jabko
05.01.08,20:46
ahojte, čo robiť, keď zistíte, že klient mal byť registrovaný pre dph od 8. mesiaca a dopodnes deň to nespravil. argument - on nevedel. doklady som videla 1x pred pár dňami. ako postupovať voči du? aké z toho vyplynú sankcie a pokuty. budem rada, ak niekto poradí, kto sa s niečim takým stretol, aj keď popravde - pre mňa šokujúce...
Danila
05.01.08,19:52
ahojte, čo robiť, keď zistíte, že klient mal byť registrovaný pre dph od 8. mesiaca a dopodnes deň to nespravil. argument - on nevedel. doklady som videla 1x pred pár dňami. ako postupovať voči du? aké z toho vyplynú sankcie a pokuty. budem rada, ak niekto poradí, kto sa s niečim takým stretol, aj keď popravde - pre mňa šokujúce...Keby som to zistila ja, tak by som najskôr použila vyhľadávanie. Keďže mám dnes dobrú náladu, urobila som to za Teba. A ešte môžeš pokračovať, ak by to nebolo to pravé orechové.:)

http://www.porada.sk/t46107-registracia-dph-neskoro.html
jabko
06.01.08,07:46
Ďakujem Danila, ja som ten vyhľadávač použila - ale asi zlú formuláciu, takže som sa k tomu nedostala - naučím sa to. príjemný deň :)
betka
06.01.08,10:51
(7) Ak daňový subjekt nesplní v lehote
a) registračnú povinnosť podľa § 31 alebo registračnú povinnosť podľa osobitného zákona,11ab) správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu,
b) oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona,11ab) správca dane mu môže uložiť pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu.