piry
06.01.08,07:37
K pc mám pripojený zálohovací externý hd /cez usb/, a v súvislosti s tým, že ho používajú aj deti, uvažujem o jeho rozdelení na časť "verejnú" a pracovnú, ktorá by bola nejako zabezpečená. S delením diskov nemám žiadne skúsenosti, program na zazichrovanie foldrov mám. Nemáte vedomosť o nejakom free programe na delenie diskov s dátami, úplne najlepšie v slovanskom jazyku?
Ďakujem za rady, alter link.
domčo237
06.01.08,07:02
Pozri vo vyhľadávači Google program, ktorý sa volá PARTITION MAGIC 8. Treba to skúsiť s ním. Ak by to tak nešlo, prilož mailovú adresu, pokúsim sa Ti to poslať podobný software s návodom. Ten podobný je iba v AJ, ale je dobrý.
piry
06.01.08,08:02
Vďaka, našiel som, nainštaloval, popoludní skúsim. Dúfam, že neprídem o dáta.:D:(:confused::mee::D
Stefan2005
06.01.08,08:07
K pc mám pripojený zálohovací externý hd /cez usb/, a v súvislosti s tým, že ho používajú aj deti, uvažujem o jeho rozdelení na časť "verejnú" a pracovnú, ktorá by bola nejako zabezpečená. S delením diskov nemám žiadne skúsenosti, program na zazichrovanie foldrov mám. Nemáte vedomosť o nejakom free programe na delenie diskov s dátami, úplne najlepšie v slovanskom jazyku?
Ďakujem za rady, alter link.

Aj samotný Windows má v sebe funkciu, ktorou vieš rozdeliť HD (klik pravým tlačítkom na Tento počítač a funkcia Spravovať). Síce nie so zachovaním dát, ale pokiaľ mám na HD cenné dáta, bez ich ďalšej zálohy aj tak by som nespustil delenie disku... A pred delením disku je vždy bezpečnejšie ho predtým znova naformátovať. No a Windows by mal byť v slovanskom jazyku.
Teda ak máš možnosť predtým zazálohovať dáta, môžeš vyskúšať delenie aj z Windowsu...
duves
06.01.08,19:43
Pozri vo vyhľadávači Google program, ktorý sa volá PARTITION MAGIC 8.
Ano, je spolahlivy.
Katabaticky
08.01.08,22:53
Spolahlivy ako spolahlivy... robi si co chce :-D

a navyse to neni freeware cize nic s nim nespravis pretoze free verzia je demo ktora ti ukaze co mozes spravit a potom ti napise ze si ho mas kupit ked uz to das aplikovat...

a na pracu s diskom je spolahliva a profesionalna vec
Acronis Disk Director...

ale hento bezproblemo zvladnes v oknach...
cowboyka
29.05.08,11:54
chcela by som Vás poprosiť, potrebujem si rozdeliť disk v uz nainstalovanom laptope - vie mi niekto poslat nejaky navod v slovenčine, lebo z programu Partition magic som totálne mimo - ďakujem
Fero11
30.05.08,08:40
Ano dokaze to uz spominany Acronis Disk Director. Predpokladam, ze mas v notebooku iba particiu "C" s nainstalovanym OS (zrejme win XP) a chces este aj particiu D, resp. E atd.... Acronis Disk Director je sice v eng. jazyku ale je pomerne jednoduchy, je tam wizard (sprivodca) rozdelenia HDD. No uz som ho dlhsie nepouzival, ale myslim, ze je tam wizard. Ak sa bojis, tak nech ti to spravi niekto skusenejsi
cowboyka
30.05.08,11:19
Ano dokaze to uz spominany Acronis Disk Director. Predpokladam, ze mas v notebooku iba particiu "C" s nainstalovanym OS (zrejme win XP) a chces este aj particiu D, resp. E atd.... Acronis Disk Director je sice v eng. jazyku ale je pomerne jednoduchy, je tam wizard (sprivodca) rozdelenia HDD. No uz som ho dlhsie nepouzival, ale myslim, ze je tam wizard. Ak sa bojis, tak nech ti to spravi niekto skusenejsi
Mám Vistu Business a áno, chcela by som to rozdeliť ešte aspoň o jeden disk

Včera som sa pokúšala pozrieť na net, ale ten Partition magic som nenašla pre vistu. Skúsim ten Acronis Disk Director - dík
Fero11
30.05.08,17:14
ak sa ti ho nepodari najst, mozem ti ho poslat, ma to len cca 40MB
cowboyka
31.05.08,06:46
ak sa ti ho nepodari najst, mozem ti ho poslat, ma to len cca 40MB
budem rada - ďakujem
cowboyka
31.05.08,17:22
a mám stihnúť to free - to druhé??? Vieš, ja laik - ach jaj - trošíčku strpenia so mnou. ďakujem
Fero11
31.05.08,18:24
kliknes na free a potom pockas kym ti to odrata cas trva to asi 1 minutu, mozno viac. Potom sa pozries pozorne na kod ktory musis zadat a das len tie znaky na ktorych macicka sedi, mozno sa pomylis, skus to potom znova
cowboyka
01.06.08,08:33
kliknes na free a potom pockas kym ti to odrata cas trva to asi 1 minutu, mozno viac. Potom sa pozries pozorne na kod ktory musis zadat a das len tie znaky na ktorych macicka sedi, mozno sa pomylis, skus to potom znova
ok, vyskúšam
The RapidShare Happy Hours are active right now. Have fun!

You have requested http://rapidshare.com/files/119037397/...... (40448 KB).

Download via Level(3) #2
Download via Cogent
Download via TeliaSonera #3
Download via GlobalCrossing
Download via Teleglobe
Download via Level(3)
Download via TeliaSonera
Download via Teleglobe #2
Download via Deutsche Telekom
Download via TeliaSonera #2
Download via GlobalCrossing #2
Download via Level(3) #3

Price Bonus Valid for Payment-possibilities
4.50 EUR No bonus 48 hours
short-term

6.99 EUR 8000 points 1 month

16.99 EUR
You save 20%! 8000 points 3 months

29.99 EUR
You save 30%! 8000 points 6 months

54.99 EUR
You save 35%! 8000 points 1 year

Alternatively you can purchase your premium account from one of our verified resellers.
Belarus, Brazil, China, Czech Republic, Egypt, Estonia, Hong Kong, Hungary, India, Indonesia, Iran, Kuwait, Montenegro, Morocco, Nigeria, Pakistan, Poland, Russia, Saudi Arabia, Serbia, Slovakia, Syria, Taiwan, Turkey, Ukraine and Vietnam


toto mi vyskočilo - žiadne odpočítavanie
Fero11
01.06.08,13:54
Spravil som kratky navod, ako stahovat s rapidu.
PS Pokial nemas dinamicku IP a stahnes s rapidshare nejaky subor, tak musis urcity cas pockat, aby si mohla stahnut dalsi subor, ak mas din. IP tak staci sa z netu odpojit, znova pripojit a mozes stahovat dalej
http://jany.ic.cz/rapidnavod.jpg
Katabaticky
01.06.08,14:32
Stava sa tu z toho warez?
Fero11
01.06.08,17:07
prepac, ale neviem co ma spolocne warez s navodom ako stahovat s rapidu
cowboyka
02.06.08,05:24
prepac, ale neviem co ma spolocne warez s navodom ako stahovat s rapidu
ďakujem, skúsim to poobede takto urobiť - ďakujem, že máš strpenia.

Je fajn, že taký ľudia ešte nevymreli.
Katabaticky
02.06.08,10:54
prepac, ale neviem co ma spolocne warez s navodom ako stahovat s rapidu

Pokial viem tak Acronis DiskDirector suite je plateny program cize je to cisty warez...

nie navod ako stahovat z rapidu ale link nad nim ;)

// a aj v navode pouzivas ako ilustracny subor tento program...
Chobot
02.06.08,11:26
prepac, ale neviem co ma spolocne warez s navodom ako stahovat s rapidu

Katabatický má pravdu, ten odkaz, ktorý Rapidshare sťahuje je warez, lebo obsahuje inštalačný kľúč.
cowboyka
02.06.08,17:46
takže radšej ten Rapidshare nemám sťahovať??? Zatiaľ to zvažujem, či si radšej nekúpim externý disk a hotovo
Katabaticky
03.06.08,04:51
nestahujes rapidshare ale iba subory z neho
rapidshare je nazov sluzby

a uz mas iny externy disk? pretoze my sa bavime uz o deleni externeho disku
Chobot
03.06.08,07:12
K pc mám pripojený zálohovací externý hd /cez usb/, a v súvislosti s tým, že ho používajú aj deti, uvažujem o jeho rozdelení na časť "verejnú" a pracovnú, ktorá by bola nejako zabezpečená. S delením diskov nemám žiadne skúsenosti, program na zazichrovanie foldrov mám. Nemáte vedomosť o nejakom free programe na delenie diskov s dátami, úplne najlepšie v slovanskom jazyku?
Ďakujem za rady, alter link.

Inak, keď to máš externý disk (teraz som to všimol) a nie je to systémový, tak ten sa dá spravovať a deliť aj priamo vo Windowsoch.

Pre XP treba ísť cez Start > Nastavenie > Ovládací panel > Nástroje na správu > tam vyber Správa počítača > a v novom okne Správa diskov. Vista bude mať predpokladám tiež niečo podobné.

Tam sa ti zobrazia disky, fyzické aj logické, ktoré môžeš rozdeľovať a formátovať.

Najlepšie je presunúť všetky dokumenty z externého disku na iný disk (napr. na interný), naformátovať ho, rozdeliť na toľko častí, koľko potrebuješ a môžeš znovu presunúť súbory (dokumenty) späť na externý disk.

Nepotrebuješ ani sťahovať ani inštalovať žiadnu dodatočnú aplikáciu.
Fero11
04.06.08,18:31
takže radšej ten Rapidshare nemám sťahovať??? Zatiaľ to zvažujem, či si radšej nekúpim externý disk a hotovoTy si to este nestahla ? ;)
cowboyka
05.06.08,04:44
nie nestiahla, nemala som nato teraz čas, ale dohodla som sa so známym, čo robí s počítačmi, že keď bude v KE, tak mi príde nastaviť a urobiť celý komp a idem kupovať ďalšie disky, takže zatiaľ čakám, ale dík za help.
Vlado.s
18.03.09,20:51
Inak, keď to máš externý disk (teraz som to všimol) a nie je to systémový, tak ten sa dá spravovať a deliť aj priamo vo Windowsoch.

Pre XP treba ísť cez Start > Nastavenie > Ovládací panel > Nástroje na správu > tam vyber Správa počítača > a v novom okne Správa diskov. Vista bude mať predpokladám tiež niečo podobné.

Tam sa ti zobrazia disky, fyzické aj logické, ktoré môžeš rozdeľovať a formátovať.

Najlepšie je presunúť všetky dokumenty z externého disku na iný disk (napr. na interný), naformátovať ho, rozdeliť na toľko častí, koľko potrebuješ a môžeš znovu presunúť súbory (dokumenty) späť na externý disk.

Nepotrebuješ ani sťahovať ani inštalovať žiadnu dodatočnú aplikáciu.

Prosim Vas ako vlastne mam rozdelit ten disk cez windows ak sa preklikam az k 'sprava diskov', ukaze mi disky, no v pravokliku nemam moznost ako 'rozdelit disk' alebo nieco podobne. Skusal som zistit ako, no nepodarilo sa. Akurat sa mi z mojho externeho HDD podarilo spravit aktivny disk, co neviem ci je dobre, ale uz tam nieje moznost vratit to spat. Ide mi o rozdelenie Externeho 320 GB disku pripojeneho cez USB na 2 a viac casti. Pojde to cez ten windows? Ci budem musiet stiahnut nejaky program? Vdaka.
duves
22.05.09,12:44
Ahojte. Zadovažil som si ext.HDD Verbatim 1TB. Disk je od vyrobcu naformatovany na FAT32. To mam tak nechať? Ved používam W XP a jeho suborovy system je NTFS.
Chobot
22.05.09,13:14
Ahojte. Zadovažil som si ext.HDD Verbatim 1TB. Disk je od vyrobcu naformatovany na FAT32. To mam tak nechať? Ved používam W XP a jeho suborovy system je NTFS.

Win XP dokáže pracovať aj s HDD formátovaným na FAT32. Akurát keby si formátoval disk, tak myslím, že ponúkne len formátovanie na NTFS.
Stevo5
22.05.09,14:56
Ahojte. Zadovažil som si ext.HDD Verbatim 1TB. Disk je od vyrobcu naformatovany na FAT32. To mam tak nechať? Ved používam W XP a jeho suborovy system je NTFS.
Neviem na čo ten disk mieniš používať, ale na bežné použitie je to spústa miesta. Mal by si ten disk rozdeliť na 2 - 3 partície a sformátovať na NTFS.
WinXP síce bez problémov pracuje s FAT32, ale NTFS je novší, vyspelejší formát.

Disk 1TB ak je rozdelený na partície primeranej veľkosti, ľahšie sa spravuje, v dátach je lepší prehľad. V prípade poškodenia niektorej partície ( súborový systém ) máš problém len s časťou disku, ostatné partície ( a dáta) sú v poriadku.
duves
22.05.09,17:01
Ano, moj ciel je ho rozdelit.
duves
22.05.09,17:50
duves
25.05.09,06:08
Takže páni!
HDD nejde naformatovať na NFTS suborovy system.
Partition Magic mi hned po rychlom naformatovani NFTS cez prieskumnika nasledne vypisal, že disk je chybny. Už som myslel, že je po disku.
Oživit disk pomohla formatovacia utilitka od Verbatim, ktorou som to naformatoval na povodny FAT32. Nasledne až potom mi Partition Magic dovolil rozdelit disk na particie ako som potreboval. Až jednotlive particie sa dali naformatovat na NFTS.
mpca
26.05.09,12:34
hmm,, mno to bude mozno tou "veľkosťou"....
osobne preferujem viac mensich HDD ako jeden giganticky...
uz len kvoli rychlosti a moznosti zalohy celeho hdd na iny disk...
(mam 3 ext HDD,, WD passport 160GB, 320GB a 500GB)
Stefan2005
26.05.09,14:15
...HDD nejde naformatovať na NFTS suborovy system.Partition Magic mi hned po rychlom naformatovani NFTS cez prieskumnika nasledne vypisal, že disk je chybny...

Skôr som zachytil diskusie, že je problém naformátovať na FAT...
Na jednom fóre rozvádzal jeden chyby partition manageru - jednou z jeho chýb je aj práca s veľkými diskami.
Samotný Windows s nainštalovaným SP2 by mal zvládať správu diskov do 2TB...
duves
26.05.09,17:35
Skôr som zachytil diskusie, že je problém naformátovať na FAT...
Na jednom fóre rozvádzal jeden chyby partition manageru - jednou z jeho chýb je aj práca s veľkými diskami.
Samotný Windows s nainštalovaným SP2 by mal zvládať správu diskov do 2TB...
No ved píšem, že part.magic to po deleni naformatoval na NFTS.
duves
29.05.09,05:57
Chlapi a viete niekto poradiť či da vytvoriť particia na 8GB SDHC karte? Potrebujem kartu rozdelit na 4GB a 4GB.
mpca
29.05.09,06:09
no neviem ci to pojde na karte alebo usb kluci kedze sa tvari ako "removable" medium,,,,,
Chobot
29.05.09,07:06
Chlapi a viete niekto poradiť či da vytvoriť particia na 8GB SDHC karte? Potrebujem kartu rozdelit na 4GB a 4GB.

TOuto otázkou som sa zapodieval nedávno aj ja. Po prehľadaní rôznych príspevkov som zisti, že v XP sa flash (vymeniteľné médium ako USB kľúč, SD karta a pod. karty) nedajú rozdeliť na partície. Bolo to možné len v v staršej verzii Windows, v príspevkoch uvádzali Win. 2000 alebo Win 95, tam to vraj išlo.

Win XP a vyššie pracujú s flash diskom len ako s jednou partíciou.

Existujú ale aplíkácie, ktoré čiastočne dokážu urobiť virtuálnu partíciu, resp. na médiu vytvoria jeden samostatný súbor, v ktorm sú bezpečne uložené súbory - vidieť sa dajú len cez aplikáciu po zadaní hesla. Čiže tou aplikáciou si napr. vytvoríš priestor napr. 2 GB, v Exploreri to budeš vidieť len ako jeden súbor s neznámou koncovkou, ktorého celková veľkosť je 2GB a to čo je v ňom uvidíš len cez tú aplikáciu. Väčšinou sú tieto aplikácie predinštalované na USB kľúčoch, napr. na mojom PQI kľúči sa to volá USB Notebook, Verbatim to má ako SafeHouseExplorer.

Ale urobiť to, aby v exploreri si videl na kľúči (alebo SD karte) 2 partície, napr. M: a N: sa v XP bohužiaľ nedá.
duves
29.05.09,07:16
TOuto otázkou som sa zapodieval nedávno aj ja. Po prehľadaní rôznych príspevkov som zisti, že v XP sa flash (vymeniteľné médium ako USB kľúč, SD karta a pod. karty) nedajú rozdeliť na partície. Bolo to možné len v v staršej verzii Windows, v príspevkoch uvádzali Win. 2000 alebo Win 95, tam to vraj išlo.

Win XP a vyššie pracujú s flash diskom len ako s jednou partíciou.

Existujú ale aplíkácie, ktoré čiastočne dokážu urobiť virtuálnu partíciu, resp. na médiu vytvoria jeden samostatný súbor, v ktorm sú bezpečne uložené súbory - vidieť sa dajú len cez aplikáciu po zadaní hesla. Čiže tou aplikáciou si napr. vytvoríš priestor napr. 2 GB, v Exploreri to budeš vidieť len ako jeden súbor s neznámou koncovkou, ktorého celková veľkosť je 2GB a to čo je v ňom uvidíš len cez tú aplikáciu. Väčšinou sú tieto aplikácie predinštalované na USB kľúčoch, napr. na mojom PQI kľúči sa to volá USB Notebook, Verbatim to má ako SafeHouseExplorer.

Ale urobiť to, aby v exploreri si videl na kľúči (alebo SD karte) 2 partície, napr. M: a N: sa v XP bohužiaľ nedá.
Chobot, mne nie je problem si na jeden HDD nainstalovat w2000. Len potrebujem vediet, ci to pojde. Aby som vysvetlil situaciu. Ja na fotoaparate Canon kompakte využívam CHDK upravene firmware, ktore bootuje z SD karty. No funguje to iba pri kartach do 4GB SDHC.
Tak preto uvažujem ako rozdeliť 8GB kartu.
alextv
29.05.09,08:58
Ahoj na delenie disku používam Partition magic je to celkom jednoduchý program, síce nie je v slovenčine ale ovládanie je jednoduché...
Stefan2005
29.05.09,09:58
.... jeden postup tvorby particií na USB je uvedený tu:

http://www.lancelhoff.com/multi-partition-a-usb-flash-drive-in-windows/

P.S. Okrem toho niektoré USB 2.0 disky sú dodávané spolu so softvérom „Format.exe“. Tento softvér umožňuje užívateľom vytvárať na USB 2.0 Flash Disku partície a/alebo bezpečnú oblasť zabezpečenú heslom na ochranu súkromných dát. Týmto programom je tiež možné nakonfigurovať Flash Disk ako MS-DOS bootovací disk.
duves
29.05.09,10:13
Dik, vyskusam.
Stefan2005
29.05.09,10:17
...Ale urobiť to, aby v exploreri si videl na kľúči (alebo SD karte) 2 partície, napr. M: a N: sa v XP bohužiaľ nedá.

... riešenie na to by malo byť cez správu diskov a prideliť i tej druhej (neviditeľnej) partícii voľné písmeno....
Chobot
29.05.09,11:08
.... jeden postup tvorby particií na USB je uvedený tu:

http://www.lancelhoff.com/multi-partition-a-usb-flash-drive-in-windows/



Z popisu vyzerá, že by to bolo riešenie a že by to išlo....

Musím si kúpiť nový, prázdny USB kľúč a vyskúšam to.



P.S. Okrem toho niektoré USB 2.0 disky sú dodávané spolu so softvérom „Format.exe“. Tento softvér umožňuje užívateľom vytvárať na USB 2.0 Flash Disku partície a/alebo bezpečnú oblasť zabezpečenú heslom na ochranu súkromných dát. Týmto programom je tiež možné nakonfigurovať Flash Disk ako MS-DOS bootovací disk.


O tej zabezpečenej partícií som písal aj ja. Akurát že na tú partíciu sa dostaneš len cez tieto predinštalované aplikácie.
Stefan2005
29.05.09,11:29
.... na tú partíciu sa dostaneš len cez tieto predinštalované aplikácie.

Nemal by byť problem ani s viac particiami. Malo by to ísť, keď sa USB hlási ako HDD a ked ma MBR, (USB, ktoré sa hlásia ako "big floppy" však nemaju MBR - ale nie sú také časté - tam sú problémy).
Chobot
29.05.09,11:31
... riešenie na to by malo byť cez správu diskov a prideliť i tej druhej (neviditeľnej) partícii voľné písmeno....
Bohužiaľ to nejde, lebo to nie je partícia, ale jeden zašifrovaný súbor na falsh disku. A vo Win sa nedá prideliť písmeno súboru.

Na mojom USB kľúči majú napr. takéto zašifrované súbory koncovku .otx a .otz.

Je to niečo obdobné, ako keď cez WinZip zahesluješ nejaké súbory. Na kľúči je vidno len jeden súbor s koncovkou .zip a ak niekto chce vidieť obsah toho súboru, musí ho prezrieť cez WinZip.
pioter007
07.12.11,16:54
Mne pri rozdelení externého HDD pomohol tento článok http://anp.zive.sk/?q=node/3833 pri postupovaní podla daného návodu nieje potrebný žiadny doplnkový program (rozdelenie vo windows-e) :)