osina
05.01.08,13:43
Zdravím, začínam účtovať v JU skladové hospodárstvo novinového stánku, problém je v tom, že klientka mi prezradila, že neblokuje do registračnej pokladne každý predaj tak sa teraz zamýšľam ako mi účtovný stav bude sedieť na skutočný. Má s tým niekto skúsenosť? Dá sa to nejako skompenzovať aby to sedelo?
tetrisss
05.01.08,15:16
Samozrejme jej to sediet nebude, pokial vsetko co nakupila ma v prijme, to je jasne, podla mna dodatocne sa s tym neda nic robit.
Kto chce klamat, musi sa tomu rozumiet.
veronikasad
05.01.08,15:20
Zdravím, začínam účtovať v JU skladové hospodárstvo novinového stánku, problém je v tom, že klientka mi prezradila, že neblokuje do registračnej pokladne každý predaj tak sa teraz zamýšľam ako mi účtovný stav bude sedieť na skutočný. Má s tým niekto skúsenosť? Dá sa to nejako skompenzovať aby to sedelo?
Pokiaľ sa jedná len o tlač, kde nie je povinnosť evidencie tržieb reg.pokladňou, tam sa to dá urobiť, lebo na faktúre od dodávateľa tlače sú predajné aj nákupné ceny. Na základe inventúry rozdiel doúčtuješ do príjmov. S ostatným tovarom je to horšie - ako účtovníčka tu žiadne úpravy nerob, zodpovednosť je na majiteľke stánku.

-------
Veronika
osina
05.01.08,15:33
Podľa toho čo píšete to nevyzerá najlepšie ona totiž predáva aj iný tovar ako je denná tlač. Iste zodpovednosť je jej.
veronikasad
05.01.08,15:38
Podľa toho čo píšete to nevyzerá najlepšie ona totiž predáva aj iný tovar ako je denná tlač. Iste zodpovednosť je jej.
To je OK, že predáva, ale tržbu zaň by mala evidovať reg.pokladňou. Ak tak nerobí ... najnižšia pokuta pri kontrole na prevádzke za nenablokovaný tovar je 10 tis. SK. Do výkazu o majetku a záväzkoch uveď stav zásob, aký ti predloží s inventúrou. Ostatné nechaj na kontrolorov DU.

--------
Veronika
osina
05.01.08,15:56
Takže na výkaze bude mať iný stav zásob ako v účtovníctve v sklade?
tetrisss
05.01.08,16:40
No bude mat prebytokv zasobach a to bude tazko vysvetlovat, ak jej chces pomoct, treba ten stav dat taky ako ma byt a nech to douctuje v pokladni tento rok, ine riesenie nevidim a treba jej pripomenut, ze uctovnictvo je roky prepracovany system, ktory bez rozumu neobabres:D.