dada41
06.01.08,19:09
Ahoj poraďáci,
pri nešťastí ako je úmrtie daňovníka sa ZD upraví podľa §17 ZPD.
Ako je to v prípade, ak daňovník zomrel 31.12. a jeho bežný účet je zrušený až v novom roku? Ako bude vyzerať Výkaz o majetku a záväzkoch k 31.12.?
Tam by mali byť zostatky v tomto výkaze k 31.12. nulové, a skutočné zostatky v pokladni a na BU sa môžu k 31.12. zaúčtovať ako osobná spotreba?
Vopred ďakujem!
u.erika
25.03.08,18:11
Ahojte Poraďáci!
Podali sme žiadosť o odloženie DP za daňovníka, ktorý zomrel v júli, nakoľko ešte nemáme rozhodnutie o dedičskom konaní. Dnes mi povedali na DÚ, že to nevadí DP aj tak môžeme odovzdať. Po úmrtí daňovníka sme podali DP, do dedičského konania boli zapísané pohľadávky vo výške 313538, - Sk, záväzky voči SP 17640,- /už sú uhradené/, záväzky voči ZP 11894,-, /neuhradené/, pokl. hotovosť 13542,-, účet 864,10. Čo mám teraz robiť s pohľadávkami, a čo záväzky? Bankový účet môžeme zrušiť až po obdržaní výsledku dedičkého konania. Môžete mi niekto pomôcť je to veľmi súrne.
Ďakujem
Zita5
26.03.08,04:49
Prikladám Vám Pokyn
Rozalka
19.09.08,17:57
Prikladám nový Metodický pokyn DR SR, ktorý odbor metodiky daní vydal v 08/2008.
Dáša_
19.09.08,18:20
Prikladám nový Metodický pokyn DR SR, ktorý odbor metodiky daní vydal v 08/2008.

No to je zaujímavé.

Popíšem našu situáciu.
SZČO zomrel pred viac ako rokom. Manželka pokračovala v živnosti. Pochodpili sme vtedy cely DU a výsledok bol, že sa manželka nemá registrovať na Du. K rovnakému výsledku sme dospeli aj na zaklade študia zákonov - ona proste nie je živnostník, ona iba pokračuje v živnosti do právoplatnosti dedičského konania.
Ale pred pár týždnami si DU spomenul, že sa musí aj ona registrovať a silou mocou jej chceli vystaviť novú kartičku. Nakoniec podľahla tlaku (podla slov pracovnikov DU jej hrozili rozne pokutyi). Tak sa zaregistrovala, prepisali sa vykazy na jej IC.
Ironia je, ze jej v podstate obratom volali, ze vlastne to musí ostat na tom povodnom IC. A to aj podla mna potvrdzuje nové usmernenie UDR, ako som ho narýchlo preletela.