rickman
05.01.08,13:57
Ahojte vsetci! :)

Uz dlhsie ma trapi jedna vec a prislo mi to ako dobry napad zacat diskusiu tu na porade (teda ak vas zaujme). Preto budem velmi rad, ak si najdete kusok casu a prispejete svojim nazorom. Verim, ze to prinesie uzitok viacerym uzivatelom porady.
(samozrejme som hladal, ci uz podobna tema existuje, ale nenasiel som)

Kedze ludia su rozni, reaguju na tie iste veci inac.
Taktiez som na vlastnej kozi zistil, ze komplexna uprimnost sa v skutocnosti pri pisomnej komunikacii akosi nevyplaca.
Pri obchodnej korespondencii a najma prave v uvodnej sprave o predstaveni sa, voli nadviazat spolupracu moze mat akakolvek chyba velmi neprijemne nasledky.

Moja otazka znie, ako by ste a na co by ste si davali pozor pri pisani uvodneho listu neznamej spolocnosti, v ktorej im ponukate spolupracu?
Urcite, kazda firma ma svoje podmienky spoluprace.
Ako sa vhodnym listom pretlacit aj tam, kde ste mimo ich kriterii?

Dakujem za odpovede a prajem kazdemu pekny vikend :rolleyes:..
jopo.home
08.01.08,08:37
tak to by aj mna zaujimalo:D
Iveta98765
14.01.08,13:43
tak na toto Ti zadarmo neodpovie nikto!
TinkiDinki
23.01.08,08:58
Nejde o to že či zadarmo, ale

- myslím si že univerzálny návod neexistuje.
- tiež si myslím že jedným listom sa to vyriešiť nedá
- tí čo sa nám "pchajú" k nám idú všetkými možnými "otvormi"
- E-mail, telefón, list, osobná návšteva
- pozvánka na výstavu, na prednášku (bezplatne)

- mne osobne na všetkom tom "prezentovaní" chýbajú
- cenové
- dodacie podmienky
- možnosť prvého odkladu platby
- alebo možnosť skutočného vyskúšania odbytu v reáli
- darmo mi v letáku niekto slúbi ako to pôjde na odbyt
- a vreáli sa ukáže že sa predá jedna vec za rok;)
m.i.r.e.c
12.02.08,20:56
Ide o podobnú vec, ako pri pohovore do zamestnania. Celkovú úpravu spomínať nebudem, tá je samozrejmá. Ide o ponúknutie spolupráce, pričom treba spomenúť pozitíva, ktoré ponúkaš, aj tie, ktoré nie sú obsiahnuté v kritériach. Negatíva, prípadne kritéria, ktoré nie sú splnené rozhodne netreba spomínať. Ďalej je to už iba na danej firme.
33andrea
16.02.08,17:51
Ahoj,

ak mozmem moj nazor :), urcite to musi byt ponuka napisana strucne, ale zaujimavo, aby to dotycne firmy oslovilo - aspon niektore. Presny navod Ti neda nik, to je take malicke obchod. tajomstvo :). Ak bude ponuka rozsiahlejsia, aj s najlepsim umyslom, pravdepodobne skonci v kosi. Dnes uz chodi velmi vela ponuk a je to aj dost otravne, tak preto. V zahranici to casto skonci ako spam a obsirnejsia ponuka je pokladana za nieco velmi neslusne...to sa nerobi..:confused:...aj vlastne skusenosti. Myslim tym komunikacia mail, list, telef.. Mozes skusit sice vsetky sposoby, ale hlavne strucne a kreativne:) . Vela kreativity pri pisani :rolleyes:
anklar
10.03.08,16:43
Ahoj,

ak mozmem moj nazor :), urcite to musi byt ponuka napisana strucne, ale zaujimavo, aby to dotycne firmy oslovilo - aspon niektore. Presny navod Ti neda nik, to je take malicke obchod. tajomstvo :). Ak bude ponuka rozsiahlejsia, aj s najlepsim umyslom, pravdepodobne skonci v kosi. Dnes uz chodi velmi vela ponuk a je to aj dost otravne, tak preto. V zahranici to casto skonci ako spam a obsirnejsia ponuka je pokladana za nieco velmi neslusne...to sa nerobi..:confused:...aj vlastne skusenosti. Myslim tym komunikacia mail, list, telef.. Mozes skusit sice vsetky sposoby, ale hlavne strucne a kreativne:) . Vela kreativity pri pisani :rolleyes:

Ahoj, Andrea.
Tvoj názor ma zaujal. Nepoznám však rozlišovaciu mieru, podľa ktorej určuješ (alebo je určované), ktorá ponuka je rozsiahlejšia (obšírnejšia, teda tá neslušná) a ktorá je tá korektná, čiže v správnom alebo tolerovanom rozsahu. Čo znamená "rozsiahlejšia ponuka"? Počíta sa to na strany alebo na centimetre?
Koľkostranová ponuka je ešte slušná a nad aký počet strán už neslobodno ísť?
Aj preto si ma svojím príspevkom zaujala, že som si uvedomila - ja hádžem do koša práve tie málo rozsiahle ponuky.
Nemám tam čo čítať - nedávajú mi dostatok informácií, tým sa pre mňa stávajú nezaujímavými. Ďalej, ak mi ponuka dáva primálo informácií, cítim okamžitú nedôveru, že niečo za tým je, niečo, na čo by som určite doplatila, ak to okamžite neroztrhám. Možno, v tej-ktorej krajine si mentalita vyžaduje iné formy ponúk. Mohla by si mi, prosím, povedať odkiaľ čerpáš informáciu o správnom rozsahu ponuky ?
Baty
19.02.13,18:17
Podla zákona o reklame 147/2001 § 3 čislo sedem : Reklama sa nesmie šíriť automatickým telefonickým volacím systémom, telefaxom a elektronickou poštou bez predchádzajúceho súhlasu ich užívateľa, ktorý je príjemcom reklamy.

znamena to, že mám vopred kontaktovať firmu telefonicky alebo mailom, či im mozem zaslať ponuku ?? dikes
tictac7
19.02.13,18:24
Podla zákona o reklame 147/2001 § 3 čislo sedem : Reklama sa nesmie šíriť automatickým telefonickým volacím systémom, telefaxom a elektronickou poštou bez predchádzajúceho súhlasu ich užívateľa, ktorý je príjemcom reklamy.

znamena to, že mám vopred kontaktovať firmu telefonicky alebo mailom, či im mozem zaslať ponuku ?? dikes

...áno, a aj keď máš kontakt z verejných zdrojov (možno aj z takých, za ktoré platí)....a určite nie po telefóne.... a dobre si ten súhlas odlož (skúsenosť z obdobia asi 3 roky späť)