majo17k
06.01.08,21:28
Už dlhšiu dobu mávam zlý spánok v spálni. Môžem povedať, že do toho prichádzajú aj zlé sny. Z tohto dôvodu spávam v obývačke, kde je to o moc lepšie, nie však OK. Manželka, spáva v spálni a vraví, že tiež nespáva dobre, ale pripisuje to tomu, že nie som s ňou a preto sa jej zdá celá spálňa taká pochmúrna. Nemáme medzi sebou žiadne nezhody, všetko je v poriadku. Sama ma pošle do obývačky, keď cíti že nespím a len sa prehadzujem.
((Sme spolu už 20 rokov a dvakrát za ten čas sa nám obom stalo, že v jednu a tú istú noc keď sme zaspali, a zobudili sme sa, zistili sme že sme spali 10 hodín, pritom mne i jej sa zdalo akoby sme spali veľmi krátko asi30 min...? Vstali sme čerství ako nikdy doteraz. Neviem čomu to pripisovať....))
Neprežili sme nijakú traumu, alebo niečo negatívne, aby nás toto zlé spanie, hlavne mňa držalo takto dlho...približne 5-7rokov. Strašne rád by som vedel čo sa stalo tie dve dobré noci, čo som spomínal. Hlavne preto, že sa to prejavilo u nás oboch naraz. Nezamýšľal by som sa nad tým, ak by to bolo len u jedného z nás.
Je v tom niečo iného, čomu nerozumieme, alebo len psychika? Ale ako píšem, u nás je všetko v pohode.
Ak viete, poraďte nejaké linky kde by som sa mohol dozvedieť viac. Feng Šuej som čítal, ale neviem....prerábať všetko. I tak nemám spálňu v nejakom veľkom rozpore s tým čo píšu.
Ďakujem.
katkapekly
06.01.08,21:32
no, možno sa to niekomu bude zdať ako úplná blbosť, ale mne hneď napadli zlí duchovia:eek:, možno by pomohol kňaz a svätená voda.:)
majo17k
06.01.08,21:40
vieš čo? díky za radu....nie že by som v boha neveril, ale farárov neuznávam. Ďalšia inštitúcia čo im idú peniažky, ktoré sa nedajú kontrolovať komu a na čo idú. Česť vínimkám.
danushka
06.01.08,21:48
Ja by som asi hľadala človeka, ktorý sa rozumie do geopatogénnych zón...Tiež mám problém so spaním v spálni, zato v synovej izbe len čo ľahnem do postele, tak sa tam cítim ako vo vatičke. Určite je v tej našej spálni niečo, čo mi nerobí dobre a plánujem ju zmeniť niekde inde v dome. Zatiaľ som nenašla človeka, čo sa venuje ,,prútikom" a tak, ale náš pes sa najradšej zdržiava práve v synovej izbe, tak mám taký ciťák, že sú tam nejaké dobré zóny. A to feng-šuej má tiež niečo do seba.
majo17k
06.01.08,22:21
Skúsim niečo pogoogliť o tých zónach. Ako vidím, nie sme sami.
912
07.01.08,05:39
Mne pomohlo otočiť posteľ na inú stranu než som mala dovtedy ... spávala som hlavou k dverám, otočili sme ju o 90 stupňov k stene a odvtedy je všetko OK.

Zuzana
Psycholog
07.01.08,06:01
Geopatogenní zóny. Jsou hlasy pro i proti existenci tohoto jevu. (Slov.akademie věd i český klub SYSIFOS je popírají). Můžete i tento jev jednoduše ignorovat – taky postoj a Vaše věc. Zóny lze zjišťovat pomocí virgule, kyvadla nebo přístrojem - Kubešovým rezonátorem, který zjišťuje rozkmitávání buněk lidského těla v závislosti na intenzitě geopatogenních zón a rezonance organizmu na elektrické a jiné spotřebiče. V zásadě se při spolupráci s nemocnými klienty a lékaři podaří odstranit nebo alespoň zastavit řadu „civilizačních chorob“. Zejména bolesti hlavy, páteře, kloubů, nespavost, zhoubné i nezhoubné nádory, roztroušenou sklerózu, epilepsii, psychické problémy, únavu, stres a jiné „maličkosti“. Geopatogenní zóny mají destruktivní vliv na živou i neživou hmotu.
(S Kubešovým rezonátorem pracuji od r. 1991.) Petr
Psycholog
07.01.08,06:06
Skúsim niečo pogoogliť o tých zónach. Ako vidím, nie sme sami.
www.infoturiec.sk/okienkozdravia (http://www.infoturiec.sk/okienkozdravia) článek:Geopatogenní zóny a pole
Eulalia
07.01.08,17:56
Kedysi bola v Senci firma, ktorá sa zaoberala zisťovaním geopatogénnych zón a vyrábala aj odrušovače na tieto zóny. Skús hľadať na googli aj v telefónnom zozname.
ajale
07.01.08,18:25
Moze to byt tymi zonami, skusili ste otocit a posunut postel na ine miesto? Pozor na tych geopatogénnych tvorov. Jeden kupujuci ked si prisiel pozriet nas dom dotrepal jedneho... Taaaaaaaaaaaaaake hluposti hovoril o dome, ktory postavili moji rodicia pred 25 rokmi, ze keby som tam v tedy bola vysvetlila by som mu v akej geopatogennej faciek slahajucej zone sa on prave nachadza...:mad:
kitky
07.01.08,18:41
no, možno sa to niekomu bude zdať ako úplná blbosť, ale mne hneď napadli zlí duchovia:eek:, možno by pomohol kňaz a svätená voda.:)

:eek::eek::eek:
danushka
07.01.08,18:56
:eek::eek::eek:

ja na duchov takto cerím zuby :D:D:D
Ibaka
07.01.08,18:57
A nie to z piskotu ? " Ak niečo budeš chcieť zapískaj", "Starý nepískal si?" :D
Prepáč to som nemyslel vážne, tento problém mala a ešte má aj moja žena, skúšali sme všeličo, bol u nás aj prútikár, vraj popod byt ide akási žila či podzemný tok vody, aj dal pod postel odrušovač, ak sa to trochu zlepšilo, myslím si že to bolo skôr takým uspokojením že sme pre to niečo urobili. Na mňa to však nepôsobí, zaspím aj keď ma zavesia dolu hlavou. Ale zas nepočujem keď žena zapíska. :mad:
danushka
07.01.08,19:01
A môj starý chrápe...ja nepískam, ale cmukám naň. Existuje nejaký odrušovač na chrápajúcich manželov ? Prosím, ozve sa niekto z fachu? ;)
kitky
07.01.08,19:02
ja na duchov takto cerím zuby :D:D:D
mas peknu dcerumimotemy:)
misomiso
07.01.08,19:02
Myslim, ze staci ak pes, ktory ak ho pustite do bytu si vyberie vhodne miesto k spanku.
durisovad
07.01.08,19:20
Nas pes si najradsej lahne v kupelni. Ale v spalniach sa nam spava dobre, aj ked tam pes nechodi.
Ibaka
07.01.08,19:21
Alebo vraj mačka si najradšej ľahne na také miesto. -len som počul
Ibaka
07.01.08,19:23
Nas pes si najradsej lahne v kupelni. .
Tiež som už párkrát zaspal vo vani :):)
durisovad
07.01.08,19:23
No a nasi kocuri, ak sa nahodou dostanu dovnutra, tak sa hned usalasia na foteliach. A to su vraj negativne zony. Ale aj nam sa na foteliach sedi dobre.
danushka
07.01.08,19:26
Tiež som počula, že tam, kde sa veľmi dobre cítia mačky, údajne tam nie sú dobré geopatogénne zóny a naopak tam, kde si ľahne pes, tak tam je veľmi dobre...

PS : Tak, ale tento príspevok prosím, nech nečítajú chovatelia mačičiek. Nemám s tým osobnú skúsenosť, počula som;)
Rozalka
07.01.08,19:30
Moze to byt tymi zonami, skusili ste otocit a posunut postel na ine miesto?


Mne pomohlo otočiť posteľ na inú stranu než som mala dovtedy ... spávala som hlavou k dverám, otočili sme ju o 90 stupňov k stene a odvtedy je všetko OK.


Presne tieto skúsenosti mám aj ja, posteľ dlhé roky na jednom mieste a od jedného dňa zlé spanie. Otočili sme ju, teraz mám hlavu na severe a pozerám smerom na juh, a tááááááák fantasticky spím.
durisovad
07.01.08,19:30
A ako si potom vysvetlit, ze pes s kocurom lezia vedla seba? Ake su to zony?
Olice
07.01.08,19:32
A ako si potom vysvetlit, ze pes s kocurom lezia vedla seba? Ake su to zony?
Tam sú tie geo zóny v poriadku, nenarušené.
durisovad
07.01.08,19:34
Tam sú tie geo zóny v poriadku, nenarušené.
Potom asi mame stastie, kocur so psom sa vyvaluju po celom dvore.
Ibaka
07.01.08,20:15
Presne tieto skúsenosti mám aj ja, posteľ dlhé roky na jednom mieste a od jedného dňa zlé spanie. Otočili sme ju, teraz mám hlavu na severe a pozerám smerom na juh, a tááááááák fantasticky spím.
Tiež som počul že postel musí byť v smere sever juh. Neskúšal som, lebo to by sme mali postele "šrégom" cez izbu. Ale ak sa dá je treba skúsiť.
evina
07.01.08,20:35
Tiež som počul že postel musí byť v smere sever juh. Neskúšal som, lebo to by sme mali postele "šrégom" cez izbu. Ale ak sa dá je treba skúsiť.

ja mám posteľ sever-juh, nohy k vode a neviem čo ešte s nespávam dobre už roky rokúce ....
Zoltán Kovács
07.01.08,20:54
Kedysi bola v Senci firma, ktorá sa zaoberala zisťovaním geopatogénnych zón a vyrábala aj odrušovače na tieto zóny. Skús hľadať na googli aj v telefónnom zozname.

http://magazin.station.zoznam.sk/servlet/Satellite?pagename=CMS_Page&childpagename=Magazin/CMS_Container&c=Page&cid=1118753701921&aid=1193731688348&rid=1126630119293
http://www.quark.sk/archiv_data.php?month=11&year=2006&num=4
durisovad
07.01.08,21:15
ja mám posteľ sever-juh, nohy k vode a neviem čo ešte s nespávam dobre už roky rokúce ....
A nebude na vine matrac? Aj ten vie urobit vela zleho, resp. dobreho.
evina
07.01.08,21:18
A nebude na vine matrac? Aj ten vie urobit vela zleho, resp. dobreho.

lamely a madrac ok., no teraz si neviem spomenúť ako sa volá:D ale ten čo teraz letí:D- asi to bude skôr tých sedemnásť ...:D
Psycholog
08.01.08,06:21
Kedysi bola v Senci firma, ktorá sa zaoberala zisťovaním geopatogénnych zón a vyrábala aj odrušovače na tieto zóny. Skús hľadať na googli aj v telefónnom zozname.
Pokud máme podezření na vliv geopatogenních nebo technogenních zón (elektrosmog) je třeba si nechat zjistit intenzitu a místa jejich působení. Zlikvidovat je nelze - jsme součástí přírody. Odrušit se dají maximálně na dobu 3 měsíců. (Testováno 165 zařízení po dobu 5 let.) Nejdéle fungujícím odrušovačem je slamník naplněný slámou, po 6 měsících se však musí spálit. V bytě nepůsobí esteticky, proto je dobré se s problémy naučit žít. V silné intenzitě GPZ se můžeme zdržovat max 2 hodiny denně, v slabých maximálně 6 hodin, ale nikdy v nich nespávat! Pokud si pořídíte odrušovač a věříte mu, funguje zde placebo efekt s úspěšností až 50%. Tím se zvyšuje psychická pohoda a větší odolnost proti negativním vlivům - nejen přírodním, ale i mezilidským.
Olice
08.01.08,06:29
Tu som našla niečo, ako by to malo, respektíve nemalo vyzerať v spálni, aby sme mali dobrý spánok

Spálňa
Tu je dôležité rozmiestnenie elektrických káblov. Tam, kde sú zásuvky, by nemala byť postavená posteľ, káble neviesť za hlavou ani popri posteliach. Posteľ nemá byť umiestnená oproti dverám, skôr vedľa nich, nie pri okne. Skrine a komody treba postaviť aspoň 20 cm od postele, pozor aj na zrkadlá alebo rádio, či televízor - v spálni by niečo také nemalo byť, pretože tu ide o priestor, kde sa oddychuje, naberajú sa sily, nič by nás teda nemalo rušiť.
"Orientácia postele by mala byť hlavou na sever, tak, aby sme nohy mali na juh, prípadne na východ, na stolíkoch pri hlavách môžu byť rôzne drobnosti, napríklad vonná lampa s mätovou vôňou alebo lipovým olejom, či s vanilkou, malá sviečka, nejaký drahý kameň - ametyst, ruženín, citrín," hovorí Júlia Lazarová.
"Dôležité je, aby ste v spálni neriešili žiadne zásadné problémy, nečítali zaujímavú beletriu, posteľ by mala byť využitá na spánok, príjemné snívanie, oddych, na milovanie. Nie je správne, aby ste sa v nej oddávali smutným myšlienkam, plánovali to, čo máte urobiť na druhý deň, inak si miesto oddychu celkom narušíte a dosiahnete len to, že nezaspíte pokojne a nebudete svieži, skutočne pripravení na ďalší deň."
Spálňa by mala byť ladená v sýtejších farbách, odporúča sa modrá, zelená, svetlohnedá alebo broskyňová, vyhnúť by sme sa mali bielej, sivej a fialovej. V spálni by nemali byť žiadne kvety, pozor najmä na čínsku ružu alebo fikus. Ak už, potom je vhodná aloe vera alebo juka.
ajale
08.01.08,07:01
Alebo vraj mačka si najradšej ľahne na také miesto. -len som počul
No ak je to pravda, tak my mame priam genialnu polohu,.... nas kocur spava medzi nami uz 7 rokov:D:D:D
ajale
08.01.08,07:08
Tiež som počula, že tam, kde sa veľmi dobre cítia mačky, údajne tam nie sú dobré geopatogénne zóny a naopak tam, kde si ľahne pes, tak tam je veľmi dobre...

PS : Tak, ale tento príspevok prosím, nech nečítajú chovatelia mačičiek. Nemám s tým osobnú skúsenosť, počula som;)

Na toto mam tiez reakciu....:D Niekedy sa to zda byt zlou zonou, a to v pripade, ked spi medzi nami bud mi fuci do ucha alebo mi labky pcha pod hlavu. A ked sa rozhodne uprostred noci umyvat......:(...... lip, lip, lip, lip, lip,... Ale aj tak by som ho nedala za nic na svete...:D
912
08.01.08,12:10
[quote=Olice;604773]Tu som našla niečo, ako by to malo, respektíve nemalo vyzerať v spálni, aby sme mali dobrý spánok


... fúha, my bývame na garsónke, tak neviem ... Máme tam aj káble, aj televízor a to ani nehovorím o chladničke, ktorá si celú noc povrčieva ... ;)

Zuzana
Olice
08.01.08,12:41
[quote=Olice;604773]Tu som našla niečo, ako by to malo, respektíve nemalo vyzerať v spálni, aby sme mali dobrý spánok


... fúha, my bývame na garsónke, tak neviem ... Máme tam aj káble, aj televízor a to ani nehovorím o chladničke, ktorá si celú noc povrčieva ... ;)

Zuzana
No ak máš dobrý spánok, tak nie je čo riešiť.....no nie:);)
durisovad
08.01.08,13:31
Ja si myslim, ze ak clovek nemoze dobre spavat, nepomoze premiestnovanie postele, ani kropenie svatenou vodou a uz vonkoncom nie virgula, ale dobry lekar, nie taky, co predpise prasky na spanie, ale ktory zisti, ci clovek netrpi nejakou chorobou tela. Ak sa fyzicka porucha vyluci, asi by som isla k odbornikovi, ktory by mi pomohol poupratovat moj zivot. Nie k vesticiam, ale k serioznemu psychologovi.
misomiso
08.01.08,14:29
no, možno sa to niekomu bude zdať ako úplná blbosť, ale mne hneď napadli zlí duchovia:eek:, možno by pomohol kňaz a svätená voda.:)

Ale to ti zli duchovia by museli byt nejaki fetisisti, ak sa stale zameriavaju iba na spalnu :):)
danushka
08.01.08,14:35
Ale to ti zli duchovia by museli byt nejaki fetisisti, ak sa stale zameriavaju iba na spalnu :):)
:D:D:D, to mi teda nenapadlo, že taký duch-zloduch by mohol byť fetišistom, odteraz v spálni už len spať budem a nič iné:rolleyes:
anklar
08.01.08,15:23
Ja by som asi hľadala človeka, ktorý sa rozumie do geopatogénnych zón...Tiež mám problém so spaním v spálni, zato v synovej izbe len čo ľahnem do postele, tak sa tam cítim ako vo vatičke. Určite je v tej našej spálni niečo, čo mi nerobí dobre a plánujem ju zmeniť niekde inde v dome. Zatiaľ som nenašla človeka, čo sa venuje ,,prútikom" a tak, ale náš pes sa najradšej zdržiava práve v synovej izbe, tak mám taký ciťák, že sú tam nejaké dobré zóny. A to feng-šuej má tiež niečo do seba.
Tiež mám skúsenosť, že pes to vie najlepšie.
Vo svojej spálni som vôbec nevedela spať. Keď na nej pes občas objavil pootvorené dvere, jasné, že sa hneď vopchal. Raz som si spomenula, čo psy dokážu a pozorovala som ho. Behal okolo mojej postele a potriasal hlavou. Po chvíli si ľahol pred nočný stolík pri posteli a labkou ho chcel otvoriť. Otvorila som skrinku a Artúr tam vopchal hlavičku. Toto robil často. Tak som skrinku vyprázdnila, čo bude ďalej robiť, čo tam hľadá. Položil si labky do skrine a na ne si uložil hlavičku. Aha, vravela som si, ako keby som bola z toho múdrejšia.
V jeden deň mi napadlo: premiestnim nábytok a posteľ umiestnim tak, aby som hlavu mala tam, kde sa rád uvelebil Artúr. Odkedy som tak urobila, spím tak tuho, že sa ani na svoje sny neviem rozpamätať. A ráno ma všetko bolí omnoho menej ako dovtedy;). Aj Artúr je rád :).
anklar
08.01.08,15:27
A ako si potom vysvetlit, ze pes s kocurom lezia vedla seba? Ake su to zony?
Dobré. Veľa kladných emócií.:)
durisovad
08.01.08,15:50
Dobré. Veľa kladných emócií.:)
V nasom dome sa nam naozaj dobre spava a na dvore aj na zahrade sa citime velmi dobre my aj nase zvieratka.
Nika
08.01.08,17:02
..že sa ani na svoje sny neviem rozpamätať:).

myslím, že sa ochudobňuješ.;)..... Ja si pamätám všetky svoje sny, aj si ich zapisujem ....(ale niektoré radšej nie, pre prípad, že by sa náhodou k mojmu snáru niekto dostal:---:D)
ajale
08.01.08,17:02
Kedze hovorime o tych nasich zvieratkach... Pravdu povediac, ako sa narodila dcerka, uz ani ten kocur nema u nas dobry spanok. Tato fotografia je z Vianoc... Najdite na nej kocura...:D:D:D
durisovad
08.01.08,17:31
Kedze hovorime o tych nasich zvieratkach... Pravdu povediac, ako sa narodila dcerka, uz ani ten kocur nema u nas dobry spanok. Tato fotografia je z Vianoc... Najdite na nej kocura...:D:D:D
Vyzera to, ze kocur je na posteli. A chysta sa ulozit.
Eulalia
08.01.08,17:54
Vyzera to, ze kocur je na posteli. A chysta sa ulozit.

No, ja myslím, že je práve vo vzduchu - výskacom uteká pred malou prenasledovateľkou a zrejme veľkou milovníčkou zvierat:-)
anklar
10.01.08,11:35
myslím, že sa ochudobňuješ.;)..... Ja si pamätám všetky svoje sny, aj si ich zapisujem ....(ale niektoré radšej nie, pre prípad, že by sa náhodou k mojmu snáru niekto dostal:---:D)
Viem o čom hovoríš. Aj ja som si ich zapisovala - je to napínavé čítanie.
Keď však máš zdravý, tuhý spánok, zvyčajne sa nedokážeš na sny rozpamätať. Tých veselých sníčkov mi je aj ľúto :).
Zvláštne, keď som sa na svoje sny pamätala do detailov, tak boli to obdobia trápení a ťažkých stresov.
anklar
10.01.08,11:38
Kedze hovorime o tych nasich zvieratkach... Pravdu povediac, ako sa narodila dcerka, uz ani ten kocur nema u nas dobry spanok. Tato fotografia je z Vianoc... Najdite na nej kocura...:D:D:D
Vidím ho. Zakrýva roh lôžka. Miáááu, neťahaj ma už za chvostííík!:)
maaam
10.01.08,20:09
Re: Spánok
Mám opačný problém, ako zlý spánok. Mám dobrý spánok, ale potrebujem spať aspoň 10 hodín, a aj to mi je niekedy málo. Neviem čo s tým, ráno sa ťažko prebúdzam, trochu pomože káva, ale aj tak mi trvá asi hodinu, kým sa rozhýbem. Fakt je to blbý problém, ale dúfam, že to nie je náznak nejakej choroby. Má niekto podobný problém?
danushka
10.01.08,20:25
Re: Spánok
Mám opačný problém, ako zlý spánok. Mám dobrý spánok, ale potrebujem spať aspoň 10 hodín, a aj to mi je niekedy málo. Neviem čo s tým, ráno sa ťažko prebúdzam, trochu pomože káva, ale aj tak mi trvá asi hodinu, kým sa rozhýbem. Fakt je to blbý problém, ale dúfam, že to nie je náznak nejakej choroby. Má niekto podobný problém?
No ak si môžeš dovoliť 10-12 hodín spánku, stihneš prácu, domácnosť i rodinu, tak to nerieš:D
Nuž, ale ak nestíhaš a zdravotne si OK, tak potom to chce poriadnu dávku sebadisciplíny.
Ja mám problém so spaním, keď v noci nespím, do rána samozrejme aj spánok na mňa doľahne a to moje ranné vstávanie je len a len o samorozkaze, inak by som vstala neviem kedy:D
maaam
10.01.08,20:41
Dovoliť si to možem iba cez víkend, inak vstávam okolo 6.00, ale aj tak pociťujem únavu a nedostatok spánku. Jasné, že do práce musím vstať, ale o tom to nie je, veľa ľuďom stačí 6 až 8 hodín cítia sa fit a vyspaný, ale ja nie. Asi to nie je choroba, moj oco je rovnký ako ja , alebo skor ja som ako on, takže mám to v génoch. So sebadiciplínou nemám problém pracujem v inštitúcií, kde to inak ani byť nemože.
seda
10.01.08,20:44
Dobrý večer, ako dobre, že som si zapla poradu a tu hneď debata o spánku. Momentálne ja nedokážem zaspať. Máme na návšteve nastávajúceho svokra, ktorému dnes na kardiológii dali nejaký strojček na 24 hodín, čo mu sleduje činnosť srdca. Asi pred hodinou a pol, keď si ľahol mu to začalo pípať a pípa to stále. Zatvorila som dvoje dvere no stále to z vedľajšej izby počujem. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Ani on sa nevyspí, hoci je trošku nahluchlý, no za to jeho synátor buvinká ako bábätko, závidím mu to. Baterky vraj môžme vybrať až po 24 hodinách, má to také 4 akoby dvojité káble ktoré sú k 4 prísavkám, čo má pripojené na hrudi. Poznáte to niekto?
danushka
10.01.08,20:55
Dovoliť si to možem iba cez víkend, inak vstávam okolo 6.00, ale aj tak pociťujem únavu a nedostatok spánku. Jasné, že do práce musím vstať, ale o tom to nie je, veľa ľuďom stačí 6 až 8 hodín cítia sa fit a vyspaný, ale ja nie. Asi to nie je choroba, moj oco je rovnký ako ja , alebo skor ja som ako on, takže mám to v génoch. So sebadiciplínou nemám problém pracujem v inštitúcií, kde to inak ani byť nemože.
Tak Maaam, nejaké vysvetlenie určite na ten tvoj problém bude...to by aj mňa zaujímalo v čom to je..., veď hádam niekto vysvetlí...
maaam
10.01.08,21:00
Ahojky, poznám chalana, ktorý má 29 rokov a tiež mal tento prístroj na 24 hodín, /kamošky z práce frajer/, 24 hodín to montoruje chod-tlkot srdca v určitých intervaloch, ktoré potom lekár vyhodnotí. Ale nespomínala mi, že by mu to pípalo stále iba v tých nadstavených intervaloch, kedy to meralo. Nie so MUDr., tak iba toľko.;)
seda
10.01.08,21:09
Možno sú to baterky, ale keď tam šiel musel kúpiť nové, už som sa aj bála, či mu nie je zle, že to nejak reaguje na to jeho srdciečko, ale vraví, že mu nič nie je. Neviem, možno niečo omylom aj pomačkal, ale keď som sa na to dívala tak, sa tam ani nemá čo pomačkať. Dúfam, že sa obaja aspoň trochu vyspíme.
Olice
11.01.08,05:07
Dobrý večer, ako dobre, že som si zapla poradu a tu hneď debata o spánku. Momentálne ja nedokážem zaspať. Máme na návšteve nastávajúceho svokra, ktorému dnes na kardiológii dali nejaký strojček na 24 hodín, čo mu sleduje činnosť srdca. Asi pred hodinou a pol, keď si ľahol mu to začalo pípať a pípa to stále. Zatvorila som dvoje dvere no stále to z vedľajšej izby počujem. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Ani on sa nevyspí, hoci je trošku nahluchlý, no za to jeho synátor buvinká ako bábätko, závidím mu to. Baterky vraj môžme vybrať až po 24 hodinách, má to také 4 akoby dvojité káble ktoré sú k 4 prísavkám, čo má pripojené na hrudi. Poznáte to niekto?
Jedná sa pravdepodobne o holter - holterové monitorovanie srdca. Je to vlastne také malé prenosné EKG.
pald
27.02.08,13:03
Ahojte, ja mam podobny problem. Rano vstavam o 6 a spavat chodim okolo 23 a pravidelne okolo 4:00 - 4:30 sa zobudim a uz nezaspim, obcas sa mi podari zaspat tak tvrdo ze ma zobudi budik, ale to len par krat sa stalo. V tomto zimnom obdobi isto tomu prispieva aj kvapkajuci radiator ked zacinaju kurit je to ako vodopad . Hned vedla nas je cez cestu kotolna tak ked ta sa rozbehne rano o 5:00 tak zacne hucat a trva to niekedy skoro celu hodinu. Ja sa len prevalujem a prevalujem a rozmyslam nad vsetkym co ma caka a nemine :). Uvazujem uz o liekoch na spanie len aby som sa na nich nestal zavysli. Cez we spavam lepsie, ale tiez nie velmi dlho.

Pali
Fabiana
30.04.08,20:33
Láska a spánok