Lenka1979
06.01.08,13:47
Ahoj na porade,
nevie mi niekto poradiť či sa platí DzMV aj za poľnohospodárske stroje? Vo firme využívame aj stroje ako sú "honka" a "vysokozdivžný vozík DESTA". Podľa mňa by sa dať platiť nemala, sú oslobodené. Opravte ma ak sa mýlim.
Lenka
Johanka
06.01.08,12:56
§84
Predmet dane
(1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len „vozidlo“), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len „podnikanie“).

(2) Predmetom dane z motorových vozidiel nie je vozidlo
a) používané na skúšobné jazdy alebo iné jazdy, ktoré má pridelené zvláštne evidenčné číslo 40)
b) určené na vykonávanie špeciálnych činností, ktoré nie je určené na prepravu a v dokladoch vozidla je označené ako špeciálne vozidlo. 41)
Johanka
06.01.08,13:00
Kategórie vozidiel ( cit.z príspevku Jany Acsovej):
- motorové vozidlá s menej ako štyrmi kolesami a štvorkolky (L)
- motorové vozidlá, ktoré majú najmenej štyri kolesá a používajú sa na dopravu osôb (M)
- motorové vozidlá, ktoré majú najmenej štyri kolesá a používajú sa na dopravu nákladov (N)
- prípojné vozidlá (O)
- kolesové traktory (T)
- pásové traktory (C)
- prípojné vozidlá traktorov (R)
- traktormi ťahané vymeniteľné stroje (S)
- pracovné stroje (P)
- ostatné vozidlá, ktoré sa nedajú zaradiť do uvedených kategórií (V).
Lenka1979
06.01.08,13:04
Uvedené vozidlá nepatria do skupín M,N ani O,takže sa za nich nebude platiť daň. Sú to pracovné stroje, takže je to správne Johanka? Ďakujem.
sybila3
27.01.10,09:37
Napríklad ten traktor kolesový poľnohospodársky-môj prípad, kategoria T1, mám ho uviesť do DP alebo nie, ďakujem pekne.
Marianna01
27.01.10,11:30
§84
Predmet dane
(1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len „vozidlo“), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len „podnikanie“).

(2) Predmetom dane z motorových vozidiel nie je vozidlo
a) používané na skúšobné jazdy alebo iné jazdy, ktoré má pridelené zvláštne evidenčné číslo 40)
b) určené na vykonávanie špeciálnych činností, ktoré nie je určené na prepravu a v dokladoch vozidla je označené ako špeciálne vozidlo. 41)


Kategórie vozidiel ( cit.z príspevku Jany Acsovej):
- motorové vozidlá s menej ako štyrmi kolesami a štvorkolky (L)
- motorové vozidlá, ktoré majú najmenej štyri kolesá a používajú sa na dopravu osôb (M)
- motorové vozidlá, ktoré majú najmenej štyri kolesá a používajú sa na dopravu nákladov (N)
- prípojné vozidlá (O)
- kolesové traktory (T)
- pásové traktory (C)
- prípojné vozidlá traktorov (R)
- traktormi ťahané vymeniteľné stroje (S)
- pracovné stroje (P)
- ostatné vozidlá, ktoré sa nedajú zaradiť do uvedených kategórií (V).


Napríklad ten traktor kolesový poľnohospodársky-môj prípad, kategoria T1, mám ho uviesť do DP alebo nie, ďakujem pekne.


nie