Cris
06.01.08,09:20
Zdravím Vás všetkých. Potreboval by som poradiť:
Jeden známy mi v USA kúpil 2 kusy telefónov (iPhone) a chce mi ich poslať domov na Slovensko cez USPS. Moja otázka znie: Ako veľmi je pravdepodobné, že mi bude balíček preclený na colnici? (ide vlastne iba o darček) a čo by som mal urobiť preto, aby som túto pravdepodobnosť čo najviac znížil, prípadne, ak je preclenie nutné, čo musím urobiť. ...
Ďakujem, ...
Cris
07.01.08,10:51
Nikto?? Pls. potrebujem Vašu pomoc - surne ....
jahumaster
31.01.08,14:27
AHoj,
s clom je to takto, ze zaplatis 19 % dan + 3.5 percenta clo.
ak dokazes vyjednat fakturu ktora bude v balicku pod 35 usd, clo platit nebudes.

Jan

ps. samozrejme musis to poslat ako GIFT / dar
Excise Duty
31.01.08,22:15
Zdravím Vás všetkých. Potreboval by som poradiť:
Jeden známy mi v USA kúpil 2 kusy telefónov (iPhone) a chce mi ich poslať domov na Slovensko cez USPS. Moja otázka znie: Ako veľmi je pravdepodobné, že mi bude balíček preclený na colnici? (ide vlastne iba o darček) a čo by som mal urobiť preto, aby som túto pravdepodobnosť čo najviac znížil, prípadne, ak je preclenie nutné, čo musím urobiť. ...
Ďakujem, ...

Prečítaj si toto, najmä čl. 29 a 30
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:1983R0918:20040501:SK:PD F (http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:1983R0918:20040501:SK:PD F)

Ak sa do toho zmestíš, budeš to mať oslobodené aj od DPH podľa § 48 ods. 2 písm. a).
Cris
11.02.08,14:01
Ďakujem. Ešte by som sa chcel spýtať - keby mi to colnica zadržala, ako zistím, že je to u nich a možem si potom pre balík prísť osobne? (Ak áno, aké dokumenty treba priniesť na colnicu a podla čoho daný balík nájdem?) ...
... ďakujem, ...
padro
11.02.08,14:13
neviem ako to je s UPS, ak by prislo postou tak ti pride oznamenie ze to tam je. Staci doniest doklad o zaplateni, moze byt aj vypis z paypal cez screenshot poslany mailom,...
Cris
11.02.08,14:23
Okey - jasne .. a keď prídem na CÚ Bratislava - poviem pracovníkovy že chcem prevziať balík - a ako ho nájdem? Podla čoho?
padro
11.02.08,14:49
:confused: opet hovorim o poste ale vsak to je snad jedno, predsa ak ti pride oznamenie o baliku tak tam bude aj oznacenie zasielky, atd nechapem zmysel tvojej otazky.
Cris
11.02.08,14:58
Aha jasne, ... dik, .. lebo som čital niekedy davno, že niekto si šiel pre balik na colnicu a dlho to tam hladal - vysvetloval že čo to je atď atď. ... Pokial to najdem podla označenia - ktore mi pride poštou, tak pohoda. ..
padro
11.02.08,15:01
Aha jasne, ... dik, .. lebo som čital niekedy davno, že niekto si šiel pre balik na colnicu a dlho to tam hladal - vysvetloval že čo to je atď atď. ... Pokial to najdem podla označenia - ktore mi pride poštou, tak pohoda. ..:D:D:D si niekto peknu srandu z teba urobil asi
Cris
11.02.08,18:11
jj, asi hej :D:rolleyes::cool: - no ok.
Takže treba počkať na list z pošty že to je na colnici, vytlačiť potvrdenie o zaplatení tovaru, behnúť na colnicu, zaplatiť a balík by mal byť moj. Ak tomu teda dobre rozumiem, - teda dufam že ano ... :)