vilob
04.01.08,21:00
chceme uzatvoriť zmluvu so študentom na základe ktorej pre nás vykoná prieskum trhu. ktorú zmluvu použiť? mandátnu alebo zmluvu o dielo?
Zoltán Kovács
04.01.08,20:08
chceme uzatvoriť zmluvu so študentom na základe ktorej pre nás vykoná prieskum trhu. ktorú zmluvu použiť? mandátnu alebo zmluvu o dielo?

A čo tak dohodu o brigadnickej praci študenta?

P.S. Kludne si mohol pokračovať v tej teme, kde sme preberali zdanenie prijmu zo zmluvy o dielo.
vilob
04.01.08,20:22
nebola som si istá, či to nebude "mimo témy". "šéfovci" nechcú uzatvoriť zmluvu o brig. práci študenta kvôli plateniu odvodov a prihlasovačkám a odhlasovačkám na soc.poisť. tak kvôli tomu pátram po nejakom inom spôsobe...
Zoltán Kovács
04.01.08,20:25
nebola som si istá, či to nebude "mimo témy". "šéfovci" nechcú uzatvoriť zmluvu o brig. práci študenta kvôli plateniu odvodov a prihlasovačkám a odhlasovačkám na soc.poisť. tak kvôli tomu pátram po nejakom inom spôsobe...

V prípade tejto konkrétnej práci (prieskum trhu) asi by som preferoval mandátnu zmluvu pred zmluvou o dielo.
Melnick
04.01.08,20:39
I keď .... opakovaná práca ...... zaváňa to aj tak závislosťou.:)/ nie na rastlinky. :)/
Zoltán Kovács
04.01.08,20:40
I keď .... opakovaná práca ...... zaváňa to aj tak závislosťou.:)

Nevieme či ide o jednorázovy prieskum trhu, alebo ide o anketára, ktorý bude pracovať pre agentúru počas celého roka podľa potreby.
vilob
04.01.08,20:42
vďaka za odpovede:-)
vilob
04.01.08,20:44
prepáč smith, nejako som prehliadla tvoju otázku. zrejme to bude jednorázovka. potom by nemal byť problém s tou mandátnou zmluvou. ešte raz vďaka