kimimi
06.01.08,14:10
Chceli by sme dovážať oblečenie určitej značky zo zahraničia a chcela by som vedieť či je v následnom predaji najeký problém alebo nie.Ako doklad o kúpe by mohol slúžiť pokladničný dôklad prípadne faktúra, ale neviem či to môžem predávať alebo nie.Kde sa to dá zistiť? Nebola by to logom označená predajna.Skúšali sme info priamo v ústredí, tam nás naviedli na čechy a tam to skončilo.
fall32
07.01.08,17:34
No zalezi aka to bude znacka...Ak uz tato znacka ma zastupenie na slovensku,tak by ste museli kupovat veci tejto znacky od vyhradneho distributora na slovensku.Inak Vas moze vyhradny distributor pravne napadnut....

Ak sa mylim,tak ma opravte....
kimimi
07.01.08,19:47
No to sa práve snažím zistiť, dám príklad.Kúpim v IKEA 10 hrnčekov a tieto dalej predám ako tovar na predajni.Doklad o kúpe by som mala teda len z registračnej pokladnice (bloček od kúpy)je to možné predávať alebo nie.Netuším,kde je ten háčik , že nie.
kitky
07.01.08,20:23
No to sa práve snažím zistiť, dám príklad.Kúpim v IKEA 10 hrnčekov a tieto dalej predám ako tovar na predajni.Doklad o kúpe by som mala teda len z registračnej pokladnice (bloček od kúpy)je to možné predávať alebo nie.Netuším,kde je ten háčik , že nie.
Ano to urobit mozes. Pokial ti staci mat na hrncekoch " pat korun ".
Ikea je predajca, nie vyrobca tych hrncekov. Tvoja prva otazka sa tykala znackoveho oblecenia. Ked zadas otazku celkom jednoznacne , bude sa na nu dat jednoznacne odpovedat.
kimimi
07.01.08,21:28
No to som nevedala,že je v tom rozdiel, brala som ikea ako značkovú predajňu.Ale ďakujem už mám v tom trošku jasnejšie.
Takže zadám druhý príklad: nakúpim v rakúsku v značkovej predajni nike šport.oblečenie a predám vo svoje neznačkovej.Toto už je problém?
fall32
08.01.08,19:57
ano to uz je problem...nejde o to ci mam neznackovy obchod,napriklad s nazvom TEXTIL...Ide o to ze v nom predavam znackove oblecenie NIKE...Kedze NIKE ma vyhradneho distributora na Slovensko,tak nemozem kupit oblecenie mimo distributora a predavat ho.Respektive mozem,ale na cierno..Pocul som ze sa to takto robi.Predajca nakupuje od distributora urcite mnozstvo oblecenia napr znacky NIKE a zvysne oblecenie chodi nakupovat do zahranicia( tiez znacky NIKE)....Ale to uz davam navod na podvod:D
riccado
08.01.08,20:45
ano to uz je problem...nejde o to ci mam neznackovy obchod,napriklad s nazvom TEXTIL...Ide o to ze v nom predavam znackove oblecenie NIKE...Kedze NIKE ma vyhradneho distributora na Slovensko,tak nemozem kupit oblecenie mimo distributora a predavat ho.Respektive mozem,ale na cierno..Pocul som ze sa to takto robi.Predajca nakupuje od distributora urcite mnozstvo oblecenia napr znacky NIKE a zvysne oblecenie chodi nakupovat do zahranicia( tiez znacky NIKE)....Ale to uz davam navod na podvod:D

to myslis vazne????
aky to je podvod, preboha?
ak ma opravnenie na podnikanie, ma nakupene hoci v zahranici, nadobudacie doklady od tovaru su ok zauctovane, dane plati a tovar je "teraz pozor, toto je dolezite": PRAVY, nemoze mat ziaden problem,,,
niekomu povedat, ze v roku 2008 "nemoze" nakupit u ineho, nez vyhradneho distributora na Slovensko, to uz hadam nie...:)
kimimi
08.01.08,22:14
No toto si myslím aj ja,všetko by bolo vlastne legálne,lebo by som mala nadobúdacie doklady a značku, ktorú chcem predávať by bola zaručene pravá , nakúpená v zahraničí od ich značkovej predajne.no pomohlo by mi keby to ešte niekto potvrdil, takto je to zatiaľ 1:1
Filip Glasa
09.01.08,11:30
výhradné zastúpenie znamená, že nikto iný by to velkoobchodne u nás nemal predávať. Na druhú stranu v rámci EU ako tu už na porade niekto písal nejaké výhradné zmluvy tohoto typu neplatia.

Druhá vec je čo tým získaš - myslíš že v MO predajni v zahraničí nakúpiš lacnejšie ako v vo VO u nás?

Už vzhľadom na DPH ak si platca sa to neoplatí.
kimimi
09.01.08,16:30
U nás nieje veľkoobchod s touto značkou,len ich predajňa.Ceny u nás sú neskutočne nadsadené.Som neplatca DPH.
Filip Glasa
09.01.08,18:35
Ak tu nie je dovozca, tak bez problému to takto môžeš robiť. Len sa skús skontaktovať s dovozcom či VO skladom v Európe, lebo by to tam malo byť lacnejšie než v nejakej predajni. Prípdne ak tá značka tu ešte nie je, tak si to VO pre Slovensko skús dohodnúť s nimi ty.
kimimi
09.01.08,21:29
Dovozca by mal byť v čechách, ale myslím, že budú mať podmienku zariadenú značkovú predajnu + určený minimálny odber. čo sú strašne vysoké vstupné náklady a ja nemám záujem prevádzkovať predajnu niekde v shopiingu. Stačil by mi malopredaj a internetový predaj.
Milos76
10.01.08,10:36
Aky vyhradny dovozca.....toto uz neplati odvtedy co sme v EU. Legislativa EU nepozna pojem vyhradny dovozca to si vytvorili Cesi a Slovaci....absolutne sa to neda pravne napadnut.

Ja mozem predavat v mojom obchode NIKE znacku bez toho aby som s niekym podpisoval zmluvu ze budem iba od vas odoberat tovar. Proste volny obchod.

ALE POZOR nesmiem mat nazov svojho obchodu NIKE pretoze tu uz by som porusoval zakon....cize mozem si ho nazvat SPORT PRO a predavat tam rozne znacky.

Pojem vyhradny zastupca nie je pravne napadnutelny v EU...pretoze legislativa EU nepozna tento pojem.
Filip Glasa
10.01.08,17:16
ale myslím, že budú mať podmienku zariadenú značkovú predajnu

ale toto presne nevieš, tak sa ich najprv skús spýtať než začneš nakupovať v MO predajni.
memorex31
19.03.08,07:41
Mozes si samozrejme kupit znackovy tovar v zahranici a predavat ho tu, aj ked je tu vyhradne zastupenie. Jedina vec je, ze distributor pre SR moze mat podpisanu zmluvu s vyrobcom, ze zastupenie pre SR ma iba on - jedina moznost je, ak sa teda slovensky distributor obrati na vyrobcu, ze niekto MIMO uzemia SR predava tovar do SR - to je uz etika obchodneho vztahu. Takze jediny, kto to moze stopnut, je vyrobca, ak vypatra toho, co ti to predal mimo SR a stopne to tam. Cize riesit sa to da iba vo vztahu dodavatel - odberatel-zastupenie atd. Ziadne sudy ani nic podobne. Ina vec je propagacia znacky, oznacenie predajne a podobne... Ani s reklamou si nie som isty, ci tam neplatia nejake obmedzenia, ale to uz neviem...
bonita
19.03.08,19:12
Zaujima ma presne to iste. Poviem presny priklad: chystam sa zariadit si butik so znackovymi vecami, MO. Tovar chcem nakupovat v sportovej predajni v anglicku , MO, doklad budu bloky z pokladne - samozrejme predajca nebude informovany, ze ho kupujem na predaj / nie ze by som to chcela tajit, ale asi by ho to ani nezaujimalo/. Znacky su v tej predajni rozne, od adidas, cez nike, umbre, lonsdale , diesel, atd. Mam zivnost, nemusim sa teda nikde nikoho nic pytat? Viem ze uz tu bola taka odpoved, chcem vsak len uistenie. Dakujem.
Filip Glasa
20.03.08,09:03
a koho by si sa pýtala? Normálne to tu môžeš predávať. Len si zisti, či nie je náhodou výhodnejšie kupovať od dovozcu zo SR. Nejak sa mi nezdá, že by to kupovanie v MO predajni malo byť výhodnejšie.
bonita
20.03.08,09:44
Poviem priklad, ze mikina Lonsdale stoji do 10 libier /t.c.425 sk/- u nas na nete-online shop 2600 sk, tricko 4-5 libier - u nas 900 a viac sk. tricko adidas 10 libier, u nas cca 900 sk. Poznam tam aj obchod kde je dopredaj zn. veci z tohtorocnej kolekcie napr. mikina s kapucou, s holym chrbtom, kratky rukav - max. moderna pre mladez, Nike za 12 libier, 500 anieco sk - u nas ju maju v za 2500 sk. A podtykam, ze znacky Umbro a Lonsdale su tam maximalne lacne, lebo su to angl. znacky, ale u nas sa zacinaju rozmahat a je slaby dovoz. Dcera ma kamaratov, co prave tieto znacky nosia a nemaju kde nakupovat.
Iny priklad polokosela , trickovina za 12 libier od Yves Sant Lauren, tenisky Lacoste za 15 libier, atd. Je toho vela, ale je to obrovsky rozdiel cenovy. Vzdy ked tam idem za dcerou nakupim si veci, aj detom, muzovi. Bavi ma to chodit po obchodoch a hladat dobre ceny a krasne veci.
Druha vec je, ze sa trochu obavam - ak mi vie niekto v tomto poradit ci do toho ist. Mam 200 tis., na nakup tovaru mi na zaciatok staci 100 tis., zvysok je cca 35 tis. na prenajom prvy mesiac maly priestor v centre mesta / ak to ma ist, musi sa okolo butiku premliet vela ludi/ a nejake vesiaky , kasa a pod. Jedna dcera je volna, moze zatial predavat. Inak by som tie peniaze pouzila na pl. okna, novy kotol a proste pominala. Takto ich risknem. Na tovare nemozem byt stratova, v najhorsom ho rozpredam s malickym ziskom sukromne. Ceny na tovare, uz u nas budem mat o dost nizsie nez ine obchody. Kedze necchem nakupovat povedzme z jedneho tricka po vsetky velkosti a farby, ale len po par kusov - nad stojanmi bude visiet cedulka Dopredaj. Je este vela ludi co do anglicka nechodia, prip. nevedia kde su tie dobre obchody, takze klientela, ak budem na dobrom mieste by mala byt a medzi mladymi sa to roznesie po celej Ba.
Napriek tomu, kto ma skusenost, napiste svoje nazory, ci mi to pojde alebo nie. Este som textil nikdy nepredavala, ale fakt je ze ludia sa budu vzdy obliekat aj obuvat. A cim dalej tym viac mladych dava prednost znacke.
Filip Glasa
20.03.08,09:57
No tak tie rozdiely v cenách sú fakt veľké. Mylsím, že Slovákom nebude moc vadiť, že budú behať v handrách z predošlej kolekcie. Hlavne že to bude značka za pár korún. Ale potom to ja musíš nazvať nejako že Outlet.
Mať peniaze akurát tak na tovar zariadenie a jeden mesiac nájomného je málo. Možno ak by si mala na 6-12 mesačnú prevádzku, tak by to bolo lepšie. Inak by som to radšej skúsil cez internet. Skús si registorvať doménu niečo ako:
outlet.sk, znackovy-textil.sk a podobne :-)
bonita
20.03.08,10:38
To prave ze nie je minulorocna kolekcia. To je tohto rocna kolekcia, len v anglicku pride na trh skor o nejake mesiace a v case ked sa objavi u nas na trhu, tak tam ju uz maju v akcii. Napr. v Pandorfe predavaju minulosezonnu za akciove ceny , napr. tenisky 35-50 euro a nasi tam chodia dost nakupovat. V skutocnosti, si myslim, je u nas asi pomenej ludi co kupuju len prave tohto sezonnu. Inak nie som odkazana len na tento prijem. Robim v RK, takze zarabam narazovo. Tento obchod ma uspokojit moje nakupovacie chutky / aj ked je mi jasne ze potom to uz budem vnimat ako povinnost/ a ma preklenut moje obdobia, ked sa mi stane , ze 2 mes. nezarobim ziadnu proviziu a potom mam 200 tis. za mesiac. A navyse ma laka vyuzit ten cenovy rozdiel . Kedze dcera je maniacka chodenia po obchodoch v case volna, vie mi tam aj sama vymaknut dobre veci, pr. kabelka Calvin Klein za 25 libier a podobne dobre kusky. Ja si len vravim, ze ten najom je dost vysoky, ale neoplati sa mi miesto niekde mimo centra, kde zase okolo nechodi tolko ludi. Takze ak stratim peniaze, jedine na tom najme. Ale zase ked sa udrzim niekolko mesiacov / osobne si myslim, ze raz padne ten obrovsky cenovy rozdiel- teda ze u nas budu zn.veci tiez konecne bezne fin. dostupne/, tak nemozem byt v strate. Zaujimal by ma aj nazor ekonomov, ktori robia uctovnictvo takymto obchodom. Lebo nepredpokladam, ze mi poradi majitel nejakeho obchodu s textilom. Inak si planujem chodit na nakupy cca do 1.5., kedy cchem obchod otvorit a medzitym si zabezpecim vybavenie, vesiaky, stojany, atd. a priestor. Suma na nakup je dostacujuca, ev. viem pridat nejake peniaze. Ceny zariadenia uz mam pozistovane , su ok a pipadne upravy mi urobi manzel v obchode.
Filip Glasa
20.03.08,11:26
tých 35 000/mes. je za akú rozlohu? Myslím, že na takýto obchod musí stačiť aj 20m2 a pri cene 10 000 za rok/m2 (na ulici podobnej ako obchodná) je to menej než 35 000 za mesiac. Inak ten potenciálny zisk bude tiež nárazový a skákavý. Tak neviem či si nejak moc pomôžeš.
kimimi
26.03.08,11:20
Ahoj, no práve o takého niečo ide aj mne, ale ide o detský značkový tovar .Je tam jeden háčik.Ak nakúpiš tovar zo zahraničia v hodnote cca 400 tis. ročne !!! stávaš sa platcom DPH čo je pre mňa nevýhodné. A druhá vec je, že ja predávam textil a viem,že je problém pri označení tovaru. Myslím tým, visačky, ošetrovacie symboly, mali by byť platné tak ako si to vyžaduje legislatíva SR. A to nemajú všetky veci.Ja chcem robiť s detským tovarom a vidím v tom problém.Zatiaľ som ho nevyriešila.Stačí jedna kontrola SOI a je tam riadna STRATA!!!
bonita
27.03.08,07:26
Tie nalepky vzdy davam z oblecenia dolu, takze neviem povedat ake maju odevy z anglicka. No idem tam 4.3. a vsimnem si to. Dakujem za poznamku, ze nad 400 tis. je dph. Inak detske veci su tam tiez krasne. Pr. tie tenisky lacoste za 15 libier/530 sk/ na cca 7 rokov .
libis444
29.03.08,15:38
ano mozes tie hrnceky predavat
libis444
29.03.08,15:42
kupovat znackova tovar v zahranici a predavat u nas sa nesmie!
kimimi
29.03.08,19:40
....na základe čoho?
Filip Glasa
30.03.08,09:05
kupovat znackova tovar v zahranici a predavat u nas sa nesmie!

jasné že sa môže. Veď ho všetci kupujú v zahraničí. U nás sa väčšina nevyrába :)
ZuziT
18.05.08,15:59
Ahojte, skuste mi,prosim,poradit... Keby som nakupila nejake oblečenie z velkoobchodu outlet a chcela by som ho predavat v maloobchodnej predajni s textilom, je nutne to niekde vyznacit, ze sa jedna o outletove oblecenie? alebo v predajni musi byt len outlet? predavame normalne oblecenie, ktore nakupujeme u nas vo velkoskladoch,ale chceli by sme aj nejake znackove - napr. adidas, nike atd...ale brali by sme to z outletu, len nevieme, ci je to mozne predavat to aj s normalnymi vecami, alebo tam mozu byt len tie outlet veci... a ci by to muselo byt niekde vyznacene na tom tovare, ze je outlet, alebo priamo niekde na predajni. Diky za odpoved, dufam, ze som to napisala zrozumitelne
dawo
24.06.08,16:08
zdravim,

no tu je to asi nemiestne, ale bonita chcel by som od teba kupovat nejake take znackove oblecenie. iba na sukromne ucely.

moj mail dawo.dawo(zavinac)post.sk
Aendy
03.07.08,07:56
Je to tak ako bolo napisane vyssie, ak nema distributora tak je to v suchu a mozes to kupovat aj v cehach a tu to predavat ale ak ma distributora je problem ze pravne by si mal nakupovat od neho a znacka moze zakazat ti predavat ich vyrobky, takisto je problem pri niektorych znackach ze sa neznesu s inymi ze nemozes predavat ich spolocne s inou znackou. Taktiez sa ti moze stat ze ak chces predavat ich vyrobky musis zalozit obchod len s ich tovarom tj . znacka sa moze predavat iba v obchode ich znacky a to je fd. a to by ta vyslo dost draho kupit FD. a zacat, odporucam internetovu predajnu a mas vystarane
silviamb
03.07.08,20:32
Zdravim, ja sa k tomu pridam druhou otazkou, ktora na to mozno nadvazuje. Co ak v tom zahranici kupim tovar, ktory je tam zlacneny - stara kolekcia. Tyka sa to vyhradne zastupenie aj toho, alebo na tzv. outlet sa to nevztahuje? Dakujem za odpoved
Jana2977
26.12.08,14:39
Otazka na bonitu:
Som velmi zvedava, ako si dopadla, viem, ze pisem par mesiacov po fore, ale my s priatelom chceme riesit nieco podobne, len nie so sportovym oblecenim.
L3nin
28.12.08,19:02
ano mozes tie hrnceky predavat
BLBOST
L3nin
28.12.08,19:20
Milá Bonita a spol. nepleťťe si nákup lacnej konfekcie (Pandorf a pod. ) z nákupom značkovej konfekcie, ono je pekné predávať kvázi second hand, ktorý nie je vôbec second, lebo je doposiaľ nikým nenosený, a ja jedno aké má označenie, či OUT... alebo podobne len nikto sa nezaujíma o pôvodného výrobcu uvedeného tovaru, ktorý je zpravidla CHICHINA :o) ono je pekné že predajca ťa ubezpečí že tovar pochádza z číny kde je objednaný pre firmu NIKE, Lonsdale ...., lenže na 99% sa jedná o tovar, ktorýje vyrobený v pirátskej dielni a dovezený v kontajneri do prístavu v UK, alebo D, a následne rozdistribuovaný , lenže najväčší problém spočíva v preukázaní originality daného produktu, čo sa dovozcovia snažia obísť tým že tovar deklarujú ako second hand, no pritom je opatrený priblblými visačkami , resp. zabalený v plastových obaloch. Ja by som otázku nestaval do pozície či sa mi to oplatí predávať, resp. dovážať , ale by som sa zaoberal otázkou neporuším zákon ? Čo sa týko ochrany duševného vlastníctva, resp. ochrannej značky , keď budeš predávať "značkový tovar" aj keď len second hand a púríde k tebe kontrola , či už PZ alebo ŠOI , zaistia jeden , dva kusy oblečenia , toto pošlú na expertízu ku zmluvnému distribútorovi, ktorý sa vyjadrí že je to falzifikát, tak potom ty ako právnická odoba môžeš dostať pokutku so šiestimi nulami a z toho ťa asi bude blieť hlávka, nehovorím o tom že skončíš na súde. Samozrejme že tvoja obhajoba bude v tom že si o ničom nevedela, veď tovar si ankúpila v Anglicku, Rakúsku , Nemecku ale je tam jedna podstatná vec že za akú cenu si ten tovar nakúpila a teda aby si rozumela: uvádzaš že u nás sa predáva tričko za 2500,- a ty ho vieš doviezť za 500,- len má to malý háčik že žiadny distribútor ho nenakupije za 500,- taký rabat si dovolím povedať nemá nikto, jedná sa len o to že ten výrobok je čiernota. :o) ver mi viem o čom píšem :o) ohoj
peter kkk.
31.12.08,16:39
lenin trocha poznamenal na to, k comu chcem mat mensiu pripomienku aj ja. kazdy sa pise o outlet, second, nakupovania u nedistributora atd ale co tak sa zamyslet aj nad tym ze je potrebne mat licenciu k predaju oblecenia od majitela znacky

nakolko nemam s tym prakticke skusenosti ani vedomosti nema niekto skusenosti ako to byva pri kupovani licencie a nasledneho tovaru? ake drahe byvaju licencie - ci sa plati len licencia alebo aj percento z predaja, ci poskytuju pociatocny tovar na start bud bezplatne alebo s neskorsou splatnostou, ci maju podmienku odberu urciteho mnozstva? a neviem co by ma este napadlo. celkom ma to zaujima
jaaty
05.06.09,08:19
Zdravim,chcel by som vediet,ci na tovar zakupeny v U.K-textil(detsky tovar od 1-10 rokov) a potom predavany na Slovensku,potrebujem dat certifikovat,aj ked sa uz tento tovar normalne predava v U.K v maloobchode...Niekde som sa docital,ze ak mam potvrdenie,doklad o tom ze tovar je zdraviu nezavadny,neskodlivy tak to bude stacit......a mozem ho normalne predavat dalej..Budem vdacny za kazdu radu......:)
VladoaKatka
05.06.09,09:50
Po vstupe do EU je to trochu "miernejšie", čo sa týka povinnosti certifikovania, ale aj tak by si sa mal(a) obrátiť na skúšobňu a zistiť to priamo u nich ako ďalej.

http://www.vutch.sk/sk.htm
http://www.vuchv.sk/
s.r.o.
12.08.09,15:08
Dobrý ako je to vlastne čo sa tyká dovozu značkových vecí Nike ,Adidas atd. môže sa u nás predávať alebo nie jedni tvrdia áno druhý nie lebo chcel by som dovážať tovar z UK.
nYcol
02.09.09,22:05
ZDRAVIM,

kedze nazory su rozne a ja planujem s niecim podobnym zacat tiez (ide skor o modne doplnky svetovych znaciek) kontaktovala som rovno osoby zo SOI... tam mi napisali : citujem :

Pri predaji Vami uvedeného tovaru musia byť dodržiavané povinnosti predávajúceho vyplývajúce z § 11, 12 a 13 zákona č. 250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa... v znení zákona č.397/2008 Z.z. Uvedený právny predpis nájdete na internetovej stránke justice.gov. sk v časti jaspi/predpisy.

a to je vsetko,,, v danom zakone sa pise len o oznaceni tovaru a jeho obale... taktiez pri niektorych je potrebne dodavat aj s navodom.. ak nie je v slovenskom jazyku... inak tam problem nevidim... avsak neviem ako to je so znackami ako je NIKE a ADIDAS a pod... z tychto znaciek je veeeela napodobenin.. takze uz ani v distrib. obchode by som si ista nebola :) :) :) a to co tu niekto spominal ze rabat z 500 na 2500 neexistuje... to je podla mna hlupost... uvediem priklad.. predavam zn. hodinky ktore uz s mojou malou prirazkou predavam za 230 EUR. ... v AUPARKU v BA stoja 450 EUR... a SU to tie iste... nejde o falzifikat.. ! takze kde je pes zakopany:):):)?

prajem vela stastia v podnikani :)
andrej.
03.09.09,08:48
Dobrý den, čítal som toto forum... a chcem sa spýtať, tak teda aká je cena u distribútora a kolko si môžem na nu prihodiť svoju prirážku?
Zuzana1812
10.12.09,16:10
Tiež mám otázku podobného typu.
Keď nakúpim v určitej obchodnej sieti v UK, ktorá predáva pod svojou značkou, môžem tieto veci ďalej predávať vo svojej maloobchodnej predajni? Zastúpenie na SR nemajú. Alebo je potrebné uzavrieť nejaké zmluvy alebo dohody, alebo to vôbec nie je možné?
Kvietocek
17.09.10,10:20
Kde zozeniem kontakt na tych vahradnych dovozcov?
Kvietocek
20.09.10,08:56
Outletove velkoobchody nakupuju tovar od svojich dodavatelov a nasledne predavaju maloobchodníkom. Aky certifikat musi mat maloobchodnik, aby mohol predavat takyto tovar?

Mozem tovar nakupovat priamo u Tureckeho vyrobcu so znackami (puma, addidas...atd.) a nasledne ich predavat vo svojom obchode?
doctor1979
08.01.11,17:54
No musite si uvedomit jednu vec ze ziadny autorizovany distributor ti neda povolenie na predaj nejakeho adidasu, nike alebo pumy. To je skoda sa s nimi aj spojit lebo tvoj outlet obchod je pre ich nadhodene ceny velkou konkurenciou. Outlet predajne su rozsirene po celom svete len na Slovensku je to zatial taka velka neznama. SOI bude maximalne skumat ci sa jedna o originaly alebo nie. Nemoze nikto kupit tovar len na ulici, musi mat kazdy riadnu fakturu ohladne druhu tovaru a mnozstva tovaru. Po vstupe do EU ti nemoze nikto diktovat ze musis nakupovat v tom ci onom state. Cize nikto ti nemoze rozkazat ze musis nakupovat na Slovensku alebo v Cesku alebo hoci kde.A ak kupis na normalnu fakturu z nejakeho outletu tovar, mozes ho kludne predavat.
akynka
02.02.11,17:25
Super, teda.. tuna je také maximum rozporuplných odpovedí, že amen :-)

Teda dám príklad... ja ako živnostník na svk, idem na "výlet" do UK. Nakúpim si tam značkové oblečenie, ktoré na slovensku nemá veľkoobchodné zastúpenie. Nabalím si to do dodávečky a idem na SVK? Toto sa mi nejak nezdá..
doctor1979
02.02.11,20:12
Kludne mozes ist do UK a nakupit si aj oblecenie ktore ma na Slovensku zastupenie a predavat ho. Problem mozes mat ak by bolo oblecenie falsovane, neprave. Mam to overene z colnice a aj zo SOI. Oni na podnet niekoho dojdu do obchodu, skontroluju odkial mas faktury, a co sa im nezda poslu na skumanie ci je to original. Ak je to original tym to zhaslo ak nie dostanes pokutu, a mozno ta daju na sud. Mam to dokonca overene od jedineho dovozcu urcitej hokejovej znacky. Boli dovazane z Polska a nic proti tomu nemohli robit, jedine dat podnet ci je to original alebo nie.
akynka
04.02.11,07:34
Dakujem za odpoved.

Ked sme uz pri tom,.. nieje tam problem s tym osobnym dovozom? Autom. Teda nemalo by to uz byt kontrolovane, na "hraniciach" EU. Ale nemusim to nejak hlasit ze to idem sem prepavovať?
doctor1979
05.02.11,06:22
Ked nakupujes v UK je to to iste jak keby si nakupovala v Kosiciach alebo vo Zvolene. Musis mat ale fakturu alebo nejaky prepravny list, keby ta zastavili policajti aby si im vedela preukazat ze odkial mas ten tovar.Jedna sa totiz o vacsie mnozstvo.A ked obchodujes so yahranicim, musis davat hlasenie intrastat koly statistike.
akynka
05.02.11,13:23
..ale to hlásenie sa podáva až od určitého množstva, teda sumy.. cca13500 EUR? alebo pri každom obchode?
megyna1
14.04.11,22:32
ahojte, chcem predavať športovú obuv - nike, adidas...-intern.obochodom. Objednávať budem z uk. Niekde som čítala - vyžaduje to SOI, že tovar pri predaji musí obsahovať návod na ošetrenie, zloženie materiálu a podobne... Takýto leták býva v obuvi, keď kúpite v kamennom obchode? Kde získam takýto leták?
Vôbec neviem, kde mám ten leták zobrať, lebo v tovare čo mi príde z uk, tam nieje nič, nemám čo dať preložiť... Je tam len nálepka-z akého materiálu je zvršok,vnútro a podrážka, a to je všetko...
Musím si taký leták vytvoriť sama? alebo nájdem niekde, čo všetko tam musí byť uvedené...
Malo by tam byť aj uvedené napríklad aj to, ako sa má ošetrovať obuv - kde to zistím?
vie mi niekto poradiť? dakujem
Danielle369
17.04.11,03:40
Hrky10
16.09.11,06:12
ak chceš predávať adidas veci, tak musíš ísť za firmou adidas...nakupis u nich tovar napr. 10000€ - ktory budes predávať....napr predajú ti topánky ktoré stoja 20€a ty ich musíš predať za 70€ a ak ich predáš za menej tak máš problémi, ak za viac tak máš viac peniažkov pre seba...oni ti predajú celú kolekciu tz topanky, tricka mikiny - ty si nemôžeš vyberať aké chceš druhy topanok mikin atd... to je celé

fake veci nemozes predávať v obchode, môžeš jedine v second hande.... Bože taký mudri ste tu všetci....len si pootvárajte ochdody adidas s vecami v UK a uvidíte kolko zaplatíte pokutu....prinajlepšom prídete len o tovar....adidas je velka firma a ta si na takých ľudí ako ste vy dáva pozor....veď im kazíte kšefty...
ra_do_slav
10.10.11,07:12
Hrky10, mozes poslat odkaz na pravnu normu ktora upravuje to, ze nemozes predavat produkt, ktory mas riadne vydokladovany, ibaze ho neberies od vyrobcu, ale z retazca, ktory tu znacku predava? Ak ten predajca vyhradne nezakazuje dalsi predaj, tak by v tom nemal byt problem. Mas nejaky svoj obchod so znackovym oblecenim a pises zo skusenosti, pripadne vies o konkretnom pripade, kde fi ako napr Adidas si posvietila na takeho predajcu, alebo to co si tu napisal si len myslis?? Mozes definovat co je to vyhradny distributor a odkial sa to slovne spojenie vzalo?
Mija33
10.10.11,16:27
Ako je to s autorskými právami na fotografie ktoré by som chcela uverejnit na svojej web stránke? Predávam tovar z UK. Dakujem
Lenka-
09.11.11,14:25
Neviete niekto ako to je s dovozom značkových parfumov a etiketami v slovenskom jazyku čo musia obsahovať?
Indeed
09.11.11,14:40
ak chceš predávať adidas veci, tak musíš ísť za firmou adidas...nakupis u nich tovar napr. 10000€ - ktory budes predávať....napr predajú ti topánky ktoré stoja 20€a ty ich musíš predať za 70€ a ak ich predáš za menej tak máš problémi, ak za viac tak máš viac peniažkov pre seba...oni ti predajú celú kolekciu tz topanky, tricka mikiny - ty si nemôžeš vyberať aké chceš druhy topanok mikin atd... to je celé

fake veci nemozes predávať v obchode, môžeš jedine v second hande.... Bože taký mudri ste tu všetci....len si pootvárajte ochdody adidas s vecami v UK a uvidíte kolko zaplatíte pokutu....prinajlepšom prídete len o tovar....adidas je velka firma a ta si na takých ľudí ako ste vy dáva pozor....veď im kazíte kšefty...

hlavne,že taký *did*s, si dáva šiť tie svoje fantastické značkové výrobky vo Vietname a častokrát zneužíva detskú prácu...

to je košer ?

hlavne aby nikto nezarobil 5 € na predaji neznačkovych *did*s, adidas.. *=a
raymond21
07.10.14,10:20
Zdravim vas, potreboval by som odpoved. Chcel by som zo zaciatku e-shop s oblecenim tak isto ako vacsina ludi v tejto diskusii. Moje oblecenie by nebolo znacky adidas, nike... Ani lonsdale, everlast... Ani hilfiger,guess...Taktiez dovoz by nebol z UK ale Cina. Moja otazka znie pokial tietio firmy nemaju zastupenie na slovensku cize nie je tu ziaden vyhradeni dodavatel znacka ma dcersku spolocost v anglicku dalsia taliansko atd a ja by som dovazal z ciny vyziadal by som si samozrejme od nich fakturu zaplatil by som u nas clo dph, na oblecenie by som dal stitok co vyzaduje soi. Mal by som z tohto problem ked vyhradni dodavatel na slovensku nie je? To by moj dani tovar poslali do anglicka na expertizu alebo by ich nebodaj kontaktovali?Mam znameho ktory mal kamenny obchod s oblecenim ako je hilfiger a nemal ziaden certifikat posielal mu to znam z kanady iba zaplatil dph neviem ci aj clo spominal a to bolo vsetko.