vanilla_ice
05.01.08,14:53
Ahoj. Som zivnostnik, prevadzkujem ohlasovaciu zivnost a uplatnujem si pausalne naklady 40 %. Chcem sa opytat, ci nie je mozne si zaroven uplatnit naklad na stravne, a znizit si tak zaklad dane z prijmu. Je to mozne aj pri pausalnych nakladoch, alebo len pri presnom uctovani vsetkych nakladoch? Dakujem.
veronikasad
05.01.08,13:59
Ahoj. Som zivnostnik, prevadzkujem ohlasovaciu zivnost a uplatnujem si pausalne naklady 40 %. Chcem sa opytat, ci nie je mozne si zaroven uplatnit naklad na stravne, a znizit si tak zaklad dane z prijmu. Je to mozne aj pri pausalnych nakladoch, alebo len pri presnom uctovani vsetkych nakladoch? Dakujem.
V paušálnych výdavkoch sú zahrnuté všetky výdavky daňovníka okrem zaplatených preddavkov na zdrav.poistenie a zaplateného poistného do soc.poistovne /aj dobrovolne poistená osoba/.
Zakúpenie stravných lístkov ti pri paušálnych výdavkoch k zníženiu základu dane nepomôže.

-------
Veronika
Lydka R
05.01.08,14:00
Ahoj. Som zivnostnik, prevadzkujem ohlasovaciu zivnost a uplatnujem si pausalne naklady 40 %. Chcem sa opytat, ci nie je mozne si zaroven uplatnit naklad na stravne, a znizit si tak zaklad dane z prijmu. Je to mozne aj pri pausalnych nakladoch, alebo len pri presnom uctovani vsetkych nakladoch? Dakujem.

http://www.porada.sk/t30813-pausalne-vydavky.html
vanilla_ice
05.01.08,14:56
Dakujem.