r.o. O aký druh živnosti by sa jednalo, má niekto s takouto činosťou praktické skúsenosti?
Ďakujem za rady.

To akože, vy budete radiť a niekto iný bude robiť mzdy? .... U mňa, a určite aj u ostatných je poradenstvo pevnou súčasťou spracovávania mzdovej agendy, inač si to neviem predstaviť. A samozrejme sa to týka aj spracovávania účtovníctva.
Danila
05.01.08,17:57
To akože, vy budete radiť a niekto iný bude robiť mzdy? .... U mňa, a určite aj u ostatných je poradenstvo pevnou súčasťou spracovávania mzdovej agendy, inač si to neviem predstaviť. A samozrejme sa to týka aj spracovávania účtovníctva.Ja osobne celkom nechápem, prečo by to tak nemohlo byť. Stačí sa pozrieť na príspevky na Porade od zadávateľov. Vedia síce pracovať na PC, ale potrebujú často základné informácie o mzdách, výpočtoch, daňových bonusoch,...atď. Celkom určite má také poradenstvo opodstatnenie, a je v značnej miere využívané klientelou SZČO aj právnických osôb. Otázna je kvalita poradenstva, a tak som trošku mrkla na dotazy nášho mzdára. Na funkciu poradcu sa mi to až tak celkom nepozdáva.:):eek:
Jarka V.
27.05.08,16:18
vie mi niekto poradit....potrebujem nejake informacie ohladom smernic k personalistike pre ISO