Megen
04.01.08,20:50
CHcem sa spytat, nakolko by sidlo podnikania bola bytova adresa, co si mozem kupit za prispevok pre zacatie podnikania.

Viem, ze pocitac a SW.....ale potreboval by som aj stol pod PC, tlaciaren, nejaku skrinu, ci komodu, policu na papiere, ci dokumenty.....sanony ....

Mozem teda pouzit peniaze na vybavenie kvazi malej kancelarie v byte ? Na urade mi povedali, ze chodia danovaci na kontrolu.......ale presne informovat ma uz nemali cas a ja chcem kludne spavat.
Denisa Višňáková
05.01.08,09:10
CHcem sa spytat, nakolko by sidlo podnikania bola bytova adresa, co si mozem kupit za prispevok pre zacatie podnikania.

Viem, ze pocitac a SW.....ale potreboval by som aj stol pod PC, tlaciaren, nejaku skrinu, ci komodu, policu na papiere, ci dokumenty.....sanony ....

Mozem teda pouzit peniaze na vybavenie kvazi malej kancelarie v byte ? Na urade mi povedali, ze chodia danovaci na kontrolu.......ale presne informovat ma uz nemali cas a ja chcem kludne spavat.
Nedávno jedna známa zariaďovala kanceláriu v byte a z príspevku mohla nakupovať pc, SW, skrinky, stôl, tlačiareň, všetko čo potrebuje na rozbeh okrem spotrebného materiálu ako napr. papier, tlačivá, perá a tak, všetko čo nakúpiš musí mať záručný list a záručnú dobu 2 roky, pretože min. toľko musíš podnikať aby si nemusel vrátiť dotácie. Čiže z toho čo si napísal by som vynechala asi tie šanony a dokumenty ale inač ostatné môžeš.
veronikasad
05.01.08,09:14
CHcem sa spytat, nakolko by sidlo podnikania bola bytova adresa, co si mozem kupit za prispevok pre zacatie podnikania.

Viem, ze pocitac a SW.....ale potreboval by som aj stol pod PC, tlaciaren, nejaku skrinu, ci komodu, policu na papiere, ci dokumenty.....sanony ....

Mozem teda pouzit peniaze na vybavenie kvazi malej kancelarie v byte ? Na urade mi povedali, ze chodia danovaci na kontrolu.......ale presne informovat ma uz nemali cas a ja chcem kludne spavat.
z príspevku na začatie podnikania si môžeš zakúpiť len to, čo máš v podnikateľskom pláne. Ak máš miesto podnikania v byte, nie je žiadny problém.
Robím tiež učto doma a príspevok som použila na zakúpenie PC, tlačiarne a kanc. nábytku.

----------
Veronika
Denisa Višňáková
05.01.08,16:15
z príspevku na začatie podnikania si môžeš zakúpiť len to, čo máš v podnikateľskom pláne. Ak máš miesto podnikania v byte, nie je žiadny problém.
Robím tiež učto doma a príspevok som použila na zakúpenie PC, tlačiarne a kanc. nábytku.

----------
Veronika
Hej to je pravda že môžeš kúpiť len to čo máš v podnikateľskom pláne, v ktorom musíš uviesť aj predpokladané ceny, pretože potom ti uznajú pri kontrole o 2 roky za každú položku len toľko koľko si mal v podnikateľskom pláne, aby som to lepšie vysvetlila napíšem ti príklad: v pláne budeš mať stolík pod počítač v cene 4000,- ale v skutočnosti zaň dáš 4500,- uznajú ti len 4000,- nie 4500,- čiže doporučujem ti pri podnikateľskom pláne vychádzať so skutočných cien nábytku, počítača,... a mierne tieto ceny nadhodnotiť aby si sa potom do toho zmestil. Dúfam že som to nenapísala príliš čudne ale dnes mi to nejak nepáli. :)
Megen
06.01.08,12:22
Dakujem, pomohli ste mi, chcem sa spytat, ci ten prispevok, bude potom v dalsom roku i zdaneny. Skratka ci sa mam pripravit, ze budem musiet z tej sumy odviest dan.....dakujem moc.....