ludo70
05.01.08,09:29
Prosím o radu:
Prijal som faktúru na zaplatenie internetu za obdobie október až december 2007, suma 1500 Sk. Uhradil som v hotovosti mesiac október /500Sk/, potom november /500Sk/ Mám 2 PPD. Od decembra som internet zrušil. Prišla mi faktúra-dobropis na zvyšnú sumu. Ako to mám v Alfe zaučtovať?
ludo70
05.01.08,12:13
Poradí mi niekto?
Lydka R
05.01.08,12:42
Prosím o radu:
Prijal som faktúru na zaplatenie internetu za obdobie október až december 2007, suma 1500 Sk. Uhradil som v hotovosti mesiac október /500Sk/, potom november /500Sk/ Mám 2 PPD. Od decembra som internet zrušil. Prišla mi faktúra-dobropis na zvyšnú sumu. Ako to mám v Alfe zaučtovať?

Neviem v Alfe, neúčtujem v nej.
Ale ja vo svojom zaúčtujem dobropis ako DF s mínusom a následne vypárujem s faktúrou, ku ktorej je ten dobropis. A týmto budú uhradené obidve, aj dobropis, aj pôvodná fa.
tinaM
05.01.08,12:54
Prosím o radu:
Prijal som faktúru na zaplatenie internetu za obdobie október až december 2007, suma 1500 Sk. Uhradil som v hotovosti mesiac október /500Sk/, potom november /500Sk/ Mám 2 PPD. Od decembra som internet zrušil. Prišla mi faktúra-dobropis na zvyšnú sumu. Ako to mám v Alfe zaučtovať?
Prijatú fa. si zapísal do evidencie záväzkov v sume Sk 1.500,-.

Z pokladne si uhradil 2x po 500,- Sk. Účtoval si výdaj z pokladne ako čiastkovú úhradu Sk 500,- cez F7 si si vytiahol z evidencie záväzkov fa na 1.500,- Sk ale dal si tam úhradu len Sk 500,-. Rovnako si zaúčtoval aj tých druhých Sk 500,-.- výdaj - prev.réžia.

Keďže fa bola vystavená na Sk 1.500,-a internet si v mesiaci 12/2007 už nepoužíval, dodávateľ Ti vystavil na tých Sk 500,- dobropis.

Ten zapíšeš do evidencie záväzkov mínusom a účtuješ cez interné doklady výdaj- cez F7 si vytiahneš z evidencie záväzkov ten dobropis a zaúčtuješ.
Potom druhým zápisom cez interné doklady výdaj - z evidencie záväzkov cez F7 si vytiahneš vystavenú fa dodávateľom na Sk 1.500,- a zaútuješ sumu Sk 500,-. Bude to ako zápočet.

Ak Ti nebude voľačo jasné, tak sa ozvi :).
ludo70
05.01.08,12:56
Veľmi ďakujem. Dúfam že sa mi to podarí.
ludo70
05.01.08,13:10
Skúšam zaevidovať interný doklad =výdaj -500Sk. Pýta sa ma, či chcem uložiť ako uzavierkový doklad. Čo s tým? A čo ďalej? Potrebujem v evidencii záväzkov vyrovnať vlastne dve faktúry. Jednu mínusovu -dobropis /to už mám/, a druhú 1500Korunovú, teda zvyšných 500Sk/to potrebujem vyrovnať plusovým znamienkom?/.
tinaM
05.01.08,15:50
Skúšam zaevidovať interný doklad =výdaj -500Sk. Pýta sa ma, či chcem uložiť ako uzavierkový doklad. Čo s tým? A čo ďalej? Potrebujem v evidencii záväzkov vyrovnať vlastne dve faktúry. Jednu mínusovu -dobropis /to už mám/, a druhú 1500Korunovú, teda zvyšných 500Sk/to potrebujem vyrovnať plusovým znamienkom?/.
Uložiť ako uzávierkový doklad? -nie
Tých Sk 500,- plusovým znamienkom. Ak si dáš cez F7 tak Ti to urobí samo a v záväzkoch Ti "vybieli" riadok.
Potom si dáš vytlačiť tie interné doklady cez tlač, interné doklady a dáš si tam dátum, kedy si to účtoval. Môžeš si dať tlačiť 2 doklady na jeden hárok papiera.
ludo70
06.01.08,17:01
Ďakujem pekne. A ešte jedná otázka:
Platím nájom v hotovosti /PD a VD/ kde sú aj energie. Koncom roka som dostal vyúčtovanie - faktúru, kde mi vracajú peniaze. Ako postupovať? Zaevidovať faktúru medzi prijaté, vypísať prijmový doklad, v evidencii faktúr vybrať uvedenú faktúru a iba dopísať do kolonky úhrady číslo PD? Je to tak správne? v Alfe.