rickman
05.01.08,20:15
Ahojte vsetci! :)

Uz dlhsie ma trapi jedna vec a prislo mi to ako dobry napad zacat diskusiu tu na porade (teda ak vas zaujme). Preto budem velmi rad, ak si najdete kusok casu a prispejete svojim nazorom. Verim, ze to prinesie uzitok viacerym uzivatelom porady.
(samozrejme som hladal, ci uz podobna tema existuje, ale nenasiel som)

Kedze ludia su rozni, reaguju na tie iste veci inac.
Taktiez som na vlastnej kozi zistil, ze komplexna uprimnost sa v skutocnosti pri pisomnej komunikacii akosi nevyplaca.
Pri obchodnej korespondencii a najma prave v uvodnej sprave o predstaveni sa, voli nadviazat spolupracu moze mat akakolvek chyba velmi neprijemne nasledky.

Moja otazka znie, ako by ste a na co by ste si davali pozor pri pisani uvodneho listu neznamej spolocnosti, v ktorej im ponukate spolupracu?
Urcite, kazda firma ma svoje podmienky spoluprace.
Ako sa vhodnym listom pretlacit aj tam, kde ste mimo ich kriterii?

Dakujem za odpovede a prajem kazdemu pekny vikend :rolleyes:..
kalkulka
06.01.08,11:33
Tak na toto ti recept dá veľmi ťažko niekto. Tu musíš mať iba obrovské šťastie. Poradila by som ti iba jedno, zisti si čo najviac info o firme ktorej píšeš a takto snáď budeš vedieť ako na to.
Danila
06.01.08,11:41
Ahojte vsetci! :)

Uz dlhsie ma trapi jedna vec a prislo mi to ako dobry napad zacat diskusiu tu na porade (teda ak vas zaujme). Preto budem velmi rad, ak si najdete kusok casu a prispejete svojim nazorom. Verim, ze to prinesie uzitok viacerym uzivatelom porady.
(samozrejme som hladal, ci uz podobna tema existuje, ale nenasiel som)

Kedze ludia su rozni, reaguju na tie iste veci inac.
Taktiez som na vlastnej kozi zistil, ze komplexna uprimnost sa v skutocnosti pri pisomnej komunikacii akosi nevyplaca.
Pri obchodnej korespondencii a najma prave v uvodnej sprave o predstaveni sa, voli nadviazat spolupracu moze mat akakolvek chyba velmi neprijemne nasledky.

Moja otazka znie, ako by ste a na co by ste si davali pozor pri pisani uvodneho listu neznamej spolocnosti, v ktorej im ponukate spolupracu?
Urcite, kazda firma ma svoje podmienky spoluprace.
Ako sa vhodnym listom pretlacit aj tam, kde ste mimo ich kriterii?

Dakujem za odpovede a prajem kazdemu pekny vikend :rolleyes:..Nepokúšala by som sa pretlačiť tam, kde som mimo kritérií...:)
rickman
06.01.08,12:01
Nepokúšala by som sa pretlačiť tam, kde som mimo kritérií...:)

Ani keby si v tom videla jediny problem? :)
Danila
06.01.08,12:03
Ani keby si v tom videla jediny problem? :)Jediný, ale prioritný.:)
rickman
06.01.08,14:20
Jediný, ale prioritný.:)

Okej :).
A ako by si postupovala, ak by tam tento problem nebol? :)
Socci
07.05.12,17:49
Poradaaci, prave riesim tiez takuto dilemu. Ako napisat dobru obchodnu ponuku na spolupracu.. na co si dat pozor.. co v ponukovych emailoch nepouzivat a naopak, co ano... skusite prispiet hoci po takom dlhom case? staci nejake nazory, co je podla vas dobre a co nie :) co vas na prijatych ponukach zaujme a co nie? vopred dakujem :)
Dantess
07.05.12,18:32
Poradaaci, prave riesim tiez takuto dilemu. Ako napisat dobru obchodnu ponuku na spolupracu.. na co si dat pozor.. co v ponukovych emailoch nepouzivat a naopak, co ano... skusite prispiet hoci po takom dlhom case? staci nejake nazory, co je podla vas dobre a co nie :) co vas na prijatych ponukach zaujme a co nie? vopred dakujem :)

Mňa zaujme naozaj veľmi málo ponúk a všetko čo sa netýka priamo môjho podnikania mažem bez prečítania. Takto nasilu sa pretlačiť niekam, alebo získať nového obchodného partnera je ťažké. Ja som to tiež skúšal a podarilo sa mi to len do 1 firmy z XY oslovených. Je to zbytočná strata času. Namiesto toho som začal viac blogovať na danú tému a ľudia si ma nájdu sami. Najľahšie sa biznis robí tak, že tvoj klient CHCE tvoj produkt a nie tak, že mu ho ty vnucuješ. Ak ťa on pozve na obchodné stretnutie, tak si uvolnenejši a vieš lepšie kecať. Ak sa "sám pozveš" k niekomu, tak je ťažké prezentovať svoju firmu v dobrom svetle. Takže moja rada. Bloguj a dávaj o sebe vedieť na nete. Píš kvalitné články, adekvátne reaguj na prípadné komentáre a rob to dovtedy, kým sa ľudia sami nezačnú ozývať.
Socci
08.05.12,09:02
Mňa zaujme naozaj veľmi málo ponúk a všetko čo sa netýka priamo môjho podnikania mažem bez prečítania. Takto nasilu sa pretlačiť niekam, alebo získať nového obchodného partnera je ťažké. Ja som to tiež skúšal a podarilo sa mi to len do 1 firmy z XY oslovených. Je to zbytočná strata času. Namiesto toho som začal viac blogovať na danú tému a ľudia si ma nájdu sami. Najľahšie sa biznis robí tak, že tvoj klient CHCE tvoj produkt a nie tak, že mu ho ty vnucuješ. Ak ťa on pozve na obchodné stretnutie, tak si uvolnenejši a vieš lepšie kecať. Ak sa "sám pozveš" k niekomu, tak je ťažké prezentovať svoju firmu v dobrom svetle. Takže moja rada. Bloguj a dávaj o sebe vedieť na nete. Píš kvalitné články, adekvátne reaguj na prípadné komentáre a rob to dovtedy, kým sa ľudia sami nezačnú ozývať.

Ano, to mas pravdu ze urcite je lepsie ak si zakaznik najde teba, pokial chce.. nasilu sa niekam tlacit nema zmysel, hlavne pokial sa nejedna o tvoju oblast biznisu... Blogy a dobre clanky su dolezite, s tym suhlasim, je potrebne aby ludia o tebe vedeli. mal si takuto skusenost? zvysil sa ti pocet zakaznikov?

Este jedna vec, existuje tam aj riziko, ze konkurencia si tvoje dobre clanky ci napady skopiruje pripadne prepise vlastnymi slovami... ako potom riesis taketo situacie? upozornis na to, ci nechavas to tak?

Este by som mozno pozmenila moju prvu otazku ... akym sposobom napisat odpoved na dopyt po mojom produkte.. ozve sa zakaznik, ze chce viac info o produkte ktory predavas. je lepsie zahltit ho informaciami, dobrymi vlastnostami produktu, alebo to ponat skor strucnejsie a osobnejsie? mam naozaj namysli, ako naformulovat dobry email. viem ze sa to presne neda napisat, ale aspon nejake skusenosti, co zabralo a co nie, ak niekto nieco vypozoroval...
Dantess
08.05.12,09:32
Ano, to mas pravdu ze urcite je lepsie ak si zakaznik najde teba, pokial chce.. nasilu sa niekam tlacit nema zmysel, hlavne pokial sa nejedna o tvoju oblast biznisu... Blogy a dobre clanky su dolezite, s tym suhlasim, je potrebne aby ludia o tebe vedeli. mal si takuto skusenost? zvysil sa ti pocet zakaznikov?

Este jedna vec, existuje tam aj riziko, ze konkurencia si tvoje dobre clanky ci napady skopiruje pripadne prepise vlastnymi slovami... ako potom riesis taketo situacie? upozornis na to, ci nechavas to tak?

Este by som mozno pozmenila moju prvu otazku ... akym sposobom napisat odpoved na dopyt po mojom produkte.. ozve sa zakaznik, ze chce viac info o produkte ktory predavas. je lepsie zahltit ho informaciami, dobrymi vlastnostami produktu, alebo to ponat skor strucnejsie a osobnejsie? mam naozaj namysli, ako naformulovat dobry email. viem ze sa to presne neda napisat, ale aspon nejake skusenosti, co zabralo a co nie, ak niekto nieco vypozoroval...

Áno, blogovaním sa Ti zvýši návštevnosť a jednoznačne aj predaje. Nemysli si ale, že spravíš 1 článok a budeš mať z toho 5 zákaziek. Je to dlhodobá záležitosť, ktorá sa Ti môže začať vracať až po niekoľkých mesiacoch. Témy si vyberaj podľa tvojich kľúčových slov. Ak predávaš gumy, tak napíš článok trebárs: Je naozaj potrebné meniť gumy za letné ? Ľudí to zaujme, či niesu okrádaný autoservismi. Dôležitý je nadpis, ale samozrejme musíš im dať v článku to, čo hľadajú. Teda odpoveď na nadpis.

Ak Ti niekto článok okopíruje celý teda 1 k 1, tak to je dobré, pretože google berie Teba ako materskú stránku a jeho ako kopírovača, takže Ty dostaneš od googlu odmenu vo forme lepších pozícií. Ak to niekto trošku zmení, tak je to zbytočné riešiť, lebo je skoro nulová šanca vynútiť si zmazanie. Za ten čas, ktorý stráviš za výhražnými mailmi môžeš napísať 3 ďalšie zaujímavé články do blogu. Treba myslieť kreatívne, nie deštruktívne.

Odpoveď na dopyt robím ja osobne tak, že odpoviem na otázky, ktoré mi položil zákazník + pridám pár info. Nesnažím sa ale písať esej. Takže nemám nejakú šablónu odpovedí. Vždy to je iné. Naposledy to bolo takto:

On:

Dobrý deň.
Hľadám dodávateľa kávy pre môj podnik ktorý sa chystám otvoriť
na východnom slovensku. Čo ponúkate?
Dodávate aj kávovari? Sú zadarmo alebo za príplatok? Ponúkate aj
zaškolenie?
Ďakujem za vašu odpoveď s pozdravom.

Ja:

Dobrý deň,

robíme aj prenájom kávovarov. Náš systém spolupráce je taký, že sa platí prenájom 2 roky a po tomto období zostáva kávovar už Vám a stáva sa Vašim majetkom. 1 pákové kávovary prenajímame za Xeur/mesiac a 2 pákové za XXeur/mesiac. V cene prenájmu je aj profesionálny mlynček, nastavenie mlynčeka, espresso a cappuccino šálky, zmäkčovač na vodu, reklamné predmety ako letáky a brožúry a samozrejme zaučenie personálu na prípravu najznámejších kávových nápojov ako espresso, cappuccino, caffe latte machiato a pod.

Kávovar prenajímame, len v prípade ak odoberáte našu kávu. Všetky kaviarne majú Coffeein Elite http://www.coffeein.sk/detail/115/coffeein-elite-200g-zrno/

Našu kávu pražíme vždy čerstvo pred dodaním, čím sa zaručí naozaj veľká kvalita. Cena Coffeein Elite pre kaviarne je XXeur, teda dávame zľavu na 1kg oproti maloobchodu XXeur/kg. Ak máte nejaké otázky, alebo nejasnosti, tak nás neváhajte kontaktovať.

S pozdravom, Peter priezvisko


Treba písať k veci a to, čo ich zaujíma. Na koniec mailu by sa mala uviesť výzva k akcii, čo som pri tom mojom nespravil. Tou výzvou myslím niečo, čo ho bude nútiť odpovedať. Trebárs: vyhovuje Vám vaša ponuka, alebo ste si ju predstavovali inak?