gaerys
05.01.08,19:58
Vela som tu toho o podnikateslkom a beznom ucte precitala a dozvedela sa,ale nedopartala som sa este k jednej veci ktora ma zaujima: Som zivnostnicka a chcem si zalozit ucet na podnikanie,ale nie podnikatelsky ale osobny ktory budem pouzivat na podnikanie.Predpokladam,ze pri zakladani osobneho alebo bezneho uctu sa neudava ico (pri podnikatelskom asi ano) len osobne meno a adresa.Mozem potom normalne dat vypis z uctu uctovnicke nech mi to da do nakladov ked tam neni ico?neviem ci som to napisala dostatocne zrozuminelne.dakujem gaerys:)
Dáša_
05.01.08,19:03
Môžeš, len banka môže mať vo svojich podmienkach, že osobný účet nebudeš používať na podnikanie. Mrkni na to.
Lydka R
05.01.08,19:05
Vela som tu toho o podnikateslkom a beznom ucte precitala a dozvedela sa,ale nedopartala som sa este k jednej veci ktora ma zaujima: Som zivnostnicka a chcem si zalozit ucet na podnikanie,ale nie podnikatelsky ale osobny ktory budem pouzivat na podnikanie.Predpokladam,ze pri zakladani osobneho alebo bezneho uctu sa neudava ico (pri podnikatelskom asi ano) len osobne meno a adresa.Mozem potom normalne dat vypis z uctu uctovnicke nech mi to da do nakladov ked tam neni ico?neviem ci som to napisala dostatocne zrozuminelne.dakujem gaerys:)

Myslím, že na výpisoch z BU sa neuvádza IČO, len majiteľ účtu. Akurát označenie účtu bude osobný, nie podnikateľský.
gaerys
05.01.08,19:10
takze ak tomu spravne rozumiem.nemal by byt problem s tym,ze na vypse z uctu nemam ico,len svoje osobne meno ktore je zaroven aj moj podnikatelsky nazov,ale musim si dat pozor na to ked budem podpisovt zmluvu,aby tam nebolo napisane ze sa tento ucet smie pouzivat IBA NA OSOBNU POTREBU.spravne?teda vaze to ico nevadi?:)
Dáša_
05.01.08,19:16
nie, nevadí. Na výpise z vub ico je, na výpise z dexie ico nemam. Prave som to kontrolovala.
gaerys
05.01.08,19:20
dakujem velmi pekne velmi ste mi pomohli.prave surfujem po strnkach bank ktore mam poruke,ktora ma najlepsie produkty a hlavene ceny.
Anik
05.01.08,20:03
napr. Dexia teraz upozornila jedného môjho klienta nato že mu tam chodia peniaze z ÚP a že ten účet nie je podnikateľský
aj keď ten účet bude ako osobný musíš ho mať nahlásený na DÚ
Anika
gaerys
05.01.08,20:28
to som si vedoma,ze ho musim nahlasit na DU.ja budem na tento ucet vkladat peniaze v hotovosti,nik mi tam neuhradza faktury.chcem si ho zalozit len na platenie:najmu, telefonu (firemneho) socialky,zdravotky a uhrada elektriny-elektrarnam.
dadasv
05.01.08,22:35
Mám tiež otázku k tejto téme. Môj klient chce zrušiť "podnikateľský účet" a ponechať si len osobný. Vraj aby zbytočne neplatil poplatky dvojmo. Ja som mu radila, aby radšej zrušil osobný, ale to nechce, pretože mu tam chodí dôchodok a on nechce hlásiť zmenu. Je to teda možné, aby používal aj na podnikanie len osobný účet? Bude z neho platiť odvody aj úhrady záväzkov. Odporuje to nejakému predpisu?