saki10
06.01.08,22:13
V bytovke máme vlastnú kotolňu,ktorú si sami spravujeme.
Aká teplota má byť v bytoch podľa zákona?
pracovisko
07.01.08,07:53
V bytovke máme vlastnú kotolňu,ktorú si sami spravujeme.
Aká teplota má byť v bytoch podľa zákona?
Týkajúca legislatíva : zákon č. 657/2004., Vyhl. MH SR č. 152/2005, podľa nej má byť v obývacích priestoroch 21 st. C, v kuchyni 20 st.C, v kúpelni 24 st.C, vo WC 20 st.C, vo vykurovaných predsieňach a chodbách 15 st.C, vo vykurovaných schodištiach 10 st.C., ďalej zákon č. 17/2007.
Chobot
07.01.08,07:57
V bytovke máme vlastnú kotolňu,ktorú si sami spravujeme.
Aká teplota má byť v bytoch podľa zákona?

Teplotu vykurovania, ako aj vykurovacie obdobie upravuje Vyhláška MHSR č. 152/2005.

Teplota teplej úžitkovej vody je vo vyhláške č. 630/2005.
Maxx Púchov
14.01.08,19:52
Myslím si, že jedna vec je zákon a druhá požiadavka. Je už normálne, že niektorí ľudia potrebujú aj 24°C aby mali teplo. Preto by im malo byť aj poskytnutý taký zdroj, ktorý im ho dodá. Ja osobne ak mám doma 22°C, tak sa potím a nevyhovuje vyššia. Napriek tomu si stojím za svojim názorom. Skráta ak bude sused chcieť vyššiu teplotu, nech ju má, aj tak mi vyhreje stenu a ja ušetrím. V bytovkách kde majú vlstné kúrenie (uhlie) majú aj tak predimenzované kotle. Po rozpálení kotla ho musia zatvoriť a dechtujú. Ničia komín a aj kotol. Samozrejme si tiež myslím, že všade platí "zlatá stredná cesta". :)
ivangabris
16.01.08,10:59
my mame vlastnu vymenicku v bytovke a tam si mozeme nastavit teplotnu krivku, cas ohrevu UK aj cas na ohrev TUV. Zatial fajn. Len cena tepla vysoka.
Maxx Púchov
15.01.09,18:50
Veľa bytoviek je dnes vybavených minivýmenníčkami. Je to efektívne a hlavne ak sa chcete odpojiť, tak vám ju naúčtujú. ;) Má to aj výhodu, môžete si za výmenníkovou stanicou zriadiť vlastnú kotolňu a robiť si GJ za 260 Sk. :D Záleží od uhla pohľadu. Vy sa neodstrihnete, ale si vytvoríte záložný zdroj pre prípad, že ten z nejakého ( napr. ruského ) dôvodu nebude vyrábať teplo. To sa predsa môže stať každému, nie?! :rolleyes:
majkii
16.01.09,08:37
Týkajúca legislatíva : zákon č. 657/2004., Vyhl. MH SR č. 152/2005, podľa nej má byť v obývacích priestoroch 21 st. C, v kuchyni 20 st.C, v kúpelni 24 st.C, vo WC 20 st.C, vo vykurovaných predsieňach a chodbách 15 st.C, vo vykurovaných schodištiach 10 st.C., ďalej zákon č. 17/2007.

chcem sa opytať, ako sa uvedené teploty jednotlivých miestností metodicky merajú. Iná je teplota na podlahe, iná pod stropom, resp. sa teplota meria v strede miestností alebo v predpísanej výške (napr. 1,3m). Alebo sa stanovje priemer v profile miestností. alebo ide o minimálnu teplotu, ktorá sa musí dosiahnúť v ktoromkoľvek mieste danej miestnosti t.j. aj pri podlahe.
Pýtam sa preto, lebo niekotorí vlastníci bývajúci na prízemí sa sťažujú, že nedosiahnú teplotu pri podlahe ani 17°C a pri strope je teplota v obytnej miestnosti viac ako 25°.
Chobot
16.01.09,09:07
chcem sa opytať, ako sa uvedené teploty jednotlivých miestností metodicky merajú. Iná je teplota na podlahe, iná pod stropom, resp. sa teplota meria v strede miestností alebo v predpísanej výške (napr. 1,3m). Alebo sa stanovje priemer v profile miestností. alebo ide o minimálnu teplotu, ktorá sa musí dosiahnúť v ktoromkoľvek mieste danej miestnosti t.j. aj pri podlahe.
Pýtam sa preto, lebo niekotorí vlastníci bývajúci na prízemí sa sťažujú, že nedosiahnú teplotu pri podlahe ani 17°C a pri strope je teplota v obytnej miestnosti viac ako 25°.

Neviem teraz presne číslo vyhlášky, ale videl som to niekde, že to bolo tuším vo výške 1,2 m. Ak budem mať čas, tak sa na to pozriem, vyhľadám to.