domčo237
06.01.08,07:56
Pokúsim sa podrobne popísať v čom si neviem poradiť.
V PC mám rozdelený disk na dve partície C: a D : bez rozšíreneho logickeho sektoru . Toto uvádzam,len preto či náhodou to nemôže mať súvislosti s COM 1 a COM 2.

Konkrétne sa jedná o mobil.tel. Nokia 6070 a jeho pripojenie k PC. WinXP Prof.
Pripájam ho USB káblom CA 42. a po pripojení my vždy hľadá Device " USB UART " ,ale nikdy ani na internete tento ovládač nemůžem nájsť. Nainštaloval som " Nokia PC Suite 6_85_14.1 " a zároveň som skúšal Nokia_Conn_Cable_Driver_145_4_eng-us alebo Nokia_Connectivity_Cable_Driver_rel_6_85_9_0_eng
všetko bezvýsledne.Poprezeral som rôzne ICQ ,a ani tam som nič nenašiel.
Poradí mi niekto v tomto ?
Katabaticky
09.01.08,00:20
Skus
Install PC Suite, then choose Manage Connections - serial cable - configure, and then choose Prolific USB to serial (COM5). Then jack in the cable in the USB, then to phone (make sure that it`s unlocked), and that`s it.

z nokiaskej diskusie neviem ci to pojde :rolleyes: ale za pokus nic nedas ;-)
domčo237
09.01.08,04:26
Zatiľ moc ďakujem.Urobím pokus.
Dám vedieť.
Domčo
chlap
09.01.08,06:10
Dodržal si poradie inštalácie software ? .... T.j. nestrčil si telefón do PC pred inštaláciou PC Suite ? ..... Ak si najskôr pripojil telefón k PC a až potom si inštaloval PC Suite, tak tam môže byť tvoj problém.
domčo237
09.01.08,09:35
Vďaka za reakciu.Postup som dodržal a čo viac aj som preinštaloval PC a problem zostal.Je to zaujímave,ale je to tak.
Domčo
robovi
09.01.08,09:47
skus nainstalovat program mobiledit! Ak tam mas pc suite, tak ovladace k fonu su uz v pc. Ten program si s tym celkom dobre vie poradit.
tibormt
10.01.08,08:36
OLA,
ked pripojis tel. je to nove zariadenie... a PC Suite s nim nebude komunikovat kym to nenainstalujes..... ak bol ten kabel v krabici mal by si k nemu mat aj CD instalacne :))) ak ho nemas mas 2 moznosti: 1.NET , 2.servis telefonov na nete by som ti odporucil hladat nie podla telefonu ale podla toho kablika teda ak sa kupoval zvlast (mimo balenia s tel.) a to podla jeho mena alebo vyrobcu. Popripade nejaku podporu najdes na www.nokiamania.cz (http://www.nokiamania.cz)
Katabaticky
10.01.08,13:56
A samozrejme zabudol som... v tvojom pc nemusi byt usb ecku priradeny zrovna COM 5 tak skus ine
pripadne si stiahni program ktory kontorluje napetie na com portoch aby si hned vedel kde to mas pripojene ;)
domčo237
14.01.08,04:42
toto je zatiaľ asi najbližšia cesta ,ale ako asi sa dostanem k tomu prográmku ,ktorý mi vytvorí COM5.
Veľmi pekne ďakujem
Katabaticky
14.01.08,06:53
to by mal byt klasicky nokiacky PC suite ktory sa dodava standartne na cd s telefonom.. aspon myslim ja som to tak pochopil :-)
domčo237
26.01.08,06:47
Vďaka za radu.
Už to beží
Domčo