jano741
06.01.08,11:31
prosim poradit,
zamestnavatel mi dal podpisat pod natlakom rozviazanie pracovneho pomeru dohodou,ktorej obsah znie:ziadam o rozviazanie pracovneho pomeru dohodou ku dnu 4.4.2008 chcel by som vediet ci je tato ziadost pravoplatna a ci mam narok na odstupne som zamestnany 4 roky u toho isteho zamestnavatela.

DAKUJEM
Zoltán Kovács
06.01.08,10:36
prosim poradit,
zamestnavatel mi dal podpisat pod natlakom rozviazanie pracovneho pomeru dohodou,ktorej obsah znie:ziadam o rozviazanie pracovneho pomeru dohodou ku dnu 4.4.2008 chcel by som vediet ci je tato ziadost pravoplatna a ci mam narok na odstupne som zamestnany 4 roky u toho isteho zamestnavatela.

DAKUJEM

Potrebujeme vedieť presný paragraf.
Danila
06.01.08,10:38
prosim poradit,
zamestnavatel mi dal podpisat pod natlakom rozviazanie pracovneho pomeru dohodou,ktorej obsah znie:ziadam o rozviazanie pracovneho pomeru dohodou ku dnu 4.4.2008 chcel by som vediet ci je tato ziadost pravoplatna a ci mam narok na odstupne som zamestnany 4 roky u toho isteho zamestnavatela.

DAKUJEMČo je to pod nátlakom?
ajobs
06.01.08,10:40
A už si podpísal ? Treba napísať viac relevantných informácií.
Ak bude v dohode napísané iba to, čo píšeš, nemáš nárok na žiadne odstupné.
jano741
06.01.08,14:45
pod natlakom myslim tym ze som to nedobrovolne podpisal lebo my chcel zobrat premie,preukaze zo skoleni atd. a paragraf tam nebol uvedeny ziadny dakujem
Chobot
06.01.08,20:15
pod natlakom myslim tym ze som to nedobrovolne podpisal lebo my chcel zobrat premie,preukaze zo skoleni atd. a paragraf tam nebol uvedeny ziadny dakujem

Neviem, či sa to dá nazvať nátlakom, skôr by som povedal, že to bolo tvoje rozhodnutie. Vymenil si prémie za možnosť odstupného a výpovednej doby. On ťa len zastrašoval, nemal si to podpísať. Teraz, ak si už s tým súhlasil, tak si bohužiaľ nepomôžeš.
ajobs
07.01.08,22:04
pod natlakom myslim tym ze som to nedobrovolne podpisal lebo my chcel zobrat premie,preukaze zo skoleni atd. a paragraf tam nebol uvedeny ziadny dakujem


V prípadnom súdnom spore by si musel preukázať, že to bolo pod nátlakom, a z praxe súdov vieme, že preukazovať nátlak pri podpise dohody o rozviazaní pracovného pomeru je takmer nemožné. Aspoň ja žiadnu judikatúru v uvedenej oblasti nepoznám.