mata021
05.01.08,10:30
Ahojte.Chcela by som poradiť...Chcem si v RD spraviť Zlatnícku dielňu ako živnostník,pričom stroje na elektrinu nebudem potrebovať,všetko budem robiť ručne.Moje zameranie bude len na opravy šperkov,preto neviem či si musím dať elektrickú prípojku alebo nie.Každý mi povie inak.Ďakujem za skorú radu.:)
hanelie
05.01.08,09:42
pre prevádzku potrebuješ povolenie MÚ resp. OÚ a jedným zo splnených bodov je aj preukazateľné pripojenie elektrickej energie, pravdepodobne bude potrebné zažiadať aj o zmenu určitej časti stavby na podnikateľský účel...
misomiso
05.01.08,09:47
pre prevádzku potrebuješ povolenie MÚ resp. OÚ a jedným zo splnených bodov je aj preukazateľné pripojenie elektrickej energie, pravdepodobne bude potrebné zažiadať aj o zmenu určitej časti stavby na podnikateľský účel...

Mam aktualnu informaciu - OU resp. MU uz prevadzku nepovoluju, iba sa im zriadenie prevadzky oznamuje. Kazdy ma podla ustavy pravo podnikat, kde chce (citujem, co mi povedali).

Co sa tyka tej pripojky - ak ju nepotrebujes, tak si ju nezriaduj. Ale uprimne povedane - neviem si to velmi predstavit, ved svetlo asi potrebujes, a su dni, ked aj cez obed treba svietit.
mata021
05.01.08,10:36
To znamená,že si ju musím dať.Dobre...a stačí to dnes len nahlásiť a prídu ju vlastne len spraviť?A čo s el.tarifami,kolko sa platí najnižšia tarifa pre živnostníkov.je to vôbec nejako rozdelené.
hanelie
05.01.08,10:42
Chcem si v RD spraviť Zlatnícku dielňu
môžeš to trošku špecifikovať - v RD asi máš zapojenú el. prípojku
hanelie
05.01.08,10:48
A čo s el.tarifami,kolko sa platí najnižšia tarifa pre živnostníkov.je to vôbec nejako rozdelené.
neviem či to ešte platí / skúsi niekto zdatnejší poradiť? / ale ak si nebudeš uplatňovať el. energiu v účto, tak nemusí byť uskutočnená zmena v odbere el. en. pre súkromnú osobu all. živnostníka / to platí pre podnikanie v súkromnom RD/
mata021
05.01.08,11:23
Mám v RD nevyužitú miestnosť a v nej si chcem spraviť dielňu.opravy budem robiť mechanicky ručne nie elektricky.
hanelie
07.01.08,09:44
mata, najistejšie bude zistiť si podmienky priamo na MÚ / OÚ