Beska
05.01.08,21:11
Ahojte, viete mi poradiť cestu do Rakúskeho Pandorfu, aby som neišla po rakúskej diaľnici A6? Chodievali sme cez Jarovce-Kitsee, ale teraz nás to vyhodilo rovno na diaľnicu. Nechcem si zbytočne kupovať diaľničnú známku. Vďaka.
ayya
05.01.08,20:27
Ahojte, viete mi poradiť cestu do Rakúskeho Pandorfu, aby som neišla po rakúskej diaľnici A6? Chodievali sme cez Jarovce-Kitsee, ale teraz nás to vyhodilo rovno na diaľnicu. Nechcem si zbytočne kupovať diaľničnú známku. Vďaka.


neskusala som ... ale chod na tento link: http://maps.google.com/maps ... pod vyhladavacim okienkom je moznost "vyhladat trasu" tam si klikni a ono ta to povedie, co mas dalej robit ... ked napr. napises dve mesta, tak ti to zobrazi najvhodnejsiu cestu ...

na lavej strane monitora mas popis cesty podrobne, ulice aj kilometre ...

------------------
to ti zatial asi nepomohlo ...:---

ale - mozes tu navrhnutu cestu prichytit mysou (kurzorom) a posunut si ju smerom, akym chces ... ono ti to zase ten plan cesty automaticky prepocita podla toho, ako si si urcila iny smer cesty grafickym sposobom .... trosku sa s tym pohraj pripadne, je to super ... a verim, ze ti to pomoze ;)


------------
a zabudla som: je tam aj volba: "vynechat dialnice" ... to je tiez vlavo hore zaciarkovacie okienko :)
endrju
05.01.08,20:44
Ahojte, viete mi poradiť cestu do Rakúskeho Pandorfu, aby som neišla po rakúskej diaľnici A6? Chodievali sme cez Jarovce-Kitsee, ale teraz nás to vyhodilo rovno na diaľnicu. Nechcem si zbytočne kupovať diaľničnú známku. Vďaka.
Treba ísť cez pôvodný hraničný priechod v Petržalke.
Z pôvodného priechodu Petržalka/Berg je na rakúskom území najrýchlejšia táto trasa:
- na prvom kruhovom objazde za hranicami (vľavo) smer Berg
- Berg - v Bergu doprava smer Edelstal
- Edelstal
- Prellenkirchen - v Prellenkirchen vľavo smer Deutsch-Haslau a Potzneusiedl (pozor, neprešvihnúť odbočku v strede dediny. Nie je to až tak kvalitne vyznačené. Na relatívne malej smerovke je označené Deutsch-Haslau)
- Potzneusiedl - v Potzneusiedl vpravo smer Neudorf (cesta odbočuje niekoľkorát v pravom uhle striedavo vľavo - vpravo; treba pozorne sledovať značky najmä pri odbočkách vpravo - inak si urobíš zachádzku do Gattendorfu alebo skončíš v nejakej slepej ulici, ktorá je zdanlivým priamym pokračovaním Tvojej cesty)
- Neudorf
- Parndorf
Cesty sú skoro prázdne a cestovný čas z hranice do Parndorfu nie je viac ako 35 minút absolútne pohodovej jazdy
ayya
05.01.08,21:57
Cesty sú skoro prázdne a cestovný čas z hranice do Parndorfu nie je viac ako 35 minút absolútne pohodovej jazdy

:D :D Andrej! google to ma vypocitane na 38 min ...ze ty si sem-tam prekracoval povolenu rychlost? ;)
Jozef Mihál
05.01.08,22:06
Keby to bola odborná téma, tak bodujem, takto len verejné poďakovanie Andrej, o takejto zaujímavej trase som doteraz netušil. A zľavy v Pandorfe lákajú.
endrju
06.01.08,04:16
:D :D Andrej! google to ma vypocitane na 38 min ...ze ty si sem-tam prekracoval povolenu rychlost? ;)
Netreba vôbec prekračovať rýchlosť a dá sa to stíhať. Cestovné časy v google počítajú s nejakou rezervou na zdržanie pomalou premávkou.
Zatiaľ sa mi ani raz na tejto trase nestalo (išiel som takto už asi 5 krát), aby som sa musel niekde za hranicami pomaly "vliecť".
Najväčším zdržaním býval hraničný priechod s neskutočnými kolónami. Tie sa však od 21. decembra minulého roku presunuli do spomienok. ;)
Martina CF
19.01.09,13:39
Ahojte, neviete mi poradit ci po ceste do Parndorfu (cez Edelstal, Prellenkirchen a Neudorf) su nejake vacsie potraviny (Billa, Interspar alebo nieco podobne)?
bepo
19.01.09,13:48
Priamo v Parndorfe pri kruhovom objazde je benzínová čerpačka a vedľa je Billa.
michelle84
10.08.10,18:09
Ahojte, ešte stále sa oplatí ísť na nákupy do Parndorfu?
Chobot
10.08.10,19:54
Ahojte, ešte stále sa oplatí ísť na nákupy do Parndorfu?

Záleží od toho, čo tam chceš kúpiť a aký si spotrebiteľ. Nie je to žiadne terno.
zk24
10.08.10,20:27
Ahojte, ešte stále sa oplatí ísť na nákupy do Parndorfu?

Ani moc nie. Oplatí sa v prípade, že sú tam veľké výpredaje, na ktoré treba narazit. Akurát že tam máš všetky obchody pokope a môžeš to spojiť s výletom na 3 eurový praclik ;)
laurin
11.08.10,05:54
Ahojte, ešte stále sa oplatí ísť na nákupy do Parndorfu?

Ja si myslim ze sa oplati... Je tam vacsi vyber, a kvalitnejsie veci.
Ice dive
11.08.10,06:13
Oplatí sa ako čo.... podľa mňa sa tam oplatia tenisky, oblečenie len ak je nejaký väčší vypredaj častokrát pred vianocami a v lete... oplatí sa tam ešte aj nafta vo "Feldtankstelle" za 1,04 €...
Chobot
11.08.10,12:58
Ani moc nie. Oplatí sa v prípade, že sú tam veľké výpredaje, na ktoré treba narazit. Akurát že tam máš všetky obchody pokope a môžeš to spojiť s výletom na 3 eurový praclik ;)

Inak tí stánkoví predajcovia sú dobrí vychcálekovia. Pred mesiacom sme tam boli a syn chcel waflu s čokoládou. Stála 2,40, dal som mu 20,40. Vydal mi samé dvojeurovky. Ešte že som ich spočítal na mieste, vydal mi len 16 EUR!!:mad:

Mňa, strýka držgroša chcel ošidiť!! :rolleyes::D:D:D
osky
15.08.10,16:57
Treba ísť cez pôvodný hraničný priechod v Petržalke.
Z pôvodného priechodu Petržalka/Berg je na rakúskom území najrýchlejšia táto trasa:
- na prvom kruhovom objazde za hranicami (vľavo) smer Berg
- Berg - v Bergu doprava smer Edelstal
- Edelstal
- Prellenkirchen - v Prellenkirchen vľavo smer Deutsch-Haslau a Potzneusiedl (pozor, neprešvihnúť odbočku v strede dediny. Nie je to až tak kvalitne vyznačené. Na relatívne malej smerovke je označené Deutsch-Haslau)
- Potzneusiedl - v Potzneusiedl vpravo smer Neudorf (cesta odbočuje niekoľkorát v pravom uhle striedavo vľavo - vpravo; treba pozorne sledovať značky najmä pri odbočkách vpravo - inak si urobíš zachádzku do Gattendorfu alebo skončíš v nejakej slepej ulici, ktorá je zdanlivým priamym pokračovaním Tvojej cesty)
- Neudorf
- Parndorf
Cesty sú skoro prázdne a cestovný čas z hranice do Parndorfu nie je viac ako 35 minút absolútne pohodovej jazdy

tak dnes sme boli na vylete v Blave a skusali sme ist bez vignety a nepouzili sme vyssie uvedenu trasu tam aj z Bratislavy ale nasledovnu:
cez hranice smer Berg,pokracovanie cez Kittsee,potom na kruhovom objazde na smer Gatendorf-Pama,pokracujes na Neudorf a potom stale na smer Eisenstadt-Neusiedl am See.to ta uz automaticky dovedie do Parndorfu.Isli sme pohodovym tempom,takze za kolko prides neviem odhadnut.
Potzneusiedl je trochu od ruky.....
SCANDAL
17.08.10,20:14
na bagetu sa tam zrovna neoplatí ísť...
ale ak sa pomotáš po SK obchodoch a porovnáš s Parndorfom, tak určite môžeš ušetriť alebo získať za SK cenu o košeľu alebo tričko viac...
:)
Ferrari1
05.09.10,04:18
Njn, pre mňa je hlavným prínosom Parndorfu väčší výber...ale aj ceny, bo Mustangy jeansy stoja všetko okolo 50€, čo tu často 80-100€...na druhú stranu som na pochybách s kvalitou, bo som si kúpil jedný jeansy a jedny manchestráky a nevydržali ani rok, tie jeansy mali po cca 20 oblečenia (a žiadnom praní!) dieru na zadku...

Každopádne mi to príde tak, že po okolitých štátoch sa vždy oplatí kupovať za hranicami, bo také zľavy na Slovensku (BOHUŽIAĽ) nenájdeme...napr som kúpil V gyori jeansi Tom Tailor za 16€, tu v Nitre ich mali za 90€ - tie isté...no comment...

PS - kedy bývajú v Parndorfe letné výpredaje? Či už sú dávno preč?
day
05.09.10,05:40
parndorf je "z nudze cnost"
mas predstavu co si ides kupit a vratis sa s niecim inym,
skor je vhodny na nakup sportoveho oblecenia pre nastrocnych,
pripadne system ked to bude lacne, napotrebujem to, ale kupim

v kazdom krajskom meste vyrastli obchodaky, su obdobia kedy kupis lacnejsie u nas,

inak rifle len 501 levi's ;)
lujza.j
05.09.10,09:15
Njn, pre mňa je hlavným prínosom Parndorfu väčší výber...ale aj ceny, bo Mustangy jeansy stoja všetko okolo 50€, čo tu často 80-100€...na druhú stranu som na pochybách s kvalitou, bo som si kúpil jedný jeansy a jedny manchestráky a nevydržali ani rok, tie jeansy mali po cca 20 oblečenia (a žiadnom praní!) dieru na zadku...

Každopádne mi to príde tak, že po okolitých štátoch sa vždy oplatí kupovať za hranicami, bo také zľavy na Slovensku (BOHUŽIAĽ) nenájdeme...napr som kúpil V gyori jeansi Tom Tailor za 16€, tu v Nitre ich mali za 90€ - tie isté...no comment...

PS - kedy bývajú v Parndorfe letné výpredaje? Či už sú dávno preč?
ja roky v Pandorfe iba Mustang rifle, opasky, kož. bundy a iné:) ostatné mi príde akože prídu Slováci, Maďari, Rumuni, Bulhari a oni to tu už kúpia:rolleyes:
zalobaba
05.09.10,09:15
Inak tí stánkoví predajcovia sú dobrí vychcálekovia. Pred mesiacom sme tam boli a syn chcel waflu s čokoládou. Stála 2,40, dal som mu 20,40. Vydal mi samé dvojeurovky. Ešte že som ich spočítal na mieste, vydal mi len 16 EUR!!:mad:

Mňa, strýka držgroša chcel ošidiť!! :rolleyes::D:D:D

...no čo už - majú náskok niekoľko rokov.....:D
Ferrari1
05.09.10,18:09
v kazdom krajskom meste vyrastli obchodaky, su obdobia kedy kupis lacnejsie u nas,
Njn, keď si z NR, kde sú 4 obch. centrá...ja sa z času načas vyberiem do NR (aj dnes som bol btw) a väčšinou odídem značne sklamaný, s prázdnym košom...totiž mám 197 cm, rifle potrebujem 33/36, topánky 47-48 a to by som chcel vidieť, ako to kupuješ v NR...v Parndorfe majú v Mustangu hádam z každého modelu dĺžku 36...u nás? Ak majú v predajni, tak 1-2 kusy (j to často nič)...ale vedia objednať...grc...aj v BA bol problém...v Hannoveri, Paríži, Londýne, aj Parndorfe problém nie je...teda, v Parndorfe nie v každej predajni majú, ale Mustang hej...
lujza.j
05.09.10,18:38
Njn, keď si z NR, kde sú 4 obch. centrá...ja sa z času načas vyberiem do NR (aj dnes som bol btw) a väčšinou odídem značne sklamaný, s prázdnym košom...totiž mám 197 cm, rifle potrebujem 33/36, topánky 47-48 a to by som chcel vidieť, ako to kupuješ v NR...v Parndorfe majú v Mustangu hádam z každého modelu dĺžku 36...u nás? Ak majú v predajni, tak 1-2 kusy (j to často nič)...ale vedia objednať...grc...aj v BA bol problém...v Hannoveri, Paríži, Londýne, aj Parndorfe problém nie je...teda, v Parndorfe nie v každej predajni majú, ale Mustang hej...
okrem toho, že majú v Pandorfe v Mustangu rifle na dlhé nohy, majú aj na krátke /problém môjho chlapa/ a okrem toho aj na väčšie zadky:D predavačky rozprávajú po slovensky a sú super ochotné, nie ako "polusové-auparkové" čajočky.
osky
05.09.10,22:40
ja mam Parndorf na pol hodinku autom z domu-bola som tam len raz.nevidim ziadny dovod na to,aby som tam chodila-ako uz bolo pisane niekde vyssie,je to skor sportova moda pre mladych,a nech som si oci vyocila-vsetko sa mi zdalo predrazene.zalezi na tom,co povazujete za lacne.
ja si objednavam uz roky cez casopisy skoro vsetko oblecenie-viem ze to mozem vyskusat,reklamovat,vymenit-a bude to ako usite na mna.a za normalnu,pristupnu cenu.mam uz svoje znacky,ktore mi sedia,nepotrebujem tie svetove.
inak pozeram,ze teraz posledny tyzden tam vzdy stoji tolko aut,vsetko je preplnene,aj prijazdne cesty,co uz sa neda kde parkovat....z toho usudzujem,ze su asi dake vypredaje.
michelle84
16.09.10,09:26
Ďakujem za reakcie, pomohli. Veľmi ma tam teraz už ani neláka ísť.
jakolla
20.09.12,03:43
Dobrý deň,
poradíte mi niekto ako sa dostanem z BA do Pandorfu - nákupné centrum?
Ďakujem
osky
20.09.12,03:54
zadaj si do vyhladavaca:
cesta do Parndorfu-vyhodi ti vsetky 3 temy,ktore su tu ohladom tohto uz zalozene.
marleau
20.09.12,04:51
Pozriem na mapu a idem.
lujza.j
29.09.12,14:44