lubica.23.lv
06.01.08,17:52
sak ale doteraz sa autá evidovali aj evidujú na Dú.
príklad..máme 3 nákladné a 2 osobné. chceme odhlásit nákladné a prihlásiť ešte jedno osobné. ak som dobre pochopila, tak oznámim ze odhlasujem nákladné a prihlasujem nákladné, bez tlaciva, len tak listom...na bud rok sa podá DP len s autami co som pouzívala na podnikanie aj s výpoctom.
prečo sa bude dávat DP ked doteraz sa dávalo len pri prihlasovaní auta a potom ho už dalej evidovali az kým sa neodhlásilo?!
nechcem byt magor ani otravovat..
Zoltán Kovács
06.01.08,16:53
mimotemyPrečo nepokračuješ už v načatej téme, a zakladáš behom 1/2 hodiny tretiu ohľadne dane z motorových vozidiel?mimotemy
Zoltán Kovács
06.01.08,16:54
sak ale doteraz sa autá evidovali aj evidujú na Dú.
príklad..máme 3 nákladné a 2 osobné. chceme odhlásit nákladné a prihlásiť ešte jedno osobné. ak som dobre pochopila, tak oznámim ze odhlasujem nákladné a prihlasujem nákladné, bez tlaciva, len tak listom...na bud rok sa podá DP len s autami co som pouzívala na podnikanie aj s výpoctom.
prečo sa bude dávat DP ked doteraz sa dávalo len pri prihlasovaní auta a potom ho už dalej evidovali az kým sa neodhlásilo?!
nechcem byt magor ani otravovat..

Listom oznámiš DÚ o zániku daňovej povinnosti, a tak isto listom o vzniku daňovej povinnosti.
lubica.23.lv
06.01.08,16:55
ja sa moc v tomto neviem orientovat...sorry nebudem tak to vymazte...:-(
Zoltán Kovács
06.01.08,16:57
ja sa moc v tomto neviem orientovat...sorry nebudem tak to vymazte...:-(

Tu sú najčastejšie otázky ohľadne fungovania porada.sk:

http://www.porada.sk/faq.php

Najdeš tam návod, a rady ako používať poradu.
lubica.23.lv
06.01.08,16:58
dakujem...som nová...budem dobrý člen..dakujem
Johanka
06.01.08,17:01
sak ale doteraz sa autá evidovali aj evidujú na Dú.
príklad..máme 3 nákladné a 2 osobné. chceme odhlásit nákladné a prihlásiť ešte jedno osobné. ak som dobre pochopila, tak oznámim ze odhlasujem nákladné a prihlasujem nákladné, bez tlaciva, len tak listom...na bud rok sa podá DP len s autami co som pouzívala na podnikanie aj s výpoctom.
prečo sa bude dávat DP ked doteraz sa dávalo len pri prihlasovaní auta a potom ho už dalej evidovali az kým sa neodhlásilo?!
nechcem byt magor ani otravovat..
...pretože sa zákonodarca rozhodol , že sa daň z MV bude platiť a DP pre daň z MV podávať až po skončení zdaňovacieho obdobia. Oznamovacia povinnosť pri ukončení daňovej povinnosti zostala zachovaná , zmenila sa lehota. Pribudla oznamovacia povinnosť pri vzniku daňovej povinnosti .
Neotravuješ, len si uvedom, že tu nemôžeme písať stále to isté dokola. Dostala si link na tému týkajúcu sa dane z MV pre rok 2008, stačí čítať ...
lubica.23.lv
06.01.08,18:13
no len fór je vtom, že ked dám zánik danovej povinnosti, co by som za normálnych okolností dala k dnu, ( napr.15.1.) tak teraz to musím dat ku koncu mesiace..teda ak nepouzívam auto napr. 15 dní v mesiaci tak aj tak dan musím zaplatit za celý mesiac § 89 ods. 2.
najlepsie je teda odhlásit auto ku koncu roka 2007, teda 31.12.?!
Lydka R
06.01.08,18:33
no len fór je vtom, že ked dám zánik danovej povinnosti, co by som za normálnych okolností dala k dnu, ( napr.15.1.) tak teraz to musím dat ku koncu mesiace..teda ak nepouzívam auto napr. 15 dní v mesiaci tak aj tak dan musím zaplatit za celý mesiac § 89 ods. 2.
najlepsie je teda odhlásit auto ku koncu roka 2007, teda 31.12.?!

Kde si sa dočítala, že ku koncu mesiaca?
Do 30 dní odo dňa zániku daňovej povinnosti.
lubica.23.lv
06.01.08,18:48
§ 89 ods.2.danová povinnost zaniká posledným dnom v mesiaci, v ktorom sa vozidlo prestalo pouzívat.
Zoltán Kovács
06.01.08,18:50
Kde si sa dočítala, že ku koncu mesiaca?
Do 30 dní odo dňa zániku daňovej povinnosti.


§ 89 ods.2.danová povinnost zaniká posledným dnom v mesiaci, v ktorom sa vozidlo prestalo pouzívat.

Podľa nového znenia zákona zaplatíš za celý mesiac, aj keď si auto nepoužíval celý mesiac.
Lydka sa pýtala na to, že prečo do konca mesiaca musíš nahlasovať. Ak zanikne povinnosť 15.01. tak ohlásiť to máš do 15.2.
Paula
06.01.08,18:53
mimotemy ten názov témy sa mi tuším začína aj páčiť :)
lubica.23.lv
06.01.08,18:55
ved to je to, že zaplatím za celý mesiac..to bol len príklad toho 15.1. ja som chcela odhlásiť auto k 1.1. ale to aj tak zaplatím za celý mesiac..vravím o platení,nie o oznamovacej povinnosti..tá je 30.dní..to mi je jasné...takže ak to stihnem ešte odhlásiť k 31.12. podla starého, tak o ten mesiac co by som platila teraz budem mat menej..ok??
Zoltán Kovács
06.01.08,18:57
ved to je to, že zaplatím za celý mesiac..to bol len príklad toho 15.1. ja som chcela odhlásiť auto k 1.1. ale to aj tak zaplatím za celý mesiac..vravím o platení,nie o oznamovacej povinnosti..tá je 30.dní..to mi je jasné...takže ak to stihnem ešte odhlásiť k 31.12. podla starého, tak o ten mesiac co by som platila teraz budem mat menej..ok??

Do 15.01. to stihneš, že 31.12. ti zanikla daňová povinnosť. Ale ak auto mieniš používať aj v r. 2008 tak neviem čo s tým vyriešiš. Veď keď sa rozhodneš, že k 1.1. prestaneš auto používať tak do 31.1. si povinná dať oznámenie, a nebudeš platiť ani za január 2008.
lubica.23.lv
06.01.08,19:04
si si istý? nechápem prečo to že dan.povin.zaniká posledným dnom v mesiaci..tak ked sa prestalo používať 1.1., posledný den je 31.1....a tak..platit sa bude asi za celý mesiac