bibitraub
05.01.08,20:41
rada by som sa informovala... aké sú postihy keď nepredložíme daňovej kontrole knihu jázd,resp. keď predložím nesprávne vedenú knihu jázd. mám jedno firemné auto, som SZČO a ročne má veľmi málo najazdené

je kniha jázd pre daňovú kontrolu zaujímavá, šprtaju v nej podrobne?
ďakujem za odpoveď
tinaM
05.01.08,19:47
rada by som sa informovala... aké sú postihy keď nepredložíme daňovej kontrole knihu jázd,resp. keď predložím nesprávne vedenú knihu jázd. mám jedno firemné auto, som SZČO a ročne má veľmi málo najazdené

je kniha jázd pre daňovú kontrolu zaujímavá, šprtaju v nej podrobne?
ďakujem za odpoveď
Ak nepredložíš knihu jázdy vyhodia Ti z výdavkov všetko čo sa týka toho auta a tým vznikne nedoplatok na dani. Ty vlastne tou knihou dokazuješ, že auto si použila v súvislosti s podnikaním. Ak ju nemáš, tak tam výdavky na auto nemajú čo hľadať.

A prečo si ju neurobíš?
bibitraub
05.01.08,20:05
ja si knihu jázd vediem len nie priebežne ale niekolko mesiacov naraz pozadu, mám malé bábo a už tak nestíham všetko dôkladne robiť, kniha jázd nie je problém len dúfam že bude aj dobre spravená... som príliš zodpovedná a všetko musím mať v poriadku a teraz akosi nestíham tak som z toho nervózna
Manual
05.01.08,20:14
Ak nepredložíš knihu jázdy vyhodia Ti z výdavkov všetko čo sa týka toho auta a tým vznikne nedoplatok na dani. Ty vlastne tou knihou dokazuješ, že auto si použila v súvislosti s podnikaním. Ak ju nemáš, tak tam výdavky na auto nemajú čo hľadať.

A prečo si ju neurobíš?
Súhlasí a ešte doplním, že vzniká nedoplatok aj na sociálnom a zdravotnom poistení, lebo ti vznikne nový vymeriavací základ pre výpočet odvodov...