virka
04.01.08,21:39
Mohla by som poprosiť o radu, ako postupovať pri zadávaní jednotlivých dokladov do programu pri platcovi Dph v dosackej verzií. Najprv zadať do knihy daňových dokladov a potom si to ťahá do peňažného denníka? Ďakujem za pomoc. Virka
Zoltán Kovács
04.01.08,20:42
Mohla by som poprosiť o radu, ako postupovať pri zadávaní jednotlivých dokladov do programu pri platcovi Dph v dosackej verzií. Najprv zadať do knihy daňových dokladov a potom si to ťahá do peňažného denníka? Ďakujem za pomoc. Virka

Odberateľské a dodávateľské fa, treba zadávať cez knihy fa odoslaných alebo došlých. Automaticky ich zaradí do knihy daň.dokladov. Pokladňu príjem a výdaj najprv do knihy daň.dokladov a potom do peň.denníka. A pohyby na účte tak isto. Samozrejme mám na mysli iba tie, ktoré majú dočinenie s DPH.
virka
04.01.08,20:52
Ďakujem, a mohli by ste mi vysvetliť podrobnejšie postup pri PPD a VPD ako zadávate a či najprv vojdete do knihy daň. dokl. a potom klávesovými skratkami sa to prenáša do peň. denníka.Ďakujem
Zoltán Kovács
04.01.08,20:53
Ďakujem, a mohli by ste mi vysvetliť podrobnejšie postup pri PPD a VPD ako zadávate a či najprv vojdete do knihy daň. dokl. a potom klávesovými skratkami sa to prenáša do peň. denníka.Ďakujem

Volakedy som to robil presne tak ako opisuješ. Ale už tri roky používam win verziu, takže neviem čo všetko sa od tej doby zmenilo.
Orsz
04.01.08,21:11
Ďakujem, a mohli by ste mi vysvetliť podrobnejšie postup pri PPD a VPD ako zadávate a či najprv vojdete do knihy daň. dokl. a potom klávesovými skratkami sa to prenáša do peň. denníka.Ďakujem

V parametroch sa to dá nastaviť. Začneš v knihe daňových dokladov, a tam sa ťa hneď spýta, či zapísať do PD, dáš áno a zapíšeš, a hneď po zápise sa ťa ešte spýta, či dať do peňažného denníka. Toto nastavenie sa robí v knihe daňových dokladov. Do knihy daňových dokladov vstúpiš z otvoreného peňažného denníka stlačením šípky doprava (neviem tu napísať šípku, ale myslím tú na klávesnici :) ).